تبليغات X
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
تاريخ : 24 مهر 1396 | 14:25 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2289

رازهای موفقیت ترانه علیدوستی چیست؟

­

سینما در مقام یک هنر ـ صنعت ـ رسانه در جهان انسان معاصر به واسطه جذابیت های ذاتی و البته وسوسه های شغلی که نام و نان را توامان به ارمغان می آورد، بیش از دیگر هنرها مورد توجه جوانان قرار گرفته است. اگر شما هم دوست دارید بدانید بازیگران معروف چگونه بازیگر شدند با ما همراه باشید.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

اکران فیلم «آسمان زرد کم‌عمق» با بازی ترانه علیدوستی در نقش«غزل» فرصتی فراهم آورد تا با او درباره فیلم‌هایی که تاکنون بازی کرده صحبت کنیم. با اینکه بازیگری، در سن پایین به ترانه علیدوستی لبخند زد؛ ولی او از آن پس سعی کرد با طمانینه و از روی آگاهی نقش‌هایش را انتخاب کند؛ گویی سال‌ها تجربه دارد. آنچه در این گفت‌وگو توجهم را جلب کرد، پذیرش اشتباهاتش بود. اگر می‌پرسیدم که چرا در فلان فیلم بازی کردید، به‌راحتی پاسخ می‌داد اشتباه کردم. صراحتش در بیان واقعیات و گرایشش به ادبیات و نوشتار ترکیبی از او ساخت که در پس واژگان این گفت‌وگو قابل تشخیص است. او بازیگری است که برای ادامه حضورش در سینما انگیزه کافی دارد و اگر اینگونه پیش برود قطعا‌ آینده کاری‌اش درخشان‌تر از امروز خواهد بود.

https://plus.google.com/113750911604842815859

 خانم علیدوستی زمانی که فیلم «من ترانه 15سال دارم» را بازی کردید، کلاس‌های بازیگری امین تارخ را گذرانده بودید و معلوم بود که از روز اول با انگیزه وارد این دنیا شدید. فکر می‌کردید بعد از 11سال به جایگاه کنونی‌تان برسید؟ چقدر در این مسیر آگاهانه قدم برداشتید؟

­

از روز اول همیشه کارهایم خودآگاه بوده. چه آن زمان که حسی تصمیمی گرفتم چه زمانی که مشورتی کار کردم، پشت کارهایم آگاهی بوده. کاملا متوجه بودم که تصمیمات به ظاهر جزیی آن روزها می‌توانست روی مسیر کارم تاثیرات بزرگ بگذارد. این بود که خیلی سختگیری می‌کردم.

­

امروز می‌گویم کاش بعضی جاها کمتر اجازه می‌دادم ترس از آینده علت تصمیماتم باشد و کاش آرامش بیشتری در تصمیم‌گیری داشتم. اما خب ضرر نکردم. البته به شانس هم اعتقاد دارم. اینکه اگر من در 16سالگی و در همان ابتدای ورود به کلاس بازیگری برای نقشی انتخاب شدم که نام آن شخصیت با من یکی بود، واقعا شانس است. اما شانس الزاما نافی توانایی‌های انسان نیست. آگاهی اگر باشد آدم از شانس هم استفاده خوبی می‌کند کمااینکه به‌راحتی هم می‌شود چنین فرصتی را سوزاند. به نظرم از این آزمون زودهنگام سربلند بیرون آمدم.

­

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

https://plus.google.com/113750911604842815859

ترانه علیدوستی

­

­

­

 خانم علیدوستی با این حال برای بازی در فیلم بعدی، «شهر زیبا» سه سال صبوری کردید. دلیل این فاصله زمانی چه بود؟

­

فیلم«ترانه...» خیلی سروصدا کرد. در آن سه سال با انبوه پیشنهادهای جورواجور روبه‌رو شدم. من چهره جدیدی بودم و در آغاز راه و سینما هم همیشه دنبال چهره‌های جدید هست. آنقدر پیشنهادهایم زیاد بود که ترسی من را در برگرفت. از اینکه فکر می‌کردم همه منتظرند ببینند آیا من لایق آن های‌وهوی بر سر فیلم اولم بودم یا نه. این بود که انتخاب بعدی برایم سخت شده بود.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

 خانم علیدوستی در آن سه سال چه ‌کردید؟

https://plus.google.com/113750911604842815859

بیش از هر کار دیگری می‌نوشتم. کلاس فیلمنامه‌نویسی می‌رفتم و در کنارش دایم داستان کوتاه می‌نوشتم. روزی که آقای فرهادی از من دعوت کرد تا با ایشان کار کنم، تا آن زمان از نزدیک ایشان را ندیده بودم. همان اول بی‌رودربایستی به من گفت که نگران تصویر جاافتاده در کار اولم است و نمی‌داند همکاری‌مان در فیلم «شهر زیبا» چطور از کار دربیاید. در واقع پیشنهاد مستقیمی به من نداد. خواست که کار را با هم تست کنیم. من هم نمی‌خواستم بعد از سه سال دوباره در شمایل تکراری کار اولم دیده شوم و از پیشنهادش استقبال کردم. خوشبختانه خیلی زود ترغیب شدیم به همکاری با هم و واقعا از ساخت«شهرزیبا» لذت بردیم.

­

 خانم علیدوستی در این مدت چیزی به اسم «غم نان» نداشتید. بعضی بازیگران می‌‌گویند ما هم فیلم تجاری و هم فیلم هنری بازی می‌کنیم تا هم مردم و مخاطب را در گستره وسیع حفظ کنیم و هم جوابگوی حس زیبایی‌شناسانه روح‌مان باشیم و هم برای معشیت‌مان نمی‌خواهیم در عسر و حرج بیفتیم. شما هم اینطوری فکر می‌کنید؟

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

من اهل دسته‌بندی فیلم‌ها به هنری و تجاری نیستم. ضمن اینکه عقیده دارم سینمای تجاری سینمای سخیفی نیست و خجالت ندارد. اما بحث من بر سر کیفیت است. مشکل این است که سینمای تجاری ما خیلی عقب و الکن است. سینمای تجاری‌مان از دست‌یافتن به اولین هدفش که بازگرداندن سرمایه و پولسازی است هم عقب می‌ماند چرا که الفبای ابتدایی ایجاد کشش و سرگرمی در دنیای امروز را نمی‌داند و قواعدش همان قواعد نخ‌نمایی است که پیش از انقلاب شاید داشت کار می‌کرد. وگرنه من هم شاید بدم نمی‌آمد فیلم‌های تجاری خوبی در کارنامه‌ام داشته باشم. ضمن اینکه غم نان یک چیز است و ثروتمندشدن یک چیز دیگر.

­

خوشبختانه نیازهای اولیه زندگی‌ام تامین بوده‌اند. شاید من هم اگر امروز در مضیقه قرار گیرم، خودم را وادار کنم به بعضی کارها تن دهم. اما در کل انسان طماعی نیستم. پیشنهادهای زیادی در این سال‌ها داشته‌ام که می‌توانست مرا پولدار کند. اما توانایی انجام‌دادن کاری که نمی‌پسندم را ندارم. به قول مانی حقیقی خوشبختی زمانی است که انسان محدودیت‌های خودش را می‌فهمد. محدودیت من هم این است که پول هیچ‌وقت نمی‌تواند تنها دلیل من برای انجام کاری باشد. این است که می‌دانم آدم ثروتمندی نخواهم شد. در نتیجه از همان کاری که بلدم لذت می‌برم. حضور در فیلم‌هایی که جای کار دارند در قبال دستمزدی منطقی که بشود با آن زندگی کرد.

­

پس از آن دسته افراد که صبح سر تله‌فیلم، ظهر سر سریال و عصر سر یک فیلم برای بازی می‌روند، نیستید؟می‌خندد) کارکردن سر صحنه از من انرژی می‌گیرد، چه روزی دو ساعت باشد چه روزی 20 ساعت. این است که تا به حال در خودم توان این را ندیده‌ام که دو، سه کار را با هم جلو ببرم.

­

 خانم علیدوستی آن زمان «شهر زیبا» اکران موفقی نداشت. از این نظر دچار تلاطم روحی نشدید؟

­

درست است فیلم «شهر زیبا» اکران موفقی نداشت، ولی جو خوبی پیرامون فیلم شکل گرفت. اهلش که فیلم را دیدند پسندیدند و خیلی تشویق‌مان کردند. ضمن اینکه همان‌طور که گفتم ساختش تجربه خیلی دلپذیری برای من بود و خودم خیلی به آن افتخار می‌کردم.

­

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

https://plus.google.com/113750911604842815859

ترانه علیدوستی

­

­

­

 خانم علیدوستی اما موفقیت فرهادی بعد از «درباره الی...» فرصتی فراهم کرد تا فیلم‌های قبلی‌اش از جمله «شهر زیبا» دیده و بازخوانی شود. آن وقت به نتیجه نرسیدید که باز هم شانس با شما همراه بوده؟

­

صددرصد. «شهرزیبا»هم فیلم دوم من بود هم فیلم دوم فرهادی. آن موقع آن فیلم قدم‌های ابتدایی آدم‌هایی مثل ما در مسیر پیشرفت‌شان محسوب می‌شد. بعدها با موفقیتی که فرهادی به دست آورد به فیلم رجوع کردند و از نو کشف کردند که چه کار خوبی بوده. همیشه می‌گویم هیچ‌کسی نمی‌تواند اعتباری که کسب کرده را فقط به نام خودش بزند. حتما آدمی که الان هستم و جنس نگاهی که دارم حاصل تاثیراتی است که اطرافیانم روی من گذاشتند. همکاری با هر کسی در طول این سال‌ها می‌توانسته چیزی به آدم اضافه کند. آدم فقط باید بر این موضوع آگاه باشد.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

https://plus.google.com/113750911604842815859

 خانم علیدوستی ولی در ادامه کارتان باز هم در فیلمی از اصغر فرهادی بازی کردید. «چهارشنبه‌سوری» چگونه پیش آمد؟

­

همان زمان بعد از «شهرزیبا» قرار بود باز با هم همکاری کنیم. حتی در این مسیر یکی، دو کار خواستیم انجام دهیم که به سرانجام نرسید. آقای فرهادی همیشه چند ایده داشت که مشخص نبود کدام به مرحله ساخت برسد. «چهارشنبه‌سوری» هم یکی از آنها بود که صحبتش را از قبل کرده بودیم. اما «شهرزیبا» که فیلم خیلی خوش‌یمنی برای همه ما بود، باعث آشنایی من و فرهادی با مانی حقیقی شد. در نتیجه این دو، «چهارشنبه‌سوری«و بعد«کنعان» را با هم نوشتند و این تیمی که شکل گرفت فیلم‌های خوبی را باعث شد.

­

 خانم علیدوستی در «چهارشنبه‌سوری» شخصیت کلیدی و حلقه اتصال روابط آدم‌ها را بر عهده داشتید و دیگر به بازیگری تبدیل شدید که حرفی برای گفتن دارد.

https://plus.google.com/113750911604842815859

ممنون. شخصیت روحی (روح‌انگیز) در این فیلم علاوه بر اینکه حلقه اتصال آدم‌ها باشد، به دلیل ویژگی‌هایی مثل نگاه شوخ و معصوم و فضولش به زناشویی باعث می‌شد فیلمی با داستان «چهارشنبه‌سوری» لحن تلخ و سیاهی پیدا نکند و به رغم غمناک‌بودنش فیلم عبوسی نباشد.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

 در این سه فیلمی که بازی کردید، بازیگران مقابل‌تان در کنار شما حضور کمک‌کننده‌ای داشتند. ولی در فیلم «کنعان» اینطور نبود. خانم علیدوستی از همان ابتدا دراین‌باره چه نظری داشتید؟

­

این البته نظر شماست. آقای فروتن حضور کمک‌ کننده‌ای مقابل من داشتند. فقط قبل از شروع فیلمبرداری تصور من و بقیه از شخصیت «مرتضی» چیز دیگری بود. مرتضی در فیلمنامه مردی بود مسن‌تر و نه تا این حد خوش‌قیافه. وقتی فیلمی ساخته می‌شود طبیعی‌ است که انتخاب بازیگر لحن داستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای من عادت‌کردن به این شمایل همسرم در ابتدا یک مقدار عجیب بود. اما اطمینان کردم. چون دیدم آقای حقیقی از شکل جدیدی که مرتضی پیدا کرده خشنود است

­

 از اینکه برای نخستین‌بار در فیلمی با انتقادات مواجه شدید،خانم علیدوستی چه حسی داشتید؟

https://plus.google.com/113750911604842815859

خب، این فیلم برایم تجربه مهمی بود و خیلی چیزها یاد گرفتم؛ اول اینکه با سیل شدیدی از انتقادات مواجه شدم. حتی کسانی که معمولا کارم را می‌پسندیدند این انتقاد را داشتند که چرا برای این نقش انتخاب شدم. ولی خودم خیلی مایل بودم این نقش را بازی کنم. هم فیلمنامه را دوست داشتم و هم حس می‌کردم به یک نقش پروپیمان و اینچنین متفاوت در کارنامه‌ام نیاز دارم. در ابتدا قرار بود این نقش را لیلا حاتمی بازی کند. اما خب همزمان پسرش به دنیا آمد و نتوانستند بیایند. این بود که پیشنهاد دادم که من بازی کنم. ولی قبول نکردند و گفتند تو برای این نقش جوان هستی. فکر کنم نهایتا از سر ناچاری انتخابم کردند (می‌خندد) هر چه که بود مانی حقیقی از وقتی به نتیجه رسید که من مینا را بازی کنم خیلی پایم ایستاد و کمکم کرد. شاید اشتباه ما این بود که انرژی زیادی صرف کردیم که اختلاف سن من با این کاراکتر دیده شود. یعنی خواستیم ثابت کنیم علیدوستی در این فیلم 35ساله است. در حالی که اگر به این نکته اشاره نمی‌کردیم داستان داشت شکل می‌گرفت و پذیرفته شده بود. امروزه کنعان طرفداران پروپاقرصی دارد. فیلم‌ها همیشه بعد از فاصله‌گرفتن از حواشی دوران ساختشان تکلیف ماندگاری‌شان روشن می‌شود.

­

 فیلم بعدی‌تان «تردید» به‌نوعی برداشتی آزاد از نمایشنامه «هملت» بود. این فیلم هم در نهایت موفق نشد. مطمئنا طبق «هملت» شکسپیر، اوفلیا خیلی شوخ‌وشنگ نیست. اما اوفلیای «تردید» که شما هستید خیلی سرخوش بود.خانم علیدوستی چرا؟

­

فیلم «تردید» اقتباسی از هملت هست، اما بازسازی هملت نیست. نام شخصیتش سیاوش است. دوست او که معادل هوراشیو در نمایشنامه هست هم نقش اصلی‌تری دارد در قصه. آنچنان «ایرانیزه» شده هم نیست چرا که خانواده فیلم تردید در اجتماع امروز ما نمود بیرونی ندارند. ما خانواده‌ای نداریم که خانه‌اش کاخ شمس باشد! در نتیجه همه‌چیز غیر از هسته اصلی داستان نمایشی و حاصل خیال فیلمساز است. یعنی مهتاب در این فیلم شخصیت اوفلیا را ندارد و تنها معادل اوفلیاست در این قصه.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

https://plus.google.com/113750911604842815859

­

ترانه علیدوستی

­

­

­

 خانم علیدوستی خب اگر اوفلیا نیست، پس چیست؟

­

اوفلیا نقشی تقریبا حاشیه‌ای در«هملت» است که بیشتر تاثیر می‌گیرد تا اینکه عمل کند. کریم مسیحی اما به من توضیح داد که در مثلثی که برای این داستان چیده

سیاوش، گارو و مهتاب

این مهتاب است که نماینده شور زندگی است. در حالی که آن دو شخصیت دیگر ناامید و محافظه‌کار هستند، مهتاب آن نیروی محرکه‌ای است که اینها را به خود بیاورد و وادارشان کند که علیه سرنوشت شومشان بجنگند. اینها که می‌گویم عینا راهنمایی کارگردان است به من. در نتیجه مهتاب را پرانرژی و گاهی پرخاشگر می‌دید.

https://plus.google.com/113750911604842815859

 چرا در «تردید» خانم علیدوستی بازی کردید؟

­

«تردید» پتانسیل این را داشت که فیلمی به خوبی «پرده‌آخر» شود. و عقیده دارم اگر 18سال وقفه در فیلم ساختن واروژ کریم‌مسیحی نمی‌افتاد او خیلی زود تبدیل به قطبی در فیلمسازی می‌شد. من و خیلی از دوستان دیگر دلمان می‌خواست نقش موثری در بازگشت چنین آدمی به عرصه فیلمسازی داشته باشیم. فیلم نهایتا به نظر من آنطور که باید درنیامد. شاید کارگردان زمان بیشتری نیاز داشت تا خودش را با شرایط جدید فیلمسازی و حتی ما وفق بدهد. نیاز داشت اطمینانش را جلب کنیم؛ اطمینانی که خودش ابتدابه‌ساکن پیدا نکرد به ما.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

 درباره الی...» و سومین همکاری‌تان با آقای فرهادی ،خانم علیدوستی چطور اتفاق افتاد؟

­

باز هم قبل از «کنعان» طرح این فیلم را داشت و یک خط‌ش را برایمان تعریف کرده بود. فیلمنامه را که می‌نوشت یک شب با آقای حقیقی به من تلفن کردند. حقیقی گفت فرهادی اینجا نشسته و می‌گوید ترانه نمی‌آید نقشی را که اول داستان غرق می‌شود بازی کند. راست می‌گوید؟ گفتم بهش بگو نخوانده من آن نقش را بازی می‌کنم و خداحافظی کردم (می‌خندد). این حرف‌ها را با هم نداشتیم. ضمن اینکه واضح بود و هست که فرهادی نقش بد برای آدم نمی‌نویسد. این بود که من شدم الی. مشخص بود که شاهکاری در حال ساخته‌شدن است.

­

 خب خانم علیدوستی برسیم به «زندگی با چشمان بسته». به‌نظرم آنقدر که از فیلم بد گفتند، فیلم بدی نبود. منتها به‌خاطر دِین‌تان به آقای صدرعاملی در این فیلم بازی کردید؟

­

اصلا. با آقای صدرعاملی رودربایستی نداشتم و قبل آن پیش آمده بود پیشنهادی بدهد که رد کنم. این فیلمنامه یک‌بار به من پیشنهاد شد و خوشم نیامد و گفتم نمی‌آیم. چند ماه بعد صدرعاملی از من خواست دوباره قصه را بخوانم. فیلمنامه‌ای شده بود جذاب و شسته و ‌رفته و نظر من عوض شد. درواقع دوست دیگری داستان را بازنویسی کرده بود که متاسفانه صلاح ندیدند نامش را در فیلم بیاورند. الان هم شاید صاحبان کار دلخور شوند از اینکه من این حرف را زدم. اما حیف شد که از این دوست پراستعداد استفاده بیشتری نشد و نهایتا موقع ساخت به فیلمنامه خوبش وفادار نماندند. من هم اعتقاد دارم که در کل فیلم بدی نشد. یکسری از جوان‌ترها با این فیلم ارتباطی برقرار کردند که شاید برای ما خیلی قابل درک نباشد. ولی فیلم می‌توانست بهتر از این هم باشد.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

https://plus.google.com/113750911604842815859

 میان کارهایتان فیلم «راز دشت تاران» چطور پیدا شد خانم علیدوستی؟

­

به سینمای کودک خیلی علاقه دارم و از اینکه سینمای کودکمان اینقدر ناتوان شده ناراحتم. به من گفتند یک انیمیشن 50دقیقه‌ای ساخته و کلی هزینه کرده‌ایم، حالا تهیه‌کننده می‌گوید نمی‌تواند برای 50دقیقه فیلم اکران بگیرد، این است که داستانی واقعی به سر و ته فیلم اضافه کرده‌ایم. می‌آیی چهاردقیقه نقش پرستار قصه‌گو را بازی کنی؟ این بود که درواقع رفتم تا کمکی کرده باشم. پشیمان هم نیستم و خوشحالم سعی‌ام را کردم بلکه یک فیلم کودک که دغدغه تکنیک داشت (هرقدر هم ناتوان) ساخته شود.

­

 فیلم «هرچی خدا بخواد» قرار بود پرویز شهبازی کار کند که درنهایت فیلم را به دستیارش سپرد. از نتیجه کار راضی هستید؟

­

خیر. این فیلم نقطه خجالت من است. وقتی من به گروه پیوستم قرار نبود دیگر خود شهبازی فیلم را بسازد. اما تصورم این بود که فیلمی ابزورد با طنز خاص در حال ساخته‌شدن است. تصورم مثل اینکه زیادی اشتباه از آب درآمد. نه کسی من را گول زد و نه می‌توانم کسی را برای حضورم در این فیلم سرزنش کنم. فقط بی‌نهایت از حضور در این فیلم متاسفم و قبلا هم از طرفدارانم عذرخواهی کرده‌ام.

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

https://plus.google.com/113750911604842815859

 در این فیلم خانم علیدوستی دچار سانحه غرق‌شدگی هم شدید؟

­

بله. من و هشت‌نفر از آقایان قایقمان غرق شد و افتادیم توی دریا. دم غروب. یک‌‌ساعت‌ونیم طول کشید تا یک قایق ماهیگیری پیدایمان کند. مطلقا شانس آوردیم که زنده ماندیم.

­

https://keramatzade.com/The-secrets-of-the-success-of-Aladosti's-song

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 23 مهر 1396 | 10:48 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2811

معرفی 10 سایت­خبری­برتر ایران در سال 1396


همیشه برای ما جالب بوده است که بدانیم­سایت‌های پربیننده ایران­چه سایت­‌هایی هستند و این سایت‌ها در چه موضوعاتی فعالیت می کنند، در این گزارش 10 سایت ­خبری­برتر ایرانی را از دید­سایت الکسا­برایتان جمع آوری کرده ایم.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

معرفی 10 سایت خبری برتر ایران در سال 1396

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

الکسا (Alexa) یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ آمازون می‌باشد که در آوریل سال 1996 کار خود را آغاز کرد و روز به روز دامنه خدمات و فعالیت خود در سطح­اینترنت­را گسترش داد و امروزه بعنوان یک منبع مفید از داده‌های­وبگاه‌های اینترنتی­شناخته می‌شود که بیشتر مدیران برای سنجش رتبه سایت‌شان از این منبع استفاده می‌کنند.


1)­سایت خبری باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان مرکزی ملی است که به منظور آموزش مهارتهای حرفه ای خبرنگاری و رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه جوانان علاقمند به این حرفه و پوشش جامع­خبری­(ملی و فرا ملی) توسط معاونت سیاسی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سال 1378 تاسیس گردید.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت -باشگاه خبرنگاران جوان

­

باشگاه خبرنگاران جوان در حال حاضر یکی از­سایتهای پربازدید ایران­است.سایت­باشگاه خبرنگاران جوان­یک رشد صعودی از حدود شش ماه قبل داشته و توانسته خود را تا رتبه 18 ­ایران در الکسا برساند که رتبه بسیار خوبی است. بیشترین بازدید سایت از طریق گوگل، یاهو و­خبرگزاری فارس­است. به نظر می رسد که­سایت های خبرخوان­مانند­شهر خبر­و... نیز بازدید مناسبی را به این سایت می دهند. نرخ پرش سایت در حدود 20% است که بسیار مقدار مناسبی است و هر کاربر به طور متوسط حدود 9 دقیقه را در سایت سپری میکند.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

باشگاه خبرنگاران جوان

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

دلیل رشد سریع این سایت چیست؟!­

یکی از ویژگیهای جالب سایت ارسال ایمیل­خبری­است که می تواند بازدید ثابت موثری را برای سایت به همراه داشته باشد. کمترین سایت­خبری­چنین امکانی را دارد.­طراحی قالب­سایت و چیدمان آن برای سایت های­خبری­مناسب است و نکته قابل ذکری نسبت به سایر­سایت های خبری­ندارد اما برخی مشکلات از نظر­طراحی قالب­در آن وجود دارد مانند عدم استفاده از css sprite و عدم ذخیره مناسب تصاویر با حجم کم و اندازه مناسب.­طراحی قالب­از نظر سئو و چگالی اطلاعات نیز مشکلاتی دارد. همچنین صفحات داخلی سایت مانند صفحه خبر بخشی برای نمایش­اخبار­مرتبط ندارد. همچنین بخش نظرسنجی مدت زیادی است که بروزرسانی نشده است.

بازدید بخش تصاویر به دامنه دیگری منتقل می شود که دارای رتبه 1010 ایران است و از نظر طراحی کاملا متفاوت با سایت فعلی است و به نظر به هم ریخته می رسد. همچنین خروجی RSS برای تصاویر وجود ندارد. بخش های انگلیسی و عربی سایت نیز می توانند به صورت زیردامنه طراحی شوند تا رنک جداگانه بگیرند و چگالی متفاوت داشته باشند تا از نظر سئو برای سایت مناسب باشد.

با توجه به اینکه­سایت­باشگاه خبرنگاران جوان­توسط یک پورتال­خبری­راه اندازی شده احتمال اینکه تغییرات ساختاری در آن ایجاد شود کم خواهد بود و این موضوع ممکن است باعث ایجاد برخی موارد شده باشد.به نظر می رسد علت اصلی رشد بازدید­سایت­باشگاه خبرنگاران جوان­در شش ماه گذشته افزایش بازدید ورودی از­سایت های خبرخوان­و همچنین استفاده از ابزارهائی مانند ایمیل برای برقراری ارتباط نزدیکتر با کاربران و همچنین گرفتن ورودی از سایت های دیگر خبری مربوط به صدا و سیما مانند سایت وبگردی است.

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

2)­سایت خبری خبرگزاری فارس

برگزاری فارس در حال حاضر رتبه الکسای 1215 در دنیا و رتبه 21 در ایران را دارد. 20 درصد ورودی این سایت از طریق گوگل و حدود 3% آن نیز از سایت ورزش 33 است (نه به این دلیل که لینک مستقیم داده شده باشد بلکه به این دلیل که افرادی که به دنبال مطالعه­اخبار­هستند بعد از سایت ورزش 3 بهخبرگزاری فارس­مراجعه میکنند).

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت خبرگزاری فارس

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

­

نکات مفید رعایت شده در سایت فارس نیوز

برخی از نکات مفید ظاهری که در سایت­فارس نیوز­مشاهده می شود عبارتند از :

 • استفاده از ویجت های مفید­خبری­مثل­قیمت طلا­و سکه، قیمت خودرو،­شاخص بورس­و...
 • چیدمان مناسب­اخبار­و مکان تبلیغات
 • قراردادن زبانهای دیگر سایت در زیردامنه های مجزا­
 • استفاده از آدرسهای مناسب برای تفکیک محتوای سایت و گروه بندی آنها
 • طراحی قالب سایت مناسب به صورت واکنشگرا بدون بهم ریختگی در مرورگرهای مختلف


نکات منفی که در­طراحی قالب­سایت رعایت نشده است :

 • عدم مشخص کردن خصوصیات طول و عرض تصاویر
 • عدم استفاده از تکنیک css sprite برای بهینه کردن سرعت لود صفحه و کاهش حجم آن
 • نمایش تصاویر به صورت resize شده در سایت
 • نمایش تصاویر با حجم بالا در سایت و عدم بهینه سازی تصاویر توسط نرم افزار سایت

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت خبرگزاری فارس

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

نکات منفی سئو در صفحه اصلی سایت :

 • عدم استفاده از تگ h1 در صفحه
 • عنوان صفحه اصلی سایت طولانی است و حداکثر باید 54 کاراکتر باشد
 • عدم استفاده از تگ های h2 و h3 و...
 • عدم استفاده از خصوصیت alt و توضیحات تصاویر در سایت که مشکل بسیار بزرگی است
 • آدرس دهی نادرست برای­اخبار­سایت و گروه های­خبری­و عدم دسته بندی مناسب و همچنین لینکهای سئو نشده
 • عدم استفاده از تگ های heading در صفحات داخلی
 • وجود خطای html بسیار حساس و خطرناک در صفحات خبر و صفحات داخلی (داشتن دو تگ head و...)
 • scale شدن تصاویر در بخش تصویری و عدم بهینه سازی تصاویر سایت (http://farsnews.com/photo)
 • عدم تطابق لینک های گروه های خبر در بخش های مختلف : به عنوان مثال در منوی کناری لینک گروه اقتصادی > اقتصاد کلان و بودجه به صورت rewrite شده وجود دارد اما اگر به­اخبار­این گروه مراجعه شود در بخش breadcrumb لینک این گروه ها به صورت معمولی وجود دارد و این موضوع باعث ایجاد خطای duplicate content بر روی سایت خواهد شد
 • عدم ریدایرکت کردن www در سایت که مشکل بسیار بزرگی در سئو است
  https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396
  ­

نتیجه گیری

به نظر می رسد که­خبرگزاری فارس­با وجود اینکه محتوای مناسبی در سایت قرار می دهد و بازدید بسیار مناسبی دارد از نظر فنی به مسائل سئو توجهی ندارد و همین موضوع باعث شده است که وب سایت این خبرگزاری مشکلاتی از نظر سئو و بهینه سازی سایت داشته باشد. با وجود تمام این مسائل با توجه به­رنک گوگل­6 و قدمتی که این سایت دارد و اخباری که منتشر می کند این وب سایت جز سایتهای پربازدید و مطرح ایران از نظر­خبری­است.

­

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

3)­سایت خبری­عصر ایران

سایت عصرایران، سایتی­خبری­تحلیلی محسوب میشود. این سایت در رتبه 37 الکسا ایران قراردارد و این موضوع نشان دهنده این است که بازدید مناسبی دارد. در این مطلب قصد دارم­سایت­عصر ایران­را به گونه ای متفاوت تحلیل کنم.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت عصر ایران

چیدمان اطلاعات سایت عصرایران مانند بسیاری از سایت های­خبری­دیگر مناسب و با توجه به نیاز کاربر طراحی شده است. صفحه­اخبار­نیز در دو طرف کناری شامل­تبلیغات­مختلف است و در پایین­اخبار­مطالب مرتبط، پربازدید و ... قرار گرفته اند. استفاده از­اجاکس­در صفحه خبر تاثیر منفی زیادی روی سئو سایت دارد.

معایب سایت

طراحی قالب سایت تا حدودی از نظر سئو مناسب است، اما مشکلاتی هم از نظر ساختاری دارد، به عنوان مثال برای هر خبر دو آدرس متفاوت در سایت در نظر گرفته شده است که این موضوع به سئو سایت لطمه می زند. طبق آمار الکسا پربازدید عباراتی که­عصر ایران­از آنها بازدید می گیرد:­عصر ایران­وبانک ملی­هستند! این موضوع نشان می دهد که بازدید مستقیم سایت مناسب است و این سایت طرفداران ثابتی را به خود جلب کرده است که قطعا دلیل آن محتوای تولیدی توسط مدیران سایت است. البته عباراتی دیگر مانند پ ن پ، بانک ملت، وام ازدواج،­و... نیز جز کلمات پربازدید این سایت محسوب می شوند.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت عصر ایران

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت­عصر ایران­برای افزایش آمار بازدید خود از تکنیکی ویژه استفاده می کند. در صفحه اول و سایر صفحات اطلاعات صفحات داخلی به صورت فریم لود می شوند و این موضوع باعث میشود که بازدید صفحات سایت به صورت غیر طبیعی بالا رود. به عنوان مثال اگر یک نفر صفحه اول سایت را مشاهده کند این بازدید شامل مشاهده 7 صفحه می شود. این موضوع قطعا روی رنکینگ الکسا سایت تاثیر مثبت می گذارد و باعث میشود که حتی اگر بازدید این سایت نسبت به سایر سایت های مشابه کمتر باشد رنکینگ بهتری نسبت به آنها در­سایت الکسا­پیدا کند.

حدود 5% از بازدید­سایت­عصر ایران­از یاهو است که موضوعی قابل توجه است، زیرا سهم بازار یاهو در ایران بسیار کمتر از این عدد است. به نظر می رسد که این مقدار به دلیل ورودی ایمیل باشد و این سایت بخشی از بازدید خود را از طریق ارسال ایمیل بدست می آورد.


4)­سایت خبری تابناک
سایت­خبری­تحلیلی تابناک، یک وبگاه خبری اصولگرای منسوب به محسن رضایی میباشد که پس از فیلترینگ و به تعطیلی کشیده شدن وبگاه بازتاب در سال 1386 بوسیله فواد صادقی و تیمش فعال شد.صادقی پس از اختلاف نظر با اعضای سایت به علت مشی محافظه کارانه ای که از سوی اعضای شورای سیاست گذاری که عموماً از نظامی های بازنشسته بودند به وی دیکته میشد سایت را رها کرده و پس از مدتی خود به صورت مستقل سایت بازتاب را مجدداً راه اندازی کرد.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت تابناک

[محمد قادری] سردبیر فعلی وبگاه و سردار [امیرعلی امیری] مدیرمسئول این سایت است. او در زمان مدیر مسئولی فواد صادقی به عنوان یکی از اعضاء شورای سیاستگذاری و هیئت امنای آن فعالیت داشت. او گفت «خمیرمایهٔ رسالت تابناک با بازتاب مشترک است و خمیرمایهٔ این رسالتی که ما قائل به آن هستیم این است که ما از زاویهٔ مطالبات انقلاب اسلامی، آرمانهای امام و شهدا و ارزشهای انقلاب به هر آنچه در کشور میگذرد نگاه کنیم. هر میزانی که این اتفاقات با آن آرمانها تفاوت داشته باشد به همان میزان مورد نقد ما قرار میگیرد.»


این سایت از نظر بازدید در دنیا در رتبه­1,785­­و در ایران در رتبه 27 ام قرار گرفته است.­سایت تابناک­در حدود 26 درصد از بازدید خود را از طریقموتورهای جستجو­دریافت می کند و مابقی بازدید از سایت های مشابه­خبری­و یا به صورت مستقیم است. بیشترین کلمه ای که این سایت از طریق آن در گوگل بازدید دریافت می کند اسم خود سایت یعنی تابناک است. تابناک در ماه های اخیر شاهد افت بازدید بوده است.

رتبه گوگل تابناک 5 است که جز رتبه های بسیار خوب محسوب میشود. هر کاربر به طور متوسط 5:36 دقیقه در این سایت باقی می ماند که عدد مناسبی است. نرخ پرش سایت 38درصد است که عددی قابل قبول است. بیشترین رده سنی مخاطبین­سایت تابناک­بالای 55 سال سن دارند و این نکته قابل توجهی است.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

جالب این سایت سه زبانه بودن آن است، به دلیل اینکه زبانهای انگلیسی و عربی در­سایت تابناک­به فولدر متصل هستند دقیقا مشخص نیست که چه درصدی از بازدید سایت به سایر زبانها مرتبط است اما با توجه به رتبه این سایت در کشورهای سوریه و امارات متحده عربی به نظر می رسد بخش عربی سایت نیز بازدید مناسبی داشته باشد.

­

زمینه کاری و رقبا:

سایت های­خبری­همواره جز­پربازدیدترین سایت های اینترنتی­هستند. اینگونه سایت ها علاوه بر اینکه بازدید موتور جستجو مناسبی می توانند کسب کنند به صورت مستقیم نیز بازدید مناسبی دارند، زیرا افرادی که به دنبال دریافت آخرین­اخبار­روز هستند به طور مداوم و متناوب به این سایت ها مراجعه می کنند و همین موضوع باعث پربازدید شدن اینگونه سایت ها می شود.­سایت تابناک­در حال حاضر پربازدیدترین سایت­خبری­ایران است.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت خبری تابناک

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سئو، کدنویسی قالب،­گرافیک­و چیدمان اطلاعات:

چیدمان سایت و­گرافیک­آن مناسب است. طراحی سایت با استفاده از سیستم آماده که توسط شرکت ایران سامانه تولید شده است انجام شده. کدهای html و­چیدمان اطلاعات­در صفحات در عین سادگی با در نظر گرفتن نیازهای کاربران و ویژگیهای مفید برای سئو انجام شده است. این سایت با وجود سادگی بسیاری از نکات سئو را در خود رعایت کرده است.


راحتی کاربر و استفاده از تکنیکهای ajax:

از تکنیکهای­جاوا اسکریپت­و­اجاکس­در سایت استفاده خاصی انجام نشده است. حتی بخشی برای اسلایدشو نیز در سایت وجود ندارد. حتی­اخبارتصویری نیز به صورت عادی در سایت نمایش داده می شود. این موضوع باعث شده که کدهای اضافه در صفحات سایت وجود نداشته باشد.


جمع بندی:

سایت تابناک پربازدیدترین سایت­خبری­ایران است. دلیل این موضوع بیش از آنکه به طراحی سایت و یا به سئو سایت مربوط باشد، به محتوای آن و بازدید ثابتی که سایت به خاطر زمان بروزرسانی اطلاعات و ایجاد محتوای مناسب دارد مرتبط است. افراد فعال در حوزه سئو اصطلاحی دارند: Content is king به معنی محتوا شاه است و همگی بر این باورند که ایجاد محتوای مناسب باعث موفقیت یک سایت خواهد شد. تابناک نیز به دلیل فرکانس مناسب بروزرسانی اطلاعات و ایجاد محتوای مناسب توانسته است بازدید مناسبی داشته باشد
https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

5)­سایت تحلیلی خبری ایسنا­

سایت ایسنا، سایتی­خبری­تحلیلی محسوب میشود. این سایت در رتبه 29 الکسا ایران قراردارد و این موضوع نشان دهنده این است که بازدید مناسبی دارد. در این مطلب قصد دارم سایت­ایسنا­را به گونه ای متفاوت تحلیل کنم.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت خبری ایسنا

­

درباره خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

­ایسنا از 16 آذر 78 بر شبکه اینترانت به طور آزمایشی فعال شد و از فروردین 79 خروجی کامل آن روی شبکه جهانی­اینترنت­قرار گرفت.­ایسنا­وابسته به جهاد دانشگاهی است که نهادی وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی است (2) و در فضای پس از دوم خرداد، با هدف ارایه­اخبار­و اطلاعات از طیف‌های گسترده و رعایت بی طرفی و حرکت در چارچوب تفکر امام خمینی تاسیس شده است.

خط مشی اصلی­ایسنا­را می‌توان با نگاهی ساده به عناوین این سایت جستجو کرد. دو شعار "چو ایران نباشد تن من مباد" و "رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود" به خصوص با تاییدی که از صاحب نظران گرفته شده- که گفته شد- باعث می‌شود که درجه اعتماد مخاطب بالا رود. در خبرهای­ایسنانمی‌توان نویسنده دقیق هر مطلب را شناخت چون اسامی بالای خبر ذکر نمی‌شود و شناخت ما از نویسندگان کلی است.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

ویژگی های سایت ایسنا

اما در مورد لینک‌ها که بیانگر ویژگی‌­هایپرتکست­یک متن هستند، در صفحه اصلی سایت 27 لینک در سمت راست وجود دارد که ذیل عنوان سرویس‌ها آمده است که عبارتند از: صفحه اصلی، عناوین کل اخبار، انرژی و صنعت، اقتصاد و بازرگانی، دیدگاه‌های خاتمی، جامعه اطلاعاتی، نگاهی به وبلاگ‌ها، اجتماعی، حوادث، بهداشت و درمان، صنفی – آموزشی، علمی – پژوهشی، سیاسی، مجلس، فقه و حقوق، انرژی هسته‌ای، سیاسی خارجی، بین‌الملل، همسایگان ایران، فرهنک و ادب، فرهنک و هنر ، رادیو و تلویزیون، میراث و گردشگری، ورزشی، عکس، شهرستان‌ها، نمایشگاه عکس هستند و هر کدام دارای زیر لینک‌های هم می‌باشند ­و 10 لینک هم ذیل عنوان امکانات زیر سرویس‌ها آمده که عبارتند از: درباره ایسنا، جستجو، خبرگزاری‌های مهم ایران، روزنامه‌های مهم ایران، گزارش اشکال در سایت، تماس با ایسنا، دانشگاه‌های ایران، ارسال خبر به ایسنا، پیشنهاد سوژه، مناطق خبری­ایسنا­می‌باشد. ­در زیر این بخش هم جایی برای­تبلیغات­در نظرگرفته شده که تعدادی لینک مثل سایتهای مقام معظم رهبری، رییس قوه قضاییه ، ...آمده است. در هر صفحه خبر نیز تعدادی لینک مثل صفحه اصلی، سرویس آ، عناوین کل­اخبار­سرویس آ، عناوین کل اخبار، چاپگر، دریافت فایل متن، دریافت فایل، نسخه چاپی می‌باشد .

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

مخاطبان سایت ایسنا

مخاطب بالقوه سایت دو دسته هستند:

مطبوعات و کاربران اینترنتی و بنا به بررسی‌ها انجام شده هم اکنون یک چهارم مطالب 25 روزنامه عمومی کثیرالانتشار و 45-50 درصد مطالبی که در مطبوعات به نقل از خبرگزاری­ایسنا­منتشر می‌شوند. همچنین آمار مراجعه به­ایسنا­ماهانه حدود 60 میلیون هیت است و از نظر کشورهای محل اقامت نیز مراجعان به­ایسنا­تا سال گذشته به ترتیب ­امریکا، انگلستان، کانادا و ایران بوده‌اند البته از سال جاری جهشی در تعداد مراجعان ایرانی صورت گرفت که هم اکنون بیشترین بینندگان­ایسنا­در داخل ایران هستند.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت خبرگزاری ایسنا

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

ارزیابی سایت ایسنا

صحت اطلاعات و اعتبار نویسنده:

منابع تمام خبرها ذکر می‌شود، تکذیبیه خبر کم است. اعتماد عملا جز در طول زمان به دست نمی آید، تایید صحت توسط صاحب نظران اعتبار سایت را در نظر مخاطب بسیار میبرد و اگرچه جهاد و نویسندگان هیچکدام مشهور نیستند اما چون ارزیابی ها مثبت بوده عملا رسانه ای ­معتبر از این حیث به حساب می اید اما ­امکان چک کردن ، روش جستجو، جمع اوری و پردازش اطلاعات برای مخاطب روشن نیست.

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

چگونگی پوشش مطلب:

مقوله‌های­ایسنا­انچنان که ذکر شد جامع به نظر می‌رسد ولی این مسئله از یک نظر ایجاد مشکل کرده است که مخاطب که اولین بار به سایت مراجعه می کند و ذهنیتی نسبت ­به ان ندارد نمی داند موضوعی را که می خواهد بفهمد در کدام سرویس بیابد پس کمی سردرگمی طبیعی به نظر می رسد تداخل بین حوزه ها مثلا انرژی اتمی و سیاسی خارجی و همچنین بعضی زیرلینکها بدون کاربرد هستند مثل خانواده در اجتماعی که خبرهای مربوطه در حوزه های دیگر ارایه می شوند اما لینک 22 خبرگزاری و تعداد 49 روزنامه با موضوعات و گرایشهای سیاسی مختلف امده است که با یک سرعت نطقی دردسترس قرار میگیرد.


به روز شدن:

خبرها هر لحظه می تواند روزامد شود ولی برداشتها به روز نیست و ممکن است ماهانه روزامد شود. تمام خبرها تاریخ روز ، ماه و سال دارد و تمام خبرها در آرشیو­ایسنا­در دسترس هستند.در مورد لینکها آدرس دانشگاه‌های ایران و مناطق­خبری­پیدا نمیشود و گزارش اشکال در سایت هم شرایط سختی گذاشته که مخاطب اساسا وقت ان را ندارد و امکان اظهارنظر سخت است و برخی ایمیلها مثل "مردم" خطا میزند و مخاطب فرصت کلنجار رفتن با آن راندارد .


تراکم و جامعیت مطالب:

خبرها درصفحه اصلی برمبنای اهمیت نمایش داده می شوند ولی درقسمت عناوین کل­اخبار­بر اساس تاریخ ان، این مسئله باعث می شود که مخاطب نتواند به سرعت به­اخبار­جدید دست یابد مگر انکه بس از چند بار امد و رفت 25 خبر اخر هر سرویس را کشف کند و این یک نقطه ضعف است. متن به طور غالب در صفحات­ایسنا­وجود دارد ولی فونت درشت مطالب و اندازه تیترها باعث شکسته شدن تیترها و سختی خواندن انها می‌شود ایسنا­تبلیغاتتجاری روی سایتش ندارد ولی بعضی سایتها مرتبط را در صفحه اصلی برجسته کرده از جمله ایسنای شهرستان‌ها را .


تعاملی بودن صفحه:

ایمیل ادرسها در ایکون تماس با­ایسنا­در دسترس است و صفحه ارسال ­پیام جدید نیز به سرعت بازمی شود ولی من امکان ارسال ان را نسنجیدم .بعضی صفحات و ادرسها پیدا نمیشود همانطور که قبلا ذکر شد ارسال نظرات نیز حتما با ذکر نام فرد و ایمیل او امکانپذیر است.


تطبیق­اهداف ذهنی­و واقعیت‌ها:

این معیار بیشتر به دستیابی یک سایت به هدفش و در واقع عملکرد ان می پردازند برای بررسی علمی این مسئله نیاز به یک کار تحلیل محتوا دارد و من تنها با توجه به یک نگاه ظاهری میتوانم بگویم که بی طرفی رعایت شده است .


سرعت دسترسی:

آدرس خبرگزاری به سرعت پیدا می‌شود صفحات هم همینطور بجز مواردی که توضیح دادم مثل شهرستانها و غیره . معیارهای دیگری هم برای ارزیابی وبسایت ها وجود دارد که من به دلیل اجتناب از حجم زیاد مقاله از ان صرف نظر میکنیم .­


معیارهای خاص ارزیابی وب سایت­خبری

چند رسانه‌ای بودن:

در­فضای مجازی­به خاطر چند رسانه‌ای بودن آن برای مخاطب این انتظار وجود دارد که در کنار متن به صوت، عکس و فیلم هم توجه شود و به این ترتیب­اخبار­کاملتری منتقل شود یعنی یک سایت­خبری­می‌تواند چیزی بیش از یک روزنامه آن لاین باشد . براساس این معیار در سایت­ایسنا­تنها امکانات متن و عکس وجود دارد و قابلیت صوت و انیمیشن موجود نیست.

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

هایپرتکست بودن به خبرهای مرتبط :

هرخبری­حجم محدودی از اطلاعات را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و دسترسی آسان و سریع ­به سوابق و روند رخدادها انتظار مخاطب است. در سایت­ایسنا­در مورد برخی­اخبار­خبرهای مرتبط لینک شده است اما در مورد بسیاری از­اخبار­هم این مسئله وجود ندارد همچنین کلید واژه های هر خبر می تواند لینک شود که اساسا دراین سایت کلید واژه ها از متن استخراج نشده اند .


خدمات :

خدمات این سایت برای ایمیل مطلب مثلا به دوستان ضعیف است و هیچ آیکون مشخصی به این کار اختصاص نیافته همچنین اطلاعات آماری مثل تعداد بازدید کننده برای این سایت که ادعای بینندگان فراوان دارد ضروری است و میتواند به اعتبارآن بیفزاید .

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

محتوای حرفه‌ای خبر:

دکتر شکرخواه خبر را گزارشی بیطرفانه، دقیق و در عین حال صحیح و عینی از یک رویداد مفروض (4) تعریف می کند براین اساس مخاطب معمولا اخباررا آینه انعکاس واقعیت و رویدادها می دانند و در وهله دوم ­علاقه مند به اظهارنظر و تفسیر آن هستند، این در حالی است که در وب‌سایت­ایسناهمجون سایت‌های بسیار دیگر خبر کلامی حرف اول را می زند . قاضی زاده آسیب های خبر کلامی را گسترش بگو مگو، چهره سازی و خستگی مخاطبان عنوان می کند (5). همچنین از نظر تنظیم خبر در بسیاری از خبرها سبک هرم وارونه و معیارهای تعداد واژه لید رعایت نمی‌شود . بسیاری از خبرها دو تیتر دارند که این علاوه بر لطمه به­گرافیک­متن، نگاه و ذهن مخاطب را گیج می‌کند وجود یک تیتر برای هر خبر بیانگر قدرت و آرامش است. چنانکه این مسئله در سایت ایرنا به زیبایی صفحه و نفوذ آن افزوده است .


بازخورد:

امکان ارایه بازخوردها تنها ازطریق پرکردن فرم اظهارنظر و ایمیل میسراست . متن اظهارنظرهای دیگران دردسترس عموم نیست و اساسا معلوم نیست این اظهارنظرها خوانده می شوند یا نه .


6)­سایت خبری­خبر آنلاین


خبر آنلاین یک وب‌گاه­خبری­است که کار خود را از سال 1387 شروع کرده است،­اخبار­منتشر شده در «خبرآنلاین» به صورت روزنامه ای با عنوان خبر نیز منتشر می‌شد اما چاپ این روزنامه در سال 1390 متوقف شد.‌این سایت در رتبه 41 ایران و­­2,250­­دنیا قرار دارد.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت-خبر-آنلاین

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

ویژگی های سایت خبرآنلاین

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی -­خبری­خواهد بود و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.

این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان انقلاب، از درغلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز دارد.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

خبرآنلاین

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

این مجموعه اما نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسئولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرس شگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می‌کند.


7)­سایت خبری مشرق نیوز

­

مشرق نیوز [mashreghnews] رسانه ای که در اوایل تابستان سال 1389 آغاز بکار کرد، بزودی به یکی از بزرگترین رسانه های­خبری­و تحلیلی داخل کشور تبدیل شد که این موفقیت مدیون دو تاکتیک “ابتکار و صداقت” مشرق بود. این سایت در رتبه 46 ایران و رتبه­­2,774 دنیا قرار دارد.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت مشرق

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

از آنجا که نیاز به سایت های تحلیلی­خبری­اصولگرا که به صورت حرفه ای به فعالیت خبرپراکنی بپردازند و هدایت افکار عمومی جامعه را از مجرای فضای سایبر بر عهده بگیرند نمود داشت، مشرق برای مرتفع نمودن این نیاز متولد شد و از همان ابتدای شکل گیری، استراتژی خود را بر مبنای “استراتژی تفاوت و تمایز” در نظر گرفت. بر این اساس که پیام سایر سایت ها را تکرار نکند و در کشاکش جنگ نرم، تلاش خود را معطوف به پرکردن خلأ های جبهه ی خودی نماید.

رسالت اصلی مشرق در حوزه جنگ نرم تعریف می شد و بیشتر­اخبار­و تحلیل های این سایت­خبری­نیز به جنگ نرم و بویژه شناساندن پدیده ی نوین دیپلماسی عمومی و ارتباطات استراتژیک اختصاص داشت. در صفحه “درباره ما”­مشرق نیوز­آمده است که: «مشرق امروز یک سنگر است در خاکریز اول نبردی که آن را «جنگ نرم» می‌ خوانند و اگر حق مدد فرماید برای حراست از فردای ایران اسلامی این سنگر را تبدیل به قرارگاهی خواهیم کرد تا جانانه از فرهنگ آسمانی این مرز و بوم حراست نماییم.»

پایگاه جریان شناسی دیدبان هم طی گزارش “مروری بر سیر تطور رسانه های انقلابی” که به بررسی اجمالی رسانه های اصولگرا می پرداخت درباره­مشرق نیوز­اینگونه نوشته است که: «این سایت در مدت کوتاهی توانست خود را به یک سایت خبری تاثیرگذار و مطرح در سطح کشور، فعالان سیاسی و جریان اصولگرای کشور تبدیل کند. رویکرد تحلیلی و سرعت در انتشار تحلیل های دقیق از جمله ویژگی های منحصر به فرد این رسانه است.»

گزارش های ویژه و خبر ویژه های کوتاه مشرق تحت عنوان “روایت مشرق ازگوشه و کنار سیاست”؛ پوشش­اخبار­جنگ نرم، پوشش­اخبار­جهانی دیپلماسی عمومی و ارتباطات استراتژیک، مصاحبه های اختصاصی با دیپلمات ها و منتقدین آمریکایی و اروپایی، از جمله تمایزهای برجسته مشرق، با رسانه های همسنگر آن می باشد که در ادامه به اجمال به بررسی رویکردهای ابتکاری و تحلیلی­مشرق نیوز­خواهیم پرداخت.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت مشرق نیوز
­

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

گزارشات سایت مشرق نیوز

از جمله گزارشات ویژه این سایت می توان به قدرت نرم جمهوری اسلامی، شخصیت شناسی، مبانی جنگ نرم، غرب شناسی، بررسی بحران اخلاقی و فرهنگی آمریکا و … نام برد.

­ترجمه اختصاصی بولتن ها و گزارشات

این بخش مشرق نیز ازجمله طرح های ابتکاری، نو و بسیار با اهمیت محسوب می شود. ارائه گزارشات ترجمه ای بصورت مستند که روایتگر قدرت نرم جمهوری اسلامی، طرح ریزی سرویس های جاسوسی، گزارشات نهادهای استراتژیک و… می باشد. این بخش نیز از طرح های اختصاصی­مشرق نیوز­و نتیجه رصد گسترده و تسلط بر زبان های خارجی از جمله انگلیسی، روسی و چینی خبرنگاران این سایت است.

ارائه نقدهای تحلیلی فیلم و سریال ها

ارائه نقدهای تفصیلی، مستدل و مستند (از جدیدترین محصولات رسانه ای غربی) از بخش های جذاب و دیدنی­مشرق نیوز­است که بیشتر این تحلیل ها و گزارشات همراه با عکس، آمار و فیلم می باشد.

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

نگاهی به مدیریت سایت مشرق

در فضای سایبر اطلاعات زیادی از مدیریت­مشرق نیوز­موجود نمی باشد اما پایگاه جریان شناسی دیدبان طی گزارش “مروری بر سیر تطور رسانه های انقلابی” درباره مدیریت سایت عبارت جمعی از نیروهای دوستدار انقلاب از جریان اصولگرا را آورده است. همچنین در کتاب “تکنیک های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر” نوشته احمد قدیری ابیانه،­مشرق نیوز­را بعنوان یکی از سایت های نزدیک به سپاه پاسداران نام برده است اما تاکنون هیچ مدرک مستندی در این باره منتشر نشده است.

به هر حال­مشرق نیوز­از مجموعه رسانه هایی است که نقش پر اهمیتی در حوزه قدرت نرم جمهوری اسلامی دارد اما در کنار همه اینها عدم استفاده از نیروهای جوان تازه کار و میدان دادن به آنها از جمله اشکالات بزرگ­مشرق نیوز­می باشد هرچند با طرح خبرنگاری افتخاری سعی فراوانی را بر پوشش این ضعف خود نموده است. از سویی مقوله علوم انسانی اسلامی و اقتصاد اسلامی از جمله موارد بسیار مهم بود که مشرق می توانست پرچمدار این مسائل در سطح کشوری باشد که متاسفانه در حد لازم بدین مسائل پرداخته نشد. هر چند که خود مشرق گاهی موضوعات بسیار مهمی را طرح کرده و اقدامات شایسته ای را انجام داده است اما می توانست بسیار بهتر باشد.
­

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

8)­سایت خبری انتخاب

وضع جاری فرهنگ، سیاست و اقتصاد کشور به گونه ای است که از یک سوی بستری مناسب برای بالندگی و شکوفایی آرمانها و استعدادهای ملی و دینی است و از دیگر سوی، به دلیل پدید آمدن و پیدا شدن انگاره های سیاسی ویژه ـ چنان بر حجم و رنگ و وزن مباحثات و منازعات خاص سیاسی افزوده شده است که گویی همه مشکلات و پیچیدگی های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و نیز همه نگرانی های پیدا و پنهان ملت ایران از مایه ای سیاسی برخوردار است؛ چنین انگاره ای فضا را برای تأملات دقیق و ژرف نگرانه در مقوله های مهم فرهنگ، اقتصاد، اجتماع و حتی سیاست تنگ و تاریک نموده است. این سایت در رتبه 80 ایران و­ رتبه­3,955 دنیا قرار دارد.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت انتخاب

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

"انتخاب"، که شاید، رفت و آمدش میان تعطیلی ، فیلترینگ و بازگشایی هایش در میان اهالی خبر مشهور باشد، بازمانده ای از مسیر روزنامه ی به محاق رفته ی "انتخاب" به مدد پاره ای دوستان سابق و لاحق و با همان رویکرد سابق (که همان اعتقاد واقعی به اسلام ناب و مبارزه با دین حکومتی و تلاش برای حرکت در مسیر آرمان های واقعی و به حاشیه نشسته ی انقلاب است) و اصرار مجدد بر غیردولتی بودن و عدم انتساب به هیچ جریان و گروهی (مانند صاحب امتیاز و مدیریت وقت روزنامه انتخاب) مجدداً آغاز خویش را در­فضای مجازی­اعلام می دارد و البته تاکید می کند که "انتخاب" تریبون همه ی جریان هایی است که معتقد به باورهای ملی و دینی و اصول حقیقی اسلام و انقلاب هستند.

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

ویژگی های سایت انتخاب

انتخاب" حاصل تأمل در چنین احوالاتی است که در ایامی منسوب به علی بن موسی الرضا المرتضی و عید مهرگان، تولدی دوباره می یابد و خرسند است که آغازین روزهای خود، پاره ای از مبانی و رویکردهای مورد توجه خود را به استحضار مردم شریف ایران برساند:

1ـ احترام عمیق و اعتقاد به باورهای ملی و دینی و ارزشهای عام انسانی، سنت ملی و همچنین وفاداری به آرمانهای بلند انقلاب اسلامی و ارادت نسبت به پیشوای کبیرمان حضرت امام خمینی (س) و نیز رهبر فرزانة انقلاب اسلامی و تأکید بر اصول و حدود دیانت و التزام و عمل به مقتضای شریعت.

2ـ اعتنای جدی به مشکلات هر روز مردم و جامعه که گاه در هیاهو و ازدحام بازار سیاست دیده و شنیده نمی شود و تفکیک ساحت فردی و اجتماعی زندگی ملت از حوزه مسائل سیاسی و شکافتن لایه هایی از دردها و رنج های پنهان و آشکار آنها و همچنین تبیین آرزوهای دینی و ملی مردم این بوم و بر.

3ـ سعی در تفکیک مشکلات واقعی مردم از معضلات پنداری و نگاه کارشناسانه و اولویت بندانه به مسائل و پیچیدگی¬های زندگی آنها و تعمیق نگاههای دین مدارانه و مردم سالارانه و تلاش جمعی در راه ایجاد فضایی سالم، پر نشاط و آکنده از امید به آینده.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت انتخاب

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

4ـ احترام و ارج گذاردن به افراد و جریانهای سیاسی، فرهنگی و اندیشه ای کشور و ترغیب رقابت منطقی و قانونی و اعتقاد به لزوم ایجاد توازن میان آنها و البته انتقاد متین، مستدل و سازنده از کارنامه و عملکرد هر یک از شخصیتها و جناح ها و احزاب.

5ـ پرهیز از سیاست زدگی و اجتناب از سیاست گریزی و بنابراین، شرکت فعال در فضای سیاسی کشور در عین پایبندی به تفکیک حوزه ها از یکدیگر و حذر از قربانی کردن بخشی از مسائل جامعه در پای بخشی دیگر.

6ـ توجه به مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ژرف شدن در آن چارچوب حاکمیت دینی، وحدت و امنیت ملی، ثبات سیاسی و قانون اساسی.

7ـ اهتمام به گردش و نشر آزاد افکار و اندیشه های مردم به ویژه نخبگان و تلاش در نشر دیدگاهها، نقدها و نظرهای آنان در چارچوب حفظ هویت دینی و ملی و حدود قانون و باورهای مردم.

8ـ توجه به تمدن و فرهنگ ایرانی به مثابه یکی از عناصر هویت در جهان امروز برای رویارویی و مکالمه تمدنی با تمدن معاصر غرب و دیگر مدنیتها و فرهنگ های موسوم و مرسوم.

9ـ تأکید بر اصل رسانه ای بودن و تفکیک حوزة تحلیل از خبر.


10ـ بهره گیری و تکیه بر زبان رسانه ای و تحلیلی، پرهیز از ادبیات لمپن و پایبندی به حدود دینی و اصول عملی و اخلاقی حرفة روزنامه نگاری.

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

9)­­سایت خبری فرارو


پایگاه­خبری-تحلیلی فرارو به مدیر مسئولی محمد حسین خوشوقت و به سردبیری محمد نوین، حاصل تلاش گروهی از روزنامه نگاران ایرانی ست که با هدف یاری رسانیدن به جریان آزاد و حق مدار ­اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی و صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران ­راه اندازی شده است. این وب سایت با رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران اداره می شود.این سایت در رتبه 82 ایران و رتبه­4,202دنیا قرار دارد.

سایت فرارو


فرارو ارگان هیچ حزب و جناح سیاسی نیست و به اردوگاه های سیاسی از قبیل اصلاح طلبی و اصول گرایی، سرسپردگی ندارد. فرارو صرفا دل در گرو ولایت امر(به عنوان سکان و ستون نظام)، منافع ملی و مصالح عالیه نظام و انقلاب اسلامی ­دارد و به قانون اساسی جمهوری اسلامی ­سر سپرده است.

این پایگاه با حفظ نگاه ویژه خود به مسایل کلان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، زمینه مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

صداقت، سرعت، درستی و جامعیت در ارائه­اخبار­و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات، سر لوحه فعالیت خطیر و پر خطر دست اندرکاران پایگاه فراروست.

گردانندگان پایگاه­خبری­تحلیلی فرارو رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهند کرد از محدوده اخلاق حرفه ای خارج نشوند.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت فرارو

­

پرهیز از انتشار­اخبار­غیرواقعی، دوری از درشت نمایی های مغرضانه، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع­خبری­و درج جوابیه ها از جمله این موارد است.

­

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

10)­سایت خبری پارسینه


عنوان یک وب‌سایت­خبری-تحلیلی به زبان فارسی است که از سال 1386 در پوشش­اخبار­سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، و بین‌المللی فعالیت می‌کند. مؤسس «بهمن هدایتی» بلاگر ایرانی و خبرنگار سابق خبرگزاری مهر و مدیرمسئول « فریماه شیخ الاسلامی کندلوس » خبرنگار و مدیر مسوول سابق روزنامه راه مردم این وب‌گاه، است.این سایت در رتبه 374 ایران و رتبه­­6,232­دنیا قرار دارد.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت پارسینه

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

پارسینه از آغاز فعالیت خود تا کنون، دو بار مشمول حکم فیلترینگ شده است پارسینه در دی ماه 1390 از نسخه جدید خود رونمایی کرد. این سایت به‌طور تصریحی از چهره‌ها یا جریان‌های سیاسی حمایتی اعلام نداشته است. جمعی از خبرنگاران و بلاگرهای آزادنویس در برهه‌های زمانی متفاوت با این پایگاه همکاری کرده‌اند.

سایت پارسینه به‌طور خاص به دلیل انتشار گزارش‌های تاریخی در میان کاربران فارسی‌زبان شناخته می‌شود. پرونده‌های تاریخی در پارسینه با عنوان «بازخوانی تاریخ» منتشر می‌شوند

پارسینه در توضیح مؤلفه‌های بنیادین فعالیت خود نوشته‌است: «اسلام‌گرایی در تئوری و عمل؛ «اسلام‌گرایی» را با «بنیادگرایی» متفاوت می‌دانیم و قائل به مرزبندی‌های مشخص بین این دو مفهوم هستیم. اگرچه با نگاه واقع‌بینانه از چند و چون «تقدم تأثیری» سیاست بر فرهنگ آگاه هستیم، اما در عین‌حال خود را ملتزم به باور «تقدم ارزشی» فرهنگ بر سیاست می‌دانیم.»

همچنین در یادداشتی که سردبیر این سایت در روز رونمایی از نسخه جدید منتشر کرد آمده‌است: «سعی تحریریه پارسینه بر آن بوده‌است که در عرصه خبر، به گزارش عینی وقایع و پرهیز از دخالت دادن ذهنیات پایبند باشد و در زمینه تحلیل نیز چندجانبه‌گرایی و دقت را رعایت کند. در مقابل، پارسینه از مخاطبان خود و نیز ناظران دولتی انتظار دارد که نقل­اخبار­را (که عمدتاً از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری-تحلیلی دیگر انجام می‌پذیرد) به معنی تأیید یا ردّ محتوا و سوژه خبر، اعم از اشخاص یا رویدادهای سیاسی، قلمداد نکنند.»

پارسینه مدعی است که به دلیل عدم وابستگی به جریان خاص سیاسی، از سوی رسانه‌ها و چهره‌های مختلف مورد انتقاد واقع می‌شود. روزنامهٔ کیهان در فروردین‌ماه 1389،­سایت پارسینه­را «اصلاح‌طلب» لقب داد.روزنامهٔ اعتماد نیز در آبان‌ماه 1388 این سایت را به فرزند محمود احمدی‌نژاد منتسب کرد«حمید رسایی» نمایندهٔ اصولگرای مجلس شورای اسلامی ایران، پارسینه را یک نوبت «مدافع علی لاریجانی» خطاب کرده‌است.

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

سایت پارسینه

­https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396

ویژگی های سایت پارسینه

پارسینه در آذرماه 1389 با انتشار­خبری­پیرامون یکی از ساختمان‌های فرودگاه مهرآباد تهران خبرساز شد. در فروردین‌ماه 1391، پارسینه با انتشار بخشی از یکی از سخنرانی‌های حسن عباسی، باعث ایجاد یک جنجال­خبری­در میان رسانه‌ها و چهره‌های مذهبی ایران شد. حسن عباسی در سخنرانی خود، ضمن رد هرگونه مفهومی با عنوان «فلسفهٔ اسلامی»، مدعی شده بود: «همهٔ فلاسفهٔ مسلمان اشتباه کرده‌اند.» او تلویحاً آیت‌الله عبدالله جوادی آملی را به مناظره دعوت کرده بود.انتشار این خبر با واکنش‌های شدیداللحن گسترده در میان شخصیت‌های حوزهٔ علمیه و دانشگاه در ایران روبرو شد. حسن عباسی­سایت پارسینه­را به تحریف سخنانش متهم کرد و آن را «ضد انقلاب» و «منافق» خطاب کرد.

­

https://keramatzade.com/Introducing-Top-10-Top-News-Sites-in-1396
­

منابع:گرداوری شده توسط گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 21 مهر 1396 | 7:19 | نویسنده : مدیر | بازدید : 4063

چگونه­شخصیت­یک دختر را در دوران­نامزدی­بشناسیم؟

­

اگر میخواهید توجه یک­دختر­را به خودتان جلب کنید، مهم است که یاد بگیرید که­شخصیت­او را سریعا تشخیص دهید. در اینجا برخی از نشانه های حیاتی که­ وقتی برای اولین بار­دختر­را ملاقات می کنید وجود دارد،که می توانید با این نشانه ها­شخصیت­او را تشخصی دهید.

­https://www.keramatzade.com

مقاله مرتبط:8 راه برای جلب توجه با قانون جذب

چگونه شخصیت یک دختر را در دوران نامزدی بشناسیم؟

­

 • ببینید اگر او درباره بسیاری از افراد دیگر، از جمله همه دوست پسرهای سابقش صحبت های منفی کند، منفی است.­اگر او فقط چیزهای بدی راجع به هر کس دیگری بگوید، احتمالا او بعد از مدتی به شما علاقه ای نخواهد داشت.­از سوی دیگر، اگر او تمایل به تمرکز بر روی نکات مثبت مردم دارد، او احتمالا یک­دختر­بسیار بهتر برای شما نیز هست.

­

­

 • مراقب باشید تا ببینید که چگونه با دیگران برخورد می کند.­به عنوان مثال، اگر شما دو نفر در یک رستوران یا کافی شاپ هستید، چگونه با کارکنان،و پیشخدمت ها رفتار می کند؟­آیا او سوءاستفاده می کند یا حساس است؟­

­https://www.keramatzade.com

مقاله مرتبط:چگونه مرد مورد علاقتون را به سمت خودتون جذب کنید؟

­

چگونه شخصیت یک دختر را در دوران نامزدی بشناسیم؟

­

 • از او سوال کنید که الویت های مهم در­زندگی­برای او چیست؟از او بخواهید صادقانه جواب دهد.­اگر او بر روی چیزهایی که صرفا سطحی هستند، مانند شهرت و ثروت تمرکز کند، احتمالا او رفتار و­شخصیت­طرف مقابلش برایش مهم نیست­.­در صورتی که وی ارزش وفاداری، صداقت،­اعتماد­وسلامت­را ارزیابی کند، او دنبال مردی است که با­ او خوب رفتار کند و او را قدردانی میکند.

­

­

 • رفتار در حالت آرام.­این مهم است، زیرا برای پی بردن به­شخصیت­یک­دختر، ضروری است که شما احساس او را همانگونه که خود می خواهید قضاوت نکنید.­بنابراین سعی کنید تا زمانی که با یک­دختر­ارتباط برقرار می کنید، تا حد امکان آرام باشید.­برای پی بردن به ارزش ها والویت های او نباید او احساس کند کهمورد سوال واقع شده است که باید پاسخ درست و غلط دهد.آیا به نظر نمی رسد که او خیلی جدی است یا او تنها خود را "رسمی" نشان می دهد که بیشتر یک عمل است، نه اینکه او واقعا ادم جدی و عبوسی ­است.

the

مقاله مرتبط:چطور با عشق کسی را عاشق خود کنیم؟

­https://www.keramatzade.com

چگونه شخصیت یک دختر را در دوران نامزدی بشناسیم؟

­

 • توجه داشته باشیدکه ­اگر آیا او قادر به عذر خواهی و داشتن ­خود است.­اگر او قادر به انجام این کار نیست، او­شخصیتی مغرور­است که به سختی ارتباط برقرار می کند، زیرا او خود را بسیار بزرگ می داند و نمی تواند اشتباهاتش را بپذیرد یا از آنها یاد بگیرد.

چگونه شخصیت یک دختر را در دوران نامزدی بشناسیم؟

­https://www.keramatzade.com

 • به نحوه رفتار او ­هنگامی که استرس دارد.توجه کنید­اگر او همچنان به گونه ای رفتار می کند که­مهربان­و صادق و حساس است، او ثابت می کند که یک­زن­شگفت انگیز است.­­با این حال، اگر او رفتاری ناراحت کننده و عصبی داشته باشد، این نشان دهنده آن است که او در آینده تحت چه نوع استرسی است.­و­زندگی­قطعا لحظات­استرس زائی­خود را خواهد داشت، بنابراین می توانید مطمئن باشید که چنین زنی در آینده به شدت ­سخت رفتار خواهد کرد.

­

­

مقاله مرتبط:چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

 • او بسیار با دقت صحبت های شما را گوش می دهد، زیرا اکثر مردم­شخصیت­های خود را بدون اینکه متوجه آن شوند بسیار سریع میگیرند.­این به این دلیل است که اکثر مردم به طور آگاهانه سعی در رفتار بدی ندارند، بنابراین همه فکر می کنند که عالی هستند، حتی اگر در واقع آنها عصبی یا بی رحم باشند.

the

­https://www.keramatzade.com


پرسش و پاسخ انجمن

 • شخصیت یک­دختر­که مانند یک بچه رفتار می کند چیست؟

او بسیاری از جهان خارج را مشاهده نکرده است.­این نوع از­دختر­بدون هیچ محدودیتی آزادانه­زندگی­می کند.


 • چگونه می توانم­شخصیت­مردانه خود را حفظ کنم؟

به یاد داشته باشید که برای سختگیر بودن، لازم نیست رفتار کنید که مثلا یک پسر بد وخشن هستید.­بسیاری از مردان بسیار احساساتی ­هستند و در حین حال­اعتماد­به نفس و عزت نفس خود را نیز حفظ می کنند.


 • اگر او احساسات خود را به من نشان نمی دهد، آیا باید با او­ازدواج­کنم؟

نه، چون­شخصیت­واقعی او را نمی دانید.­و نیازی نیست با ریسک­زندگی­را شروع کنید.


نکات

 • یکی از بزرگترین نشانه های­شخصیت­زن، این است که آیا او تلاش میکند تا شما را درک کند.­اگر او تلاش­ مستمر برای سعی در درک شما و ایجاداعتماد­به نفس شما داشته باشد، این قطعا بهترین دلیل برای ادامه ارتباط با او و ایجاد یک­زندگی­مشترک با او می باشد.

­https://www.keramatzade.com

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 21 مهر 1396 | 7:17 | نویسنده : مدیر | بازدید : 3416

10 تمرین برای ایجاد­شوق،شادی ­و­هیجان­در زندگی

­

برای کسانی که­شور و شوق­زندگی­در وجودشان کم است یا اصلا ندارند و یا با خودشان کامل نیستند و از خودشان ایراد می گیرند و خودشان را دوست ندارند و خدای ناکرده از زندگیشان خسته شده اند و نا امید و دلخسته اند و یا به روز مره گی رسیده اند و معنای­زندگی­خود را گم کرده اند ، تمرین عملی های زیر کمک می کند که­هیجان­انگیز، پر شور و­شوق، عاشق زندگی، کامل با خودشون، عاشق خودشون و خلاصه یه آدم­هیجان­انگیز و خوشمزه بشوند و باشند.

­

1. در زمان بازی و شادی و همراهی با همسالانتان احساس این را داشته باشید که دارید به آنها از حضور خودتان لذت می بخشید.

https://www.keramatzade.com/

دیدن خود درآینه

­

2. همواره از تماشای بلندمدت و طولانی خودتان در آینه لذت ببرید و از هماهمنگی و­زیبایی­های موجود در صورتتان لذت ببرید و با تمرین میمیک های مختلف صورت آنها را در خودتان رشد بدهید.

3. حتی زمانهایی که در خانه تنها هستید سعی کنید ساعتهای متمادی با خودتان، آینه و انواع لباسها و حتی بی لباس جلوی آینه قدی و یا حتی آینه کوچکی سرگرم باشید و با ایجاد و خلق انواع و اقسام مختلف ترکیبات لباسها،فیگورها و حالات بدنی و صورتی و کلامی خود را به طور کامل برانداز کنید و لذت ببرید.

https://www.keramatzade.com/

مقاله مرتبط:5 قدم تا داشتن خانواده شاد وموفق

4. از همه وجودتان و تمامیت آن راضی و خوشحال و خشنود باشید و ایمان داشته باشید که هر کسی همانگونه که خلق می گردد، بهترین و کاملترین و ارجح ترین خودش در آن لحظه است و هر گونه تغییری در آن، تعادل او را برهم می زند.


5. در هر جایگاهی که هستید و در حال انجام هر کاری و هر رفتار، همواره از خود خلاقیت و نوآوری به خرج داده و هیچ کاری را حتی کارهایی که به ظاهر تکراری هستند را هر مرتبه به همان صورت قبل انجام ندهید و از آن لذت ببرید.

6. همواره عاشق­زندگی­و همه ابعاد و ظواهر و قسمتهای مختلف آن بوده و هیچ گاه نسبت به­زندگی­دلسرد نشده و همیشه تمایل با ادامه آن، بازآفرینی و خلاقیتی در این زمینه داشته باشید.

مقاله مرتبط:چگونه یک زندگی سالم و سرشار از شادی داشته باشیم؟

https://www.keramatzade.com/

7. زمانی که تندیسی از یک بدن را و یا نقاشی از یک­مدل نقاشی­را می بینید، احساس کنید که این بدن متعلق به خود شماست که نگارگری شده یا از آن پیکر تراشیده اند چون­تناسب­و­زیبایی­های اندام شما نیز به همین صورت است.

­

از زیبایی های خودلذت ببرید

­

8.­سبد میوه­خانه تان را بسیار زیبا و با سلیقه و با میوه های تازه چیده و از تدارکات آن از خرید و شستشو و تمیز و خشک کردنشان و هم چیدن با سلیقه آنها در ظرف مربوطه و تماشای آن همه­زیبایی­وو همچنین خوردن آنها لذت بسیار زیادی برده و احساس کنید که با خوردن­میوه های تازه و خوش آب و رنگ­و آبدار همه این خصوصیات اینها به شما منتقل می گردد.

https://www.keramatzade.com/

مقاله مرتبط:چگونه­احساسات­خوب­را وارد زندگیمان کنیم؟

­

9. روح خود را همواره جوان، شاد،­شاداب­و­سرخوش­بدانید که همانند کودکی آزاد و رها است و تصورتان از خودتان این باشد که در هر سنی و در حال و احوالی و در هر کجا و تحت هر شرایطی قرار بگیرید،‌روح شما همواره همین حالت خود را حفظ کرده و اینگونه­زندگی­کنید.

10.­زیبایی­و­تناسب­اندام و­شیک بودن­و مرتب و تمیز و­خوش بو­بودن افراد و همچنین داشتن­موهای تازه­و­شاداب­و سرحال و سالمی که به آنها به اندازه کافی رسیدگی شده و­پوست تازه و آبدار­هر کسی را، چه در مورد خودتان و چه دیگران اطرافتان، چه افراد همجنس و چه از جنس مخالف را دیده و تحسین کنید.

https://www.keramatzade.com/

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 21 مهر 1396 | 7:16 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2613

10 عامل برای رسیدن به­موفقیت­تجاری­در بازار کار

­

­

برای­موفقیت­و­شکـست­در تجـارت، دلایـل خاصـی وجـود دارد. در تجـارت، در خصوص این معیارها هر چـه صـراحتتـان بیـشتر باشـد، می‌توانید اقـدامات و تصمیم های بهتـری اتخـاذ کنیـد. بـا تحلیـل و مقایـسۀ­تجـاری­شما­­بـا دلایـل ایـن شکست ها و­موفقیت­ها، برای بهبود میـزانفـروش­و­سوددهی­خـود، بـه بیـنش کلیدی مورد نیاز، دست پیدا خواهید کرد.

­https://www.keramatzade.com/

شنیده‌اید که میگویند: «آنچه نمی‌دانید بـه شـما آسـیب نمی‌رساند.». خـوب، در تجارت خلاف این جمله صدق می‌کند،

یعنـی: « آنچه نمی‌دانید باعث شکست شما است.»

برای آنکه بیشترین نتیجه را از این تحلیل‌ها گرفتـه باشـیم مراحـل زیـر را دنبـال کنید:

­https://www.keramatzade.com/

1.­­ ­هر کدام از دلایل شکست یا­موفقیت­تجاریِ­خود را دوباره مطالعـه کـرده و در هر یک از حوزه‌ها، از یک تا ده از بهترین تا بدترین رتبه به خودتان امتیاز بدهید.

2.­­ ­.در انتها، پاسخ‌های خود را در جـدولی گـردآوری کـرده تـا بتوانیـد از تجـارت امروز خود دیدگاهی به دست آورید .

3.­­ ­ نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید.

­

مقاله مرتبط:10 اصول موفقیت درکار

­

­https://www.keramatzade.com/

در مورد هر سؤال، از 1-10 به خودتان امتیاز دهید

­

. 1­.محصول یا­خدمات­شما با نیازهای کنونی بازار کاملاً مطابقت دارد

­الف) شما­محصولات­و­خدمات­خود را فروخته، تحویل می‌دهید و پـول دریافـت می‌کنید.

ب) درزمینۀ فروش سود قابل‌ ملاحظه‌ای دریافت می‌دارید

ج) مشتریانتان خشنودند.­


2 شما پیش از آغاز به انجام عملیات یک برنامۀ­تجاری­کامل طرح کرده‌اید.

الف) شما پس از تحلیلِ تجارت و بازار کاری‌تان،­برنامه‌ریزی­کاملی برای فـروش، بازاریابی و اقدامات­تجاری­انجام داده‌اید

ب) شما همۀ جزئیات کارتان را برنامـهریـزیکـردهایـد و هـر روز طبـق آن عمـل می‌کنید­

https://www.keramatzade.com/


3.شما پس از یک تجزیه تحلیل کامـل از بـازار، بـه ایـن نتیجـه رسیده‌اید کـه محصولاتتان از خصوصیات مورد توجه‌ی برخوردار است.

­الف) شما مزیت قابل رقابت خود در بازار را تعیین کرده‌اید و آماده‌اید تـا از آن بهره‌برداری کنید.

­ب) شما برنامۀ کاملی برای تبلیغات، بازاریابی و ارتقاء­محصولات­و خدمات­خود دارید.

­ج) شما برای فروش روشی بی نقص و برای دستیابی به اهـداف­فـروش­رونـدی برنامه‌ریزی‌شده، در اختیار دارید4 برای دفترداری،­حسابداری­و­مدیریت مالی­حساب‌شده، سیـستمی طراحـی کرده‌اید

الف) برای هر کدام از فعالیت‌های تجاری‌تان، بودجه کنار گذاشته‌اید

ب) مرتب، نتایجِ پروژه‌هایتان را می‌سنجید.­

ج) هر گاه نتایج پروژه‌ها مختلف بود، به سرعت تغییر مسیر می‌دهید.

­https://www.keramatzade.com/

مقاله مرتبطبرای موفقیت در کسب‌وکار کوچک خود از این 5 اشتباه اجتناب کنید

­

5 .افراد کلیدی‌تان معیار بالایی از صلاحیت، قابلیـت و درسـتی بـه شـما انتقـال می‌دهند

. الف) شما شغل بدون مشکلی داشته و برای هر یک از اقدامات توضیح مشخـصی دارید.­

ب) شما با دقت افراد باصلاحیت را انتخاب کرده و مشاغل پر اهمیـت را بـه آنهـا واگذار کرده‌اید.

ج) اگر مجبور باشید دوباره از اول کارتان را شروع کنیـد، در کار­تجـاری­شما،کـسی وجود ندارد که او را دوباره استخدام نکنید


­

6 .شما به درستی سازماندهی شده‌اید، زمان را تنظیم می‌کنید و برای هـر کـدام از کارهای کلیدی‌تان عملکردهایتان را می‌ سنجید

الف) شما همواره روی امور مهم تمرکز می‌کنید

ب) هر فرد به آنچه از وی انتظار میرود، نحوة سـنجش عملکـرد و کـسب پـاداش آگاهیِ کامل دارد

ج) شما بطور مرتب موارد کلیدیِ نتایج و استانداردهای عملکرد هر یک از افراد را بازبینی می‌کنید.

­https://www.keramatzade.com/

مقاله مرتبط:8 راهکار متفاوت برای جذب مشتریان جدید­

­

7 .در میل رسیدن به­موفقیت­و سوددهی، شما صریح، مصمم و مصر هستید

الف) شما در تمام زمینه‌ها، برای خود و کار­تجاری­­اهداف شفافی دارید

­ب) شما بیشتر بر راهکارها تمرکز دارید تا مشکلات

ج) برای شما «شکست یک گزینه نیست!»

https://www.keramatzade.com/


8 .شما با همۀ افراد کلیدیِ تجارتتان­ارتباطی مؤثر­و کارآمد دارید

الف) همه اهداف­تجاری‌­شما­را می‌دانند و بـه ایـن نکتـه کـه هـر یـک چـه نقـشی در دستیابی به آنها دارند واقف هستند.

­ب) شما بطور مرتب با کارمندانِ خود جلسات تبادل اطلاعـات می‌گذارید و هـیچ رازی بین شما وجود ندارد

­ج) شـما بطـور مرتـب بانکـدار و شـرکای خـود را در جریـان پیـشرفت کاری‌تان می‌گذارید


https://www.keramatzade.com/

9 .جریانِ بسیاری قویی‌ای در فروش تاکید مکرری در بازاریابی وجود دارد.

­الف) شما از یک برنامۀ بازاریابیِ مکتوب پیروی می‌کنید که این کار جریان ثابتی از رهبریِ شایسته ایجاد می‌کند.

ب) شما اهداف فروش مشخصی دارید که قصد دارید با تلاش هـرروز، هفتگـی و ماهیانه به آن برسید

ج) شما یک روند فروش موفق دارید که بیشتر اوقات برای مشتریانتـان توقعـاتی به همراه می‌آورد


https://www.keramatzade.com/

10.همۀ افراد موجود در شرکتتان همواره در پـی جلـب رضـایت، حفـظ و جذب مشتری هستند. جذب مشتری بیشترین دغدغۀ افراد است.

الف) هدف یک تجارت، خلق و حفظ مشتریان است در نتیجه تمـام سـود شـما بـر همین اساس خواهد بود.­

ب) در دراز مدت، رضایت مشتریان تنها معیـار موفقیـت تجـاری شـما بـه شـمار می آید

ج) اگر در این محدوده موفق باشید، مشتریان شما آن‌قدر راضی خواهنـد بـود کـه شمارا به دوستانشان معرفی می‌کنید.

­

نتیجه­
هر چه بیشتر این ده تمرینِ کسب­موفقیت­تجاری­را تکرار کنید، میـزان­فـروش­و سوددهی‌تان بیشتر خواهد شد

https://www.keramatzade.com/

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1396 | 15:51 | نویسنده : مدیر | بازدید : 5799

10 سیگنال استرس که بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد
­

استرس یا تـنیدگی یا فشار روانی در روان‌شناسی به معنی فشار و نیرو است و هر محرکی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس زا یا عامل تنیدگی نامیده می‌شود.
https://keramatzade.com/
استرس یک فشار روانی و احساسی بیش از حد است. درواقع استرس زمانی ایجاد می‌شود که ما نتوانیم با فشارهای کوچک کنار بیاییم. هر چیزی می‌تواند جزو این فشار کوچک باشد مثلاً پول، کار، درس و … .
علائم استرس تفکر نگران کننده, شامل اضطراب, مشکلات خواب, عرق کردن, از بین رفتن اشتها و مشکل در تمرکز حافظه است
استرس می‌تواند روی رفتار شما یا روی عملکرد بدن شما تأثیر بگذارد. در این مطلب به تاثیر استرس بر عملکرد جسمی فرد می پردازیم:
بدن حاوی سمومی است که هر یک به نوعی موجب تغییرات در بدن می شوند. برخی از سموم بدنی با تحت تاثیر قرار دادن سیستم ایمنی بدن می توانند ناهنجاری هایی در عملکرد طبیعی سیستم های بدنی ایجاد کنند.

­https://keramatzade.com/

استرس

­
1. علائم استرس : سردرد آخر هفته
مدیر مرکز سردرد دانشگاه واشنگتن می گوید: افزایش ناگهانی استرس می تواند باعث میگرن شود. به برنامه روزانه خود خواب و خوردن غذا کافی را بگنجانید تا باعث کاهش سایر عوامل شود.

­

نشانه های -استرس

­
2. علائم استرس : دردهای قاعدگی
یک تحقیق در دانشگاه هاروارد نشان می دهد که بیشتر زنان مبتلا به فشار خون و استرس بیش از دو برابر احتمال ابتلا به گرفتگی های قاعدگی دردناک نسبت به­ افرادی که کمتر دچار استرس می شوند، تجربه می کنند.­ محققان، اختلالات هورمونی ناشی از استرس را ناشی از این می دانند. تحقیقات نشان می دهد، با کاهش فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک، ورزش کردن، می توان گرفتگی و استرس را تسکین دهد.

­

مقاله مرتبط:چرا استرس خطرناک است
­

نشانه های استرس

­
https://keramatzade.com/
3. علائم استرس : دندان درد
متیو مسیینا، DDS مشاور مشاوره در انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید: یک دندان درد می تواند نشانه ای از دندان های سنگ زنی باشد که معمولا در طول خواب رخ می دهد و زمانی که شما تحت تأثیرو استرس قرار می گیرید، بدتر شود.­

­

نشانه های استرس


4. نشانه استرس : رویاهای عجیب و غریب
Rosalind Cartwright، PhD، استاد روانشناسی در مرکز پزشکی دانشگاه راش، می گوید: "خواب ها معمولا به طور مداوم وقتی خوب و مثبت می شوند ، که شما به خواب می روید و در حالت بهتر خوابیدید. اما زمانی که شما تحت تأثیر موضوعی قرار گرفته اید و استرس دارید، اغلب بیدار می شوید، این روند را مختل می کنید و تصاویر را به صورت ناخوشایند می گذرانید و در تمام شب بی قرار هستید (پیدا کردن آنچه که رویاهای شما تلاش می کنند به شما بگویند .) عادات خواب خوب می تواند به جلوگیری از این کمک کند؛ خوابیدن­ 7 تا 8 ساعت شبانه و با نخوردن­ کافئین و الکل در هنگام خواب می توانید­ این بی قراری ها را کمتر کنید وخواب آرام تری داشته باشید..ژ

­

نشانه هاس استرس

­

5. علائم استرس : لثه ها
براساس تجزیه و تحلیل برزیل از 14 مطالعه گذشته، افرادی که تحت فشار قرار گرفته اند خطر ابتلا به بیماری پریودنتال را بالا می برند. محققان می گویند که سطح کورتیزول هورمون استرس بالا می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند و به باکتری ها اجازه حمله به لثه ها را بدهد. پرستون میلر، DDS، پیش از رئیس جمهور آکادمی پریودنتولوژی آمریکا می گوید: "محافظت از دهان خود را به وسیله ی ورزش و خواب بیشتر، به کاهش استرس کمک می کند."

­
https://keramatzade.com/
نشانه هاس استرس


6. علائم استرس : آکنه­
گیل Yosipovitch، MD، استاد بالینی پوست در دانشگاه ویک جنگل می گوید استرس باعث التهاب می شود که منجر به شکستگی و آکنه بزرگسالان می شود. پوست خود را با لوسیون حاوی اسید سالیسیلیک اسید و یا ضد باکتری های بنزوئیل پراکسید، به همراه یک مرطوب کننده غیر خوراکی تمیز کنید، به طوری که پوست بیش از حد خشک نخواهد شد. اگر پوست استرس زا در عرض چند هفته به درمان پاسخ ندهد، به پزشک خود مراجعه کنید.

­

نشانه های استرس


7. علائم استرس : خوردن شیرینی
هورمون های زنانه خود را به طور خودکار باعث میل به شیرینی می شود.که با داشتن­ استرس احتمال بیشتری دارد. هنگامی که محققان دانشگاه پنسیلوانیا زنان قبل و بعد از یائسگی را بررسی کردند، تنها کاهش اندکی در میزان میل کمتر به شکلات پس از یائسگی مشاهده شد، که فقط با یک پیوند هورمونی توضیح داده شد. نویسندگان مطالعات می گویند این استرس یا عوامل دیگری است که می تواند باعث تحریک زنان در شکلات شود.

­

مقاله مرتبط:10 راه ساده برای افزایش توانایی مغز شما
­

نشانه های استرس
https://keramatzade.com/
­

8. علائم استرس : خارش پوست
مطالعه ژاپنی بیش از 2000 نفر نشان داد که افرادی که دچار خارش مزمن هستند (به نام خارش) دو برابر بیشتر از افرادی که بدون این وضعیت هستند تحت تأثیر استرس قرار می گیرند. اگر چه یک مشکل خارش مزاحم قطعا باعث ایجاد استرس می شود، کارشناسان می گویند این احتمال وجود دارد که احساس اضطراب یا فشار نیز شرایط زمینه ای مانند درماتیت، اگزما و پسوریازیس را بدتر کند. یاسپوویچ توضیح می دهد: " استرس عامل های عصبی را فعال می کند و موجب احساس خارش می شود.

­

نشانه های ااسترس

­

9. علائم استرس : حساسیت های بدتر از حد معمول
در یک آزمایش 2008، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو دریافتند که بیماران مبتلا به آلرژی بعد از انجام آزمون اضطراب، علایم بیشتری داشتند، در مقایسه با زمانی که آنها یک کار را انجام دادند که در آن استرس نداشتند. هورمون های استرس ممکن است باعث تولید IgE، یک پروتئین خون که باعث واکنش های آلرژیک شود.
https://keramatzade.com/
­

مقاله مرتبط:خود باوری و راه های تقویت آن
­

نشانه های استرس

­

10. علائم استرس :درد معده وشکم
اضطراب و استرس می تواند باعث ایجاد معده، همراه با سردرد، کمر درد و بی خوابی شود. یک مطالعه از 1953 مرد و زن نشان می دهد کسانی که بیشترین میزان استرس را تجربه­


می کنند بیش از سه برابر بیشتر دچار درد های شکمی­ نسب به کسانی که استرس کمتری دارند می شوندارتباط­ دقیق هنوز مشخص نیست، اما یک نظریه معتقد است که روده و مغز مسیرهای عصبی را به اشتراک می گذارند؛ هنگامی که ذهن به استرس واکنش نشان می دهد، روده ها سیگنال مشابه را انتخاب می کنند. به دلیل این پیوند، یادگیری برای مدیریت استرس با کمک یک روانشناس بالینی، مدیتیشن و یا حتی ورزش، معمولا به کاهش مشکل شکم کمک می کند. با این حال، اگر شکم درد های مکرر دارید، به پزشک خود مراجعه نمایید تا علایم آلرژی غذایی، عدم تحمل لاکتوز، سندرم روده تحریک پذیر یا زخم را رد کنند.

­https://keramatzade.com/

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1396 | 15:48 | نویسنده : مدیر | بازدید : 4995

10 نشانه ای که افراد افسرده دارند
افسردگی چیست؟
­
https://keramatzade.com/
افسردگی یک بیماری روانی‌ست که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و از دست‌دادن علاقه می‌شود. اکثر افراد بعضی از مواقع احساس نارحتی، افسردگی و غم می‌نمایند، احساس افسرده و غمگین بودن واکنشی طبیعی بدن به مشکلات زندگی و از دست‌دادن چیزها و کسانی که به آنها علاقه داریم، می‌‌باشد. اما زمانیکه این احساس غم و اندوه شدید، بی‌امیدی، بی‌چارگی و بی‌ارزشی بیشتر از چند روز یا چند هفته طول بکشد، شما دچار بیماری افسردگی شده‌اید.

بسیاری از مردم که اطلاعات کمی در مورد افسردگی دارند احتمالا از اینکه بفهمند این بیماری می تواند باعث چه چیزهایی بشود متعجب خواهند شد. مردم اغلب فکر می کنند افسردگی یعنی «حس بد داشتن» یا «احساس غمگینی». آنها نمی دانند که افسردگی می تواند باعث شود که فرد از یک تصمیم گیری ساده عاجز شود، 20 ساعت در شبانه روز بخوابد یا بدون دلیل مشخصی شروع به گریه کند و نتواند جلوی خودش را بگیرد.

علائم افسردگی

1.­ ­ داشتن احساس غم واندوه،ناامیدی و گریه‌های مکرر:
داشتن نگاهی منفی نسبت به همه چیز: هیچ کس مرا دوست ندارد. امروز هم روز بد دیگری در پیش خواهد بود. در حالتی که بدبینی ناشی از افسردگی وجود داشته باشد، منفی باقی خواهد بود. در حالتی که بدبینی ناشی از افسردگی وجود داشته باشد، منفی بافی به صورت مبالغه آمیزی در می آید.

­https://keramatzade.com/

مقاله مرتبط:12 عبارتی که هرگز نباید به افرادافسرده بگویید

­
2.­ ­ از دست دادن علاقه یا خوشایند بودن چیزهایی که ازآن لذت می‌برید
مبتلایان به افسردگی ممکن است علاقه‌ی خود را به انجام فعالیت‌های عادی روزمره از دست بدهند یا ظرفیت تجربه‌ی خوشی و لذت را نداشته باشند. این افراد حتی احتمال دارد به بی‌اشتهایی یا عدم تمایلات جنسی دچار شوند.

3.­ ­ مشکلات تمرکز:­
این به دو شکل امکان پذیر است. یکی اینکه صرف نظر از اینکه چقدر سعی می­ کنید، اما نتوانید روی کاری که در دست دارید یا کتای که در حال مطالعه اش هستید یا صحبت های سخنرانی که در جلسه اش حضوردارید یا روی رژیم غذایی که در پیش گرفته اند تمرکز کنید از سوی دیگر، ممکن است توجه شما از موضوعی منحرف شود بدون آنکه خودتان آگاهی داشته باشید تا وقتی که ناگهان به خود آیید.


4.­ ­ بی تصمیمی :
امروز برای رفتن به سر کار چه لباسی بپوشم؟ کدام یک از این سه پروژه­ اولویت بیشتری دارد؟ بهترین روز برای وقت گرفتن از دکتر چه روزی است؟ در حالت افسردگی، تصمیم گیری ساده هم ممکن است مشکل ساز گردد.تصمیم گیری های پیچیده می تواند غیرممکن شود. مردم معمولا فکر می کنند که فرد افسرده، آدم آرام و گوشه گیری است اما چنین فردی وقتی در گوشه و تحت فشار قرار گیرد، می تواند واکنش هایی نظیر انفجارهای هیجانی نشان دهد.
این نشانه هر روز و عملاً برای تمامی فعالیت ها دیده می شود.

­https://keramatzade.com/

مقاله مرتبط:رازهای دستیابی به آرامش درونی

5.­ ­ احساس گناه، درماندگی یا بی ارزشی
هرکس اشتباه می کند اما فرد افسرده اشتباهاتش را بزرگ جلوه می دهد: «من امروز خسته به نظر می رسم» تبدیل به «من زشت هستم» می شود. «من در محاسبه موجودی حسابم اشتباه کرده ام» به «من در ریاضیات کودن هستم» تبدیل می شود. منفی باقی بیش از حد درباره خود، از علائم افسردگی است.
مبتلایان به افسردگی مدام در فکر کاستی‌ها و ناکامی‌هایشان هستند و احساس گناه و درماندگی شدید می‌کنند. افکاری مانند «من یه بازنده‌ام.» یا «دنیا جای خیلی ترسناکیه.» بر ذهن این افراد چیره می‌شود.

­

6.­ ­ فکرکردن به مرگ­ یا خودکشی
­فکر کردن درباره مرگ ممکن است به شکل تصور و تخیل مرگ خود فرد باشد. برای مثال، فرد ممکن است خود را خوابیده در داخل قبر تصور کند به اتفاقاتی که در مراسم خاکسپاری اش می افتد فکر کند و درباره این موضوع فکر کند که مردم پس از مرگش چه می گویند یکی از عبارت هایی که مردم، بدون منظور خاصی، زیاد به کار می برند این است که «ای کاش مرده بودم.» اما بیان این عبارت از سوی یک آدم افسرده باید جدی گرفته احساس مرگ: کسی که احساس مرگ یا بریدن از زندگی می کند،

گروهی از علائمی که در 5 بخش قبل ذکر شده را به همراه دارد. این علائم عبارتند از:

•­ ­ ناامیدی
•­ ­ بی تفاوتی
•­ ­ از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش
•­ ­ سستی و رخوت
•­ ­ کناره گیری اجتماعی شود، پیش از آنکه این گونه افکار به واقعیت بپیوندد.

­

مقاله مرتبط: را های مقابله با احساس گناه
­

7.­ ­ خواب بیش از حد، یا مشکل در به خواب رفتن
بی خوابی یا پرخوابی: درازکشیدن ولی بیدار و نگران ماندن، ناتوانی در استراحت کردن، احساس تنش درونی داشتن یا فکرهای مختلف کردن، پرخوابی برعکس بی خوابی است. یعنی زیادتر از حد معمول خوابیدن.
مبتلایان به افسردگی معمولا احساس خستگی شدید می‌کنند، در فکر کردن کُند می‌شوند و قادر به انجام فعالیت‌های عادی روزمره نیستند.

­https://keramatzade.com/

8.­ ­ احساس خستگی زیاد در تمام مدت
خستگی: افسردگی می تواند باعث خستگی جسمی شود. خوابیدن و استراحت شما را سر حال نمی آورد و حتی صبح ها پس از بدار شدن از خواب هم احساس خستگی می کنید. خمیازه کشیدن، بدن را به این طرف و آن طرف کش دادن و چرت زدن از نشانه های خستگی است.


•­ ­ سستی و رخوت: کسی که دچار افسردگی باشد ممکن است به طور غیرعادی بی حال و خواب آلوده باشد. یا در حالت متداول تر ممکن است ساعت ها بدون انجام هیچ کاری روی­ صندلی بنشیند، نه اینکه به چیزی واکنش نشان ندهد بلکه به انجام هیچ کاری علاقه مند نباشد و از نظر جسمی و روحی احساس سنگینی کند.

•­ ­ کاهش فعالیت: این مورد ممکن است در نتیجه کاهش انرژی، خستگی و سستی و رخوت باشد یا آنکه مستقل از این عوارض باشد. به هر حال، اگر سطح فعالیت های معمولی فرد شروع به کاهش کند این امر ممکن است از علائم افسردگی باشد.


9.­ ­ از دست دادن اشتها و کاهش یا افزایش وزن به طور ناخواسته
گاهی مبتلایان به افسردگی در قالب مکانیسم مقابله، به کم‌خوری یا پرخوری روی می‌آورند. این تغییر اشتها می‌تواند منجر به کاهش یا افزایش وزن شدید شود.
افراد افسرده به عنوان مسکن به غذا روی می آورند. بنابراین هم کاهش وزن و هم افزایش وزن می تواند از نشانه های افسردگی باشد. یکی از دلایلی که افراد هنگام افسردگی به غذا و مخصوصا غذاهای پرچربی روی می آورند این است که کربوهیدرات ها سطح سروتونین مغز را بالامی برند. همچنین، افزایش کورتیزول نیز به عنوان یکی از عوامل ذخیره نامناسب چربی در بدن انگاشته می شود.

­https://keramatzade.com/

مقاله مرتبط:سلامت روان چیست؟
­

10.­ ­ احساس بی‌قراری، عصبانیت و دلخوری زود هنگام
•­ ­ تحرک پذیری: تقریبا همه این حالت را تجربه کرده اند. تحریک پذیری علت های بی شماری می تواند داشته باشد. یک سردرد، خواب بد، یک صورت حساب پیش بینی نشده، فرا رسیدن وقت دندان پزشک و هر عامل استرس زای دیگری می تواند باعث آن شود اما هنگامی که دلیل واضحی برای اینکه چرا یک چیز کم اهمیت و کوچک باعث ناراحتی می شود وجود نداشته باشد و این حالت روزها و هفته ها در فرد باقی بماند، به احتمال زیاد افسردگی عامل آن است.

•­ ­ خشم: خشم نهایت تحریک پذیری است. یک فرد افسرده ممکن است بابت یک چیز کم اهمیت یا حتی هیچ چیز به حالت انفجار برسد. اگر خشم دوام یافت یا ترساننده شد در اسرع وقت به فکر چاره باشید.

•­ ­ اضطراب و نگرانی: این مورد به چند طریق ممکن است وجود داشته باشد. برای مثال، فردی ممکن است درباره بعضی موضوعات عادی روزمره، نگرانی وسوسه داشته باشد برای شام چه غدایی درست کنم؟ شکل دیگری از این حالت موقعی است که فرد در مورد تمام موضوعات اضطراب داشته باشد: باید به لوله کش تلفن کنم. اگر امروز نباید چی؟ اضطراب ممکن است شکل عمومی تری نیز داشته باشد و همراه با افکار عجولانه باشد. معمولا فرد مضطرب در حالت بی تصمیمی به سر می برد.
https://keramatzade.com/

​

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1396 | 15:46 | نویسنده : مدیر | بازدید : 6341


استخاره در قرآن
استخاره چیست؟
«استخاره» در لغت، به معنای طلب خیر از خداوند متعال است که دانا به امور و عواقب کارها است. در کنار این معنا، گاهی استخاره به معنای نوعی قرعه در هنگام تحیّر است که همراه با دعا و درخواست از خداوند متعال به کار برده می‏شود. این نوع استخاره معمولاً با تسبیح و قرآن انجام می‏شود.
در روایات، استخاره به معنای طلب خیر از خداوند متعال، بسیار مورد سفارش قرار گرفته است، و ائمه اطهارعلیهم السلام شیعیان را ترغیب کرده‏اند کارهای خود را بر اساس استخاره انجام دهند. امام باقرعلیه السلام فرموده است: «کُنَّا نَتَعَلَّمُ الاِسْتِخَارة کَمَا نَتَعَلَّمُ السُّورَه مِنَ الْقُرْآنِ»؛ وسائل‏الشیعة، ج 8، ص 66.؛ «ما استخاره را آموزش می‏دهیم، همان گونه که سوره قرآن را آموزش می‏دهیم».
استخاره دارای دو معنی است:

•­ ­ از خدا بخواهد تا خیر و برکت را در عملی قرار دهد که تصمیم بر انجام آن گرفته است.
•­ ­ از خدا بخواهد تا او را در انتخابش موفق بدارد یعنی توفیق شناخت حق را به او مرحمت فرماید و یا مسیر حق را در زبان و بیان طرف مشاوره اش قرار داده تا به او القا گردد.

از مجموع روایات این گونه برداشت می شود: هر گاه کسی تصمیم بر کاری گرفته باشد لازم است نخست تأمل نموده و جوانب قضایا را به درستی رسیدگی نماید و اگر با قدرت فکر و اندیشه به جایی رسید همان را عملی نماید، اما اگر سر دو راهی قرار گرفت و فکرش به جایی نرسید با فرد یا افرادی که از صلاحیت لازم برخوردارند به مشورت بنشیند و با استفاده از تجربیات و علم دیگران حق را جستجو نماید.

­
https://keramatzade.com/
مقاله مرتبط:چشم زخم در قرآن و روش های مقابله با آن
­
­
استخاره با قران
­
نکاتی درمورد استخاره گرفتن
­

­ ­ انسان وقتی که می خواهد کاری انجام دهد قبل ازهر چیز باید با عقل و منطق آن را بسنجد و بدون سنجش عقلی و منطقی و نظریه پیامدها و عواقب آن به عمل دست نزند.

­ ­ اگر آدمی با عقل و منطق و فکر کردن خود نتوانست راه به جایی برده و باز مردد ماند و نتوانست تصمیم نهایی را أخذ کند مکلف است که این کار را به شور و مشورت گذارد و به عقول دیگر که به مثابه چراغهای روشنگر هستند مراجعه کند تا با این مشورت که قهراً با اهل مشورت (که صلاحیت مشورت را دارند) صورت می گیرد به تصمیم نهایی برسد.
https://keramatzade.com/
­ ­ اگر آدمی نتوانست به این طریق هم تصمیم نهاِِِِیی خود را أخذ کند و باز حیران ماند و بر سر دوراهی قرار گرفت این جاست که به لطف و هدایت حضرت خداوند دل بسته و با جدیت و از سر اخلاص از او راهنمایی بطلبد و طلب خیر کند و قهراً خدای متعال راهگشای او خواهد بود و او راه درست را از راه نادرست برای او تبیین خواهد کرد بالأخره او نمی داند کدام راه را بپیماید و بی چاره مانده است و باید یک راه را برود حال این راه را با استخاره انتخاب می کند.در این موضوع هیچ امر خلاف عقلی نیست بلکه به لحاظ روانی مایه تقویت روحی او می شود.

­ ­ عمل به مؤدای استخاره به لحاظ شرعی الزام آور نیست و در هر صورت می توان بر خلاف آن هم عمل کرد.

­ ­ شیوه عملی استخاره مختلف است گاهی با نماز گاهی با قرآن و گاهی با تسبیح و غیره ممکن می شود.

­ ­ استخاره در امور غیر شرعی و به تعبیر شما نادرست جایگاهی ندارد ونمی توان در امر غیر مشروع و نادرست استخاره کرد.­

­

مقاله مرتبط: روان شناسی در قرآن
­
https://keramatzade.com/
­
استخاره
­

روایات در مورد استخاره
­ ­ امام علی (ع) به فرزندش می فرماید: ازخدا بسیار طلب خیرکن.­

­ ­ - امام صادق(ع) فرمود: کسی که با طیب خاطر (و از ته دل) یک بار از خدا طلب خیر کند خداوند حتماً به او خیر عنایت خواهد کرد.

­ ­ امام صادق(ع) فرمود: هیچ بنده مؤمنی نیست که برای کاری که می خواهد انجام دهد یک بار از خدا طلب خیر کند مگر آن که خدواند او را به بهترین آن دو امر(که در انتخاب آنها تردید دارد) راهنمایی می کند.­

­

مقاله مرتبط:معجزه های علمی قرآن
­

استخاره با قرآن‏
استخاره های متداول و معروف در بین مؤمنین و متشرعین می باشد، ولی ناگفته نماند که چنین استخاره ای در توان معنوی هرکس و امثال ما نمیباشد و بهتر است توسط کسی انجام گیرد که با قرآن سنخیت معنوی و عملی داشته باشد؛ولی به هر حال استخاره با قرآن آداب و شرائط ویژه ای دارد که در روایات و توصیه عالمان دین به آنها اشاره شده است که مختصراً به برخی از آنها اشاره می شود:
یکی از روش‏های استخاره، استخاره با قرآن است. در روایات به این نوع روش نیز در کنار روش‏های دیگر اشاره شده است. در روایتی آمده است: «الْیَسَعِ الْقُمِّیِّ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ «علیه السلام»أُرِیدُ الشَّیْ‏ءَ وَ أَسْتَخِیرُ اللَّهَ فِیهِ فَلَا یُوَفَّقُ فِیهِ الرَّأْیُ إِلَی أَنْ قَالَ فَقَالَ: افْتَتِحِ الْمُصْحَفَ فَانْظُرْ إِلَی أَوَّلِ مَا تَرَی فَخُذْ بِهِ إِنْ شَاءَ اللَّهُ»؛ وسائل‏الشیعة، ج 6، ص 233.؛ «الیسع قمی می‏گوید: به امام صادق‏ علیه السلام عرض کردم: کاری می‏خواهم انجام دهم و در آن کار از خدا نیز استخاره می‏کنم؛ اما به نظر ثابتی موفق نمی‏شوم. آن حضرت فرمود: قرآن را بگشا و به نخستین آیه که می‏بینی نگاه کن و آن را بگیر که اگر خدا بخواهد [خیر تو در آن است‏]».

اما درباره چگونگی فهم خیر از آیات قرآن، دعاهای مختلفی وارد شده که یکی از آنها به پیامبر گرامی اسلام‏ صلی الله علیه وآله منسوب است. آن حضرت می‏فرماید: هنگامی که خواستی به کتاب خدا تفأل بزنی و از تحیّر بیرون بیایی، سه بار سوره اخلاص (توحید) را بخوان و سه صلوات بر پیامبر اکرم و آل او بفرست و سپس این دعا را بخوان: «اللَّهُمَّ إِنِّی تَفَألْتُ بِکِتَابِکَ وَ تَوَکَّلْتُ عَلَیْکَ فَأَرِنِی مِنْ کِتَابِکَ مَا هُوَ الْمَکْتُومُ مِنْ سِرِّکَ الْمَکْنُونِ فِی‏غَیْبِکَ». سپس قرآن را باز کن و بدون اینکه خطوط و صفحات را بشماری، از خط اول عاقبت کار را بخوان.مستدرک‏الوسائل، ج 4، ص 304.در جایی دیگر نقل شده که وقتی خبر تولد زید را به پدر بزرگوارش امام سجاد(ع) دادند، امام به اصحاب خود رو کرد و فرمود: نام این کودک را چه بگذارم؟ هر کس، نامی گفت، حضرت قرآن طلبید قرآنی را به آن حضرت دادند، به قران تفأل زد، این آیه آمد: «وفضل الله المجاهدین علی القاعدین اجراً عظیماً».بار دیگر قرآن را گشود، این بار در آغاز صفحه‌ی اول قرآن، این آیه آمد: «ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله... وذلک هو الفوز العظیم». امام سجاد (ع)به این دو آیه نظر انداخت و دید هر دو در مورد جهاد در راه خدا است و از آنچه که رسول خدا (ص) در مورد «زید» فرموده بودند که در صلب امام سجاد (ع)پدید می‌آید، دریافت که این کودک همان زید است، آن‌گاه مکرّر به حاضران فرمود: "سوگند به خدا این همان «زید» است9". و نام او را زید گذاشت.

­https://keramatzade.com/

مقاله مرتبط:قوانین موفقیت از دیدگاه قرآن
­
آداب و شرایط استخاره
­ ­ وقت و ساعت استخاره:

استخاره در هر وقت و ساعتی جایز است، ولی بهترین وقت هنگام نماز است؛ زیرا شیطان در آن هنگام از هر وقت دیگر از انسان دورتر است.

­ ­ مکان استخاره:

استخاره در هر مکان جایز و درست است ولی بهترین مکان؛ مساجد، مشاهد شریفه و حرم اولیاء دین (علیهم السلام) است.

­ ­ استخاره توسط خود شخص‌‍:

هر چند سیره مؤمنین برای استخاره، رجوع به عالمان دین و مؤمنان وارسته و صاحبان فضیلت و اشخاص با نفس می باشد ولی اولیاء دین (علیهم السلام) معمولاً طریقه استخاره را به مردم یاد میداده اند که خود شخصاً انجام دهند.

­ ­ راضی بودن به نتیجه استخاره:

استخاره کننده باید به نتیجه استخاره راضی و خشنود باشد، گرچه ظاهراً خوشایند او نباشد زیرا خداوند آگاه به خیر و شر و صلاح انسان است.
از امام صادق (علیه السلام) نقل شده: «من باکی ندارم هنگامی که استخاره کردم بر هر جهتی وقوع یابد».

­https://keramatzade.com/

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 19 مهر 1396 | 15:44 | نویسنده : مدیر | بازدید : 4120

روانشناسی قرآن
­
­
روانشناسی قرآن در کودک
1.­ ­ آسیب های تربیتی ای که از جانب اولیا و مربیان به قصد تربیت و اصلاح رفتار و از روی دلسوزی و محبت به کودکان وارد می شود احتمالاً بیش از آسیب هایی است که از جانب دیگر عوامل صورت می گیرد !
­
2.­ ­ -اگر می خواهید فرزندتان نسبت به مسئولیت های خود بی تفاوت نباشد حساسیت بیش از حد نسبت به مسئولیت های او نشان ندهید . ( سعی کنید ظاهراً بی تفاوت باشید تا او خود به تکالیف و وظایف خود حساس شود ) .
­
3.­ ­ برای رسیدن به اهداف تربیتی ، اگر می خواهید سریعاً به مقصودتان نائل آیید آهسته و تدریجی حرکت کنید .
https://keramatzade.com/
4.­ ­ تربیت کردن ، رها کردن متربی از بستگی ها و وابستگی ها به سوی رشد و تعالی است و نه رام کردن و مطیع کردن او در دام خواسته ها ." یقبُضکَ عَمّا لک و یبسُطکَ فیما لَه " "قبض می کند تو را آنچه برای توست و رها می کند تو را در آن چه برای اوست. "
­
5.­ ­ آموزش راه های رسیدن به حقیقت مهم تر از خود حقیقت است . این راه ها را به کودک نشان دهید .
­
6.­ ­ مهارتِ سکوت غالباً بیش از مهارتِ حرف زدن ارزش اثرگذاری دارد . با مهارت سکوت پیام خود را به کودک برسانید .
­
7.­ ­ معمولاً پدر و مادر در اثر حمایت و محبت نمی توانند کودک را به قدر کافی به خود واگذارند. در محبت نمودن معتدل باشید ، زیرا ساختمانِ تربیتِ متعالی بر شانه های محبت متعادل بنا می شود .
­
8.­ ­ کودک در خانواده به خاطر مراقبت های افراطی و بایدهاو نبایدهاغالباً خودش نیست ، همه چیز را طوطی وار اقتباس می کند ؛ او به جای این که نقش بگیرد ، نقش بازی می کند . بنابراین اجازه بدهید کودک ، هنر خود بودن و خود شدن را در خود شخصاً کشف کند .
­
9.­ ­ یکی از ظرافت های هنر تربیتی این است که هرگز در هنگام تنبیه ، کودک را تا مرحله ای از پافشاری پیش نبریم که در آن خود را محکوم یافته تلقی کند،بلکه مقاومت مانع را چنان حساب کنیم که بتواند بر آن فائق آید و تنبیه ، ابزاری برای آگاهی باشد و نه برای ترس و تهدید.
­
­
­
مقاله مرتبط:ترجمه نامه 53 نهج البلاغه
­
­
10.­ ­ در برنامه های تربیتی باید پیام تربیتی به گونه ای طرح و ابلاغ گردد که مخاطب آن را یکی از پدیده های ذات خود حس کند .
­
11.­ ­ هر یک از افراد ، تربیتی درخور و شایسته با شخصیت و طبیعت خود دارند . از شبیه سازی و شبیه پروری پرهیز کنید .( "قُل کُلُّ یعمَل عَلی شاکِلّتِه " ؛ " بگو هرکدام به راه و روش خویش عمل کند.")
­
­
­
روانشناسی کودک و قران
­
­https://keramatzade.com/
­
12.­ ­ هر چه محیط و زمینه تربیت آماده تر باشد شرایط پذیرش پیام تربیتی مستعدتر و کاراتر است . آماده سازی عاطفی و درونی ، هنری بس عمیق تر از پیام دهی و اندرزگویی است .
­
13.­ ­ تربیت کودک الزاماً مبتنی بر تعامل بین طبیعت او و دنیای پیرامون است ؛ پس در این تعامل به اقتضای طبیعت و محیط او سهیم باشیم .
­
14.­ ­ هدف تربیت باید توسعه و گسترش ظرفیت درونی و قوه فهم کودک باشد و نه تحمیل و تزریق معلومات و محفوظات به او . 15 -در روش تربیتِ فعال ، مربی می کوشد تا خود را از نظر ذهنی و عاطفی در موقعیت متربی قرار دهد ، در حالی که در روش تربیت انفعالی ، مربی ، کودک را در موقعیت خود قرار می دهد . در روش تربیت فعال ، مربی مشوّق ابداع و خلاقیت است ، حال آن که در روش انفعالی ، مربی القا کننده و ایجاد کننده عادت صوری است .
­
15.­ ­ وظیفه اولیا و مربیان هموار ساختن مسیر رشد و تعالی کودک است و نه راندن یا کشاندن او به سوی هدف ؛ زیرا فرق است بین رشد" کنش گر"­ و رشد" کشانگر."
­
16.­ ­ تنبیه باید به قصد بیداری دل باشد و نه تهدید جسم ، پس تا از نتیجه بیدارسازی تنبیه مطمئن نشده اید اقدام به تنبیه نکنید .
­
17.­ ­ باید دانست که غالباً کودک علت آنچه را که شما عیب می دانید نمی داند،لذا قبل از سرزنش ، او را توجیه کنید تا فاصله ای بین فهم شما و او ایجاد نشود .
­
18.­ ­ رشد و پیشرفت به وسیله خود کودک و در یک پویشِ درونی صورت می گیرد و پدر و مادر و یا معلم و مربی تنها مددیار ، راهنما ، مدل نما ، محرک و مشوق او هستند و بس ؛ همانند دارو در کارتن ، طبیب در معالجه بدن و باغبان در پرورش گل !
­
19.­ ­ مانباید کودک را " دانش اندوز" بار آوریم ،‌ بلکه باید او را در برابر صحنه ها و اشیایی قرار دهیم که خود بیندیشد و دریابد و گاه با احتیاط و بسیار مختصر او را راهنمایی کنیم تا به جای اندیشه آموزی ، اندیشه ورزی را پیشه کند .
­
20.­ ­ مربی باید بداند که اندرزها و درسهای اخلاقی وقتی اثر نیکو دارد که متربی شخصاً پذیرا باشد ، در غیر این صورت نه تنها بی فایده است ، بلکه نتیجه ای وارونه به دنبال دارد .
­
­https://keramatzade.com/
­
مقاله مرتبط:قوانین موفقیت از دیدگاه قرآن
21.­ ­ مربی باید" تجارب تربیتی" را به جای اندرزهای کتابی و لفظی در معرض کودک به نمایش بگذارد تا او فرصتِ تجربهیواقعیت را در زندگی خود دریابد .
­
22.­ ­ کودک ، بسیاری از امور را که دیدنی نیست از راه دیده می آموزد ، مثل صدق و صفای درونی ، شرافت نفسانی ، نجابت اخلاقی و وقار معنوی و این آموزه های نادیدنی و ناگفتنی پایدارتر و عمیق تر از امور دیدنی است .
­
23.­ ­ در تربیت دینی باید پرورش حس مذهبی و تفکر دینی ، مقدم بر اطلاعات و دانش دینی باشد ؛ زیرا تربیت دینی یعنی زیستن طبق معتقدات دینی و نه صرفاً دانستن و حفظ کردن اطلاعات دینی !
­
24.­ ­ قبل از تمایل و تقاضای متربی ، از انتقال پیام تربیتی خودداری کنید ، به ویژه در تربیت دینی.
­
25.­ ­ حد فراگیری مفاهیم تربیتی هر کودک را ظرفیت هوشی و انگیزشی او تعیین می کند ، لذا از تحمیل و تراکم مفاهیم فراتر از ظرفیت او باید پرهیز کرد .
­
26.­ ­ در ارائه الگوی تربیتی مورد نظر سعی شود مواردی را مطرح کنیم که کودک به طور خود انگیخته به آنها نیاز دارد ، زیرا کودک به چیزی توجه می کند که در ترازِ رغبت اوست.
­
27.­ ­ کودکان باید نسبت به نوع رفتارهایی که از آنان انتظار داریم شناخت کافی داشته باشند ؛ این شناخت در میدان مشاهده حاصل می شود .
­
28.­ ­ تربیت هرگز در یک بُعد متمرکز نمی گردد بلکه همواره جنبه های عقلانی ، عاطفی ، اخلاقی ، اجتماعی ، جسمی ، علمی و .... در جامعیت بخشیدن به آن دخالت دارند .
­
29.­ ­ درون مایه های تربیت صحیح در طبیعت کودک وجود دارد و او باید از طریق خودیابی ، خودفهمی و خود رهبری ، آنها را در تعامل با محیطی سالم کشف و تقویت نماید .
­
­
­
مقاله مرتبط:رازهای قدرت درون
­
­
­
روانشناسی شخصیت در قران
­
­https://keramatzade.com/
­
روانشناسی­ قرآن در شخصیت
1.­ ­ از دیدگاه قرآن، سه نوع شخصیت اساسی وجود دارد؛ مؤمن، کافر و منافق؛( آیات 2 تا 20 سوره بقره )
­
2.­ ­ شخصیت‏های مؤمن، خود دارای سه درجه شخصیتی می‏باشند؛ آنان که به خود ظلم می‏کنند، آنان که میانه رو هستند و آنان که پیشتازانند؛ ( فاطر/ 32 )
­
3.­ ­ مشخصه بارز شخصیت کافر آن است که دل و اندیشه‏اش را قفل کرده است و راهی برای نفوذ هیچ حرف تازه و اندیشه متفاوتی نگذاشته است و به همین دلیل، از درک حقایق عاجز است.
­
4.­ ­ خصوصیت ‏بارز شخصیت منافق از دیدگاه قرآن، دوگانگی ریشه‏ای در ظاهر و باطن است؛ به همین دلیل، مبتلا به شک و تردید و عدم قدرت تصمیم‏گیری و ناتوانی در قضاوت می‏شود؛ ( بقره و­ 8 تا 20 منافقون )
­
5.­ ­ ­در قرآن کریم، در آیات فراوانی از اندوه، علل ایجاد کننده آن و راه‏های برطرف ساختن آن سخن رفته است . گاهی اندوه فراق را با دیدار و گاهی اندوه فقر را با بشارت و گاهی اندوه رسول خدا (ص) را به دلداری حضرت حق، درمان نموده است.
­
6.­ ­ در دیدگاه قرآن، ترس دو نوع است؛ ترس پسندیده و ترس ناپسند؛ ترس پسندیده، همان ترس از خداوند و عدالت اوست که منجر به اصلاح رفتار می‏شود؛ (انفال/2) و ترس ناپسند، اضطرابی شدید با علت مشخصی است که تسلط بر نفس را از بین می‏برد و باید با آن مبارزه شود؛ ( احزاب/10 و 11 )
­
7.­ ­ از نظر قرآن دو نوع خشم وجود دارد؛ خشم مفید و متعادل و خشم مخرب و نابهنجار؛خشم متعادل، راهی برای رسیدن به هدف در مواقع لزوم است و خشم مخرب را باید درمان کرد . قرآن کریم با توصیه به صبر و پاسخ گویی با عمل نیک و با وعده بهشت و پاداش اخروی، به وسیله سفارش به بخشش و عفو، یادآوری قدرت و خشم خداوند و ... به درمان بیماری سلامتی سوز خشم و عصبانیت پرداخته است.که به ترتیب در سوره شوری­ آیه43، فصلت آیه‏34، آل عمران­ آیات 133 و 143، شوری­ آیات 36 و 37 ، و نور­ آیه 22 بیان شده است .
­
8.­ ­ در قرآن به سه نوع از مکانیسم‏های دفاعی - روانی اشاره شده است که عبارتند از: فرافکنی ( منافقون/4 )، دلیل تراشی ( بقره/11 و 12 ) و واکنش سازی ( بقره/204 و 205 و منافقون/4)
­
9.­ ­ در فرهنگ قرآن یکی از راه‏های مؤثر و اساسی روان درمانی، استفاده از مواعظ و اندرزهای قرآن است( یونس/57 )
­
10.­ ­ در روش روان درمانی قرآن، ایمان، تولید امنیت درونی و آرامش می‏نماید؛ ( انعام/82 و رعد/28 )
­
11.­ ­ یاد خدا، آرام بخش دلهاست؛( رعد/28 )
https://keramatzade.com/
امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 17 مهر 1396 | 15:16 | نویسنده : مدیر | بازدید : 3745

7 راه برای رسیدن به­اهداف


راه های ­رسیدن به­اهداف­زندگی، مهم ترین چیز برداشتن اولین قدم‌ها است، حتماً برای شما نیز اتفاق افتاده که شروع کار خود را به فردا و فردا موکول کنید. پس بهتر است در راه رسیدن به اهدافتان ثابت قدم تر باشید، با به کار بستن راه حل های زیر ممکن است زودتر به­موفقیت­برسید


1.­­­اهداف­زیادی نداشته باشید:

ممکن است شما بخواهید­زندگی­خود را بررسی کرده و تغییرات عمده ای در آن ایجاد کنید. شما میخواهید به وزن متناسب برسید، شغل جدید پیدا کنید، رابطه‌های خود را بهبود ببخشید و یا به خانه و­زندگی­خود نظم و ترتیب ببخشید.همه اینها­اهداف­قابل تقدیر و بزرگی هستند، اما واقعیت این است که نمی توانید همزمان به همه آنها برسید، به جای اینکه در یک زمان روی همه این­اهداف­تمرکز کنید بهتر است یک یا دو هدف مهم تر را برگزیده و راه های رسیدن به آنها را نیز مشخص کنید.

­https://keramatzade.com

مقاله مرتبط:اسرار موفقیت

­

2.­­ ­مسئول و پاسخگو بودن:

پاسخگویی و مسئولیت یکی از قدرتمند ترین انگیزه های حرکت است. اگر فقط خودتان از­اهداف­خود خبر دارید ممکن است در زمان هایی آن­اهداف­را به سخره گرفته و آنها را انجام ندهید، اما اگر فرد دیگری را نیز در جریان برنامه های خود بگذارید، راه فراری ندارید و باید به سمت اهدافتان در حرکت باشید.

https://keramatzade.com


3.­­ ­بالا بردن­تعادل­و ثبات در­زندگی­شخصی

شخصی: کاری کنید تا از شر عادت های مضر و مخربی مثل سیگار کشیدن و پرخوری راحت شوید. وقت کافی برای کارهای بزرگ، تغییرات مکانی و ارتباطی و کاری بنا بر­اهداف­خویش صرف کنید.
حرفه ای:­تعادل­و ثبات خود را در مسائل مختلف مثلاً با کم کردن هزینه های ناهار و قهوه بالاتر ببرید. توانایی هایتان را بشناسید، مهارت هایتان را با تمرین و ممارست بیشتر بالا ببرید و دستاوردهای خود را به دقت بررسی کنید.
اجتماعی و عشقی: اگر به نظرتان زمانش رسیده است که مستقر شده و­ازدواج­کنید، در انتخاب همسر دقت کنید. اگر وضعیت مالی خوبی ندارید، قرار ملاقات هایی بگذارید که نیازی به حساب بانکی نداشته باشند.


4.­­ ­اضافه کردن لذت و خوشی جزء برنامه ی روزانه

شخصی: به جای افتادن روی مبل جلوی تلویزیون، برای تعطیلات آخر هفته خود­برنامه ریزی­کنید. برای خرید سبزیجات تازه به فروشگاه محل بروید، با این کار هم غذای سالم تری خواهید خورد و هم از بیرون رفتن لذت می برید. در اوقات فراغتتان کارهایی انجام دهید که دوست دارید.
حرفه ای: گه گاه مسیر خانه تا اداره را پیاده طی کنید و یا اگر مسیرش طولانی است، ماشینتان را دورتر از شرکت پارک کرده و بقیه ی مسیر را پیاده بروید. این کار هم ورزش است و هم از هوای تازه لذت خواهید برد.
اجتماعی و عشقی: کمی سرگرمی و چیزهای تازه به­زندگی­اجتماعیتان اضافه کنید. شب های جمعه را به رستوران های مختلف بروید. آخر هفته ها را با نامزدتان بگذرانید. بعد از ظهرها با دوستانتان فعالیت های جدید را شروع کنید. اما وقتی انتخاب هایتان را انجام می دهید، همیشه هدف هایتان را مد نظر قرار دهید.

اهداف­خویش­را همیشه مد نظر قرار دهید“یک هدف بدون برنامه، فقط یک آرزو است.”

­

مقاله مرتبط:چگونه در زندگی هدف گذاری کنیم

­https://keramatzade.com

5.­­ ­از بین بردن عادت‌های بد

یکی از بزرگ‌ترین موانع در رسیدن به­اهداف،­عادت‌های بد­است. این‌ها می‌توانند به‌راحتی روال­پیشرفت­را مختل کنند و ما را از رسیدن به مقصود بازدارند. هر کسی که می‌خواهد به دستاوردی ارزشمند برسد، باید­عادت‌های بد­و بازدارنده خود را کنترل کند.

از بین بردن عادت بد کار آسانی نیست و اگر بود آن را «عادت» نام‌گذاری نمی‌کردند. مطمئنا ترک عادت به‌سرعت یا بدون رنج امکان‌پذیر نیست و به گذراندن روالی تدریجی و زمان‌بر نیاز دارد؛ ولی از بین بردن عادت‌های بد، زمینه‌ساز مسیری پاک و هموار برای رسیده به­اهداف­است.

6.­­ ­برقرار کردن تدریجی­انضباط­شخصی

انضباط شخصی مانند یک سیستم کنترل هوشمند سرعت، در پیمودن مسیر رسیدن به­اهداف­است. برای یک فرد منضبط، هر کاری امکان‌پذیر است و در نقطه مقابل، بی‌انضباطی حتی به کارهای عادی روزمره هم ظاهری ترسناک و مرعوب‌کننده می‌دهد. برای تبدیل‌شدن به فردی منضبط و منظم، باید عادت‌های شخصی را کنترل کنیم.

با القاء تدریجی عادت‌های مفید به خودمان، می‌توانیم رفته‌رفته به فردی منضبط و توقف‌ناپذیر تبدیل شویم؛ عادت‌های روزانه‌ای مثل سحرخیزی، قدرشناسی، تغذیه صحیح، ورزش و­خواب منظم­و کامل، به‌مرور به بخشی از شخصیتمان تبدیل می‌شوند و­انضباط­و دیسیپلین را به تمام جنبه‌هایزندگی­ما تعمیم می‌دهند. برای کسی که­انضباط­در تمام وجودش ریشه دوانده است، غیرممکن وجود ندارد.

­

مقاله مرتبط:رازهای ­قانون جذب که با آن به موفقیت می رسید

7.­­ ­کاهش دادن عوامل حواس‌پرتی

حواس‌پرتی دشمن­پیشرفت­است و­دنیای مدرن­پر از عامل حواس‌پرتی. امروزه باوجود یک گجت جذاب و پر از عوامل سرگرم‌کننده در جیب که با چند تپ و کلیک می‌تواند در آنی ما را به دنیای بی‌انتهای رسانه‌های وسوسه کننده اجتماعی متصل کند، حواس‌پرتی عمومی اصلا عجیب نیست و داشتن حتی یک روز پربازده و مفید، به‌مرور سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

ما باید نداهای وسوسه کننده خارجی را نادیده بگیریم، باید آگاهانه و هشیار، عوامل حواس‌پرتی اطرافمان را شناسایی کنیم و آن‌ها را از بین ببریم. این رویه، قطعاً یکی از استراتژی‌های بسیار مؤثر در رسیدن به­اهداف­است. اگر با جدیت و اشتیاق مسیری را دنبال می‌کنید، تلفن و­اینترنت­را کنار بگذارید، تلویزیون را خاموش کنید و با تمام­قوای ذهنی­بر­اهداف­خود متمرکز شوید.

­https://keramatzade.com

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,