تبليغات X
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
تاريخ : 4 تير 1397 | 17:20 | نویسنده : مدیر | بازدید : 333

دارند، اما نباید از قدرت غول‌های تجاری دنیا که مدیریت خانوادگی دارند، غافل شد.­

مزیت­کسب و کارهای خانوادگی­

­

برای بسیاری از افراد «کسب و کارهای خانوادگی» معادل یک شرکت کوچک یا شاید متوسط است که به‌صورت محدود فعالیت دارد و با مشکلاتی مانند «چه کسی رئیس باشد؟»، سروکار دارد. اگرچه کسب‌ و کارهایی که «مامان و بابا»ها راه می‌اندازند کم‌وبیش چنین ویژگی‌هایی دارند، اما نباید از قدرت غول‌های تجاری دنیا که مدیریت خانوادگی دارند، غافل شد. پژوهشی در دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال مبتنی بر بررسی 149 کسب و کار خانوادگی با درآمدی بیشتر از یک میلیارد دلار، نشان داد:­کسب و کارهای خانوادگی­در دوران رونق اقتصادی نسبت به کسب‌ و کارهای دیگر درآمد بیشتری خلق نمی‌کنند، اما در دوران رکود و بحران عملکرد بسیار بهتری دارند. همچنین در درازمدت و در چرخه‌ی بین 1997 تا 2009 عملکرد مالی­کسب‌ و کارهای خانوادگی­بهتر از کسب‌ و کارهای دیگر بوده. با ما همراه باشید تا از دلایلی که منجر به این تفاوت در عملکرد می‌شوند، آگاه شوید.

­


30 درصد از فروش سالانه‌ی شرکت‌هایی که بیش از یک میلیارد دلار فروش دارند، توسط چنین شرکت‌هایی ایجاد می‌شود. از جمله‌ی این شرکت‌ها می‌توان به والمارت، سامسونگ، تاتا (Tata) و شرکت خودروسازی پورشه اشاره کرد که بهتر است بدانید این‌گونه شرکت‌ها در حال گسترش روزافزون هستند. نوع مالکیت منحصربه‌فرد­کسب‌ و کارهای خانوادگی­در درازمدت، مسیر حرکت مشخص و معینی ایجاد می‌کنند که دیگر کسب‌ و کارهای رایج معمولا از آن بی‌بهره‌اند، اما دانش اندکی درباره‌ی دلیل تفاوت­کسب و کارهای خانوادگی­با کسب‌ و کارهای دیگر وجود دارد. برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهند­کسب و کارهای خانوادگی­در درازمدت بهتر از کسب‌ و کارهای دیگر عمل می‌کنند، درحالی که برخی پژوهش‌ها، عکس این را نشان داده‌اند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال، پژوهشی روی شرکت‌های خانوادگی در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده، کانادا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و مکزیک با درآمد بیش از یک میلیون دلار انجام داد. سهام چشمگیری از این کسب‌ و کارها، نه لزوما اکثریت، متعلق به یک خانواده بود و اعضای خانواده در هیئت مدیره و همچنین در مدیریت شرکت نقش فعالی داشتند. روش‌هایی که این دو نوع از شرکت‌ها برای موفقیت خود استفاده کرده‌اند و عواملی که عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، مورد بررسی قرار گرفته است.

این پژوهش به این نتیجه رسید که­کسب‌ و کارهای خانوادگی­بر استقامت و انعطاف نسبت به عملکرد­تمرکز بیشتری دارند. این‌گونه کسب‌ و کارها درآمد چشمگیر دوران رونق را برای افزایش توان‌شان در گذر از روزهای سخت ذخیره می‌کنند. مدیرعامل یک کسب‌ و کار خانوادگی به همان محرک‌های مالی یک مدیر‌عامل کسب‌ و کار غیرخانوادگی اهمیت می‌دهد، اما تعهدات خانوادگی باعث می‌شود تصمیم‌های راهبردی متفاوتی بگیرد. مدیر یک کسب‌ و کار خانوادگی با دید بلندمدت 10 تا 20 ساله و با در نظر گرفتن ثمرات کسب‌ و کار برای نسل بعد، تصمیم‌گیری می‌کند. همچنین این مدیران در زمینه‌ی مدیریت بحران‌ بهتر از حوزه‌ی بهره‌گیری از فرصت‌ها عمل می‌کنند.

کسب‌ و کارهای خانوادگی می‌توانند در­برنامه‌ ریزی­و مدیریت درازمدت الگو باشند. این پژوهش نشان داد: برخی از کسب‌ و کارهای غیرخانوادگی از روش‌های مدیریتی کسب‌ و کارهای خانوادگی تقلید می‌کنند. همان‌طور که پیش‌تر بیان کردیم­کسب‌ و کارهای خانوادگی­در دوران خوب اقتصادی ضعیف‌تر از دیگران و در بحران‌ها پیش‌قراول هستند.


­

اکنون به دلایل استقامت و انعطاف‌پذیری بیشتر کسب‌ و کارهای خانوادگی می‌پردازیم. این پژوهش 7 دلیل را شناسایی کرد.

1.­کسب و کارهای خانوادگی­،در سختی‌ها و در خوشی‌ها مقتصد و صرفه‌جو هستند

­

کسب و کار خانوادگی صرفه‌ جو هستند

یک کسب‌ و کار خانوادگی را می‌توان از دفتر مرکزی آن شناخت! برخلاف بیشتر شرکت‌های بزرگ چندملیتی، این کسب‌ و کارها دفتر لوکسی ندارند. به قول مدیرعامل یکی از کسب‌ و کارهای خانوادگیِ مورد بررسی در این پژوهش: «راحت‌ترین درآمد، پولی است که خرجش نکردیم!» شرکت‌های بسیاری به دنبال اعطای سهام به مدیران و کارکنان هستند تا مشکلات ناشی از رویه‌ی رایج کارفرما-کارمند را کاهش دهند، اما کسب‌ و کارهای خانوادگی چون سرمایه‌ی شرکت را سرمایه‌ی خانواده می‌دانند، تلاش می‌کنند دارایی‌شان را نگاه‌ دارند. با بررسی عملکرد مالی شرکت در یک چرخه‌ی اقتصادی، مشاهده می‌کنید کسب‌ و کارهای خانوادگی که با ساختار مالی ساده‌تری دوران بحران را پشت سر گذاشته‌اند، زیان کمتری متحمل شده‌اند.

­


2.­کسب و کارهای خانوادگی­،در صرف هزینه‌های کلان بسیار محتاط هستند

کسب‌ و کارهای خانوادگی نسبت به هزینه‌های کلان بسیار با احتیاط تصمیم می‌گیرند. به قول مدیرعامل یک کسب‌ و کار خانوادگی: «ما یک قانون طلایی داریم! بیشتر از دخل‌مان خرج نمی‌کنیم». این قانون ظاهرا بسیار معقول و منطقی به نظر می‌رسد، اما در واقعیت کمتر مدیرعاملی در کسب‌ و کار غیرخانوادگی به آن توجه می‌کند. به‌طور مثال اگر درآمد خالص یک کسب‌ و کار خانوادگی سالانه، 450 میلیارد تومان باشد، تلاش می‌کنند مخارج سالانه‌شان را زیر 400 میلیارد تومان نگاه دارند و باقی‌مانده‌ی این پول را برای روز مبادا ذخیره کنند.

در بیشتر کسب‌ و کارهای خانوادگی برای­تصمیم‌ گیری­درباره‌ی پروژه‌های کلان، نخست سودآوری خود پروژه بررسی می‌شود و سپس با پروژه‌های دیگر که از نظر هزینه با معیارهای مالی شرکت هم‌خوانی دارند، مقایسه می‌شود. بنابراین به دلیل این سخت‌گیری و تمایل به­سرمایه‌ گذاری­در پروژه‌ها بااطمینان بالا، در دوران رونق اقتصادی فرصت‌های خوبی را از دست می‌دهند، اما در مقابل در بحران‌ها کمتر زیان می‌کنند؛ زیرا از پروژه‌های با ریسک بالا که ممکن است تبدیل به «چاه ویل» شوند، اجتناب می‌کنند.


3.­کسب و کارهای خانوادگی­،بدهی‌های اندکی دارند

­

کسب و کار خانوادگی به دلیل بدهی کمتر آزادی عمل بیشتری دارند.

­

میزانی از بدهی معقول و متناسب، یک نکته‌ی مثبت به‌شمار می‌رود؛ زیرا باعث می‌شود اهرم‌های مالی، خلق ارزش را بیشینه کنند. درحالی‌ که کسب‌ و کارهای خانوادگی نسبت به بدهی با احتیاط رفتار می‌کنند. بدهی باعث می‌شود در دشواری‌ها آزادی عمل کمتری داشته باشید و به معنای رجوع به سرمایه‌گذارانی خارج از خانواده است. در پژوهش پیش‌گفته در طی سال‌های 2001 تا 2009، بدهی به طور متوسط 37 درصد سرمایه‌ی شرکت‌های خانوادگی را تشکیل می‌دهد. این رقم برای شرکت‌های دیگر 47 درصد است. در نتیجه کسب‌ و کارهای خانوادگی مجبور به پرداخت هزینه‌های هنگفت برای بقا در دوران رکود نشدند. به نقل از یکی از مدیران کسب‌ و کار خانوادگی: «ما با جسارت پولدار نشده‌ایم! در حقیقت ما خیلی محتاطانه پول‌مان را به جای سپردن به بانک‌ها درون شرکت نگه می‌داریم».


4.­کسب و کارهای خانوادگی­،زیرمجموعه‌ی کوچک‌تر و کمتری دارند

اجتناب از توسعه و دگرگونی با خرید شرکت‌های مختلف شاید سخت‌ترین کار یک مدیر باشد. کسب مالکیت شرکت‌های جدید و افزودن زیرمجموعه‌ها با مخاطره‌ی بسیار همراه است، اما فرصت‌هایی هم به دنبال دارد. کسب‌ و کارهای خانوادگی بیشتر به شرکت‌های کوچک در نزدیکی پایگاه اصلی‌شان و توسعه‌ی جغرافیایی طی قرادادهایی ساده تمایل دارند. این اصل یک استثنا دارد؛ زمانی که اعضای خانواده به این نتیجه برسند که بخش سنتی نیازمند تغییرات ساختاری و حتی توسعه است یا باور داشته باشند بدون همراهی با بدنه‌ی صنعت، بقای درازمدت آنها به خطر می‌افتد. اما شرکت‌های خانوادگی معمولا معامله‌گرهای فعالی نیستند و رشد طی یک روند طبیعی و شراکت را به خرید شرکت‌های دیگر ترجیح می‌دهند.­مدیر منابع انسانی­یک کسب‌ و کار موفق خانوادگی به ما گفت: «ما علاقه‌ای به خرید شرکت‌های بزرگ نداریم؛ روند یکپارچه‌شدن‌شان پرمخاطره است و کافی است در زمان اشتباه اقدام کنید تا صاحب یک شرکت در معرض سقوط شوید. علاوه‌بر آن ممکن است مجبور شوید فرهنگ شرکت را جایگزین کنید».


5.­کسب و کارهای خانوادگی­،بسیاری از آنها تنوع و گوناگونی شگفت‌انگیزی دارند

­

کسب و کار خانوادگی متنوع‌ تر است.

­

تعداد زیادی از کسب‌ و کارهای خانوادگی مانند میچلین و والمارت در طول سال‌ها بر هسته‌ی نخستین فعالیت‌شان تمرکز کرده‌اند.­با اینکه تجربه‌ نشان داده است ایجاد تنوع در سطح فردی ساده‌تر از اقدام آن در سطح کلان مانند شرکت است. بسیاری از کسب‌ و کارهای خانوادگی از جمله کارگیل (Cargill)، تاتا و ال‌جی نسبت به شرکت‌های دیگر زمینه‌ی فعالیت بسیار متنوع‌تری دارند. در مطالعه‌ی انجام شده، 46٪ کسب و کار‌های خانوادگی از تنوع چشمگیر برخوردار بودند ولی تنها 20٪ کسب و کارهای غیرخانوادگی زمینه‌ی فعالیت متنوع داشتند. برخی از آنها طی یک روند طبیعی وارد زمینه‌ی فعالیت جدیدی شده‌اند؛ برخی دیگر شرکت‌های جدید را خریده‌اند و فعالیت‌شان را حول این شرکت (با زمینه‌ی فعالیت متفاوت) جدید توسعه داده‌اند. مدیران کسب‌ و کارهای خانوادگی معتقدند تنوع و گوناگونی در دوران رکود روشی کلیدی برای حفظ سرمایه‌ی خانواده است.

­


6.­کسب و کارهای خانوادگی­،جهانی‌تر هستند

کسب‌ و کارهای خانوادگی جاه‌طلبی زیادی برای شناخته شدن در خارج از مرزها دارند. آنها نسبت به کسب‌ و کارهای غیرخانوادگی درآمد بیشتری از فروش خارجی‌شان کسب می‌کنند. البته توسعه‌ی این کسب‌ و کارها در خارج از مرزها، روندی طبیعی دارد یا ناشی از خرید شرکت‌های کوچک محلی است که گردش مالی بالایی ندارند. همچنین کسب‌ و کارهای خانوادگی برای نتیجه‌گرفتن از یک بازار جدید بسیار شکیبا هستند. مدیرعامل یکی از کسب و کارهای بزرگ جهانی معتقد است «ما بدون پذیرش زیان داخلی طی 20 سال گذشته، نمی‌توانستیم به یک کسب و کار پیشرو در جهان تبدیل شویم».


7. نیروهای با استعدادشان را بهتر حفظ می‌کنند

­

کسب و کار خانوادگی بهتر از نیروی کارش محافظت می کند.

­

ماندگاری کارکنان در کسب‌ و کارهای خانوادگی بیشتر و بهتر از کسب‌ و کارهای غیرخانوادگی است. رهبران کسب‌ و کارهای خانوادگی برای مزیت‌های همکاری طولانی‌مدت از جمله اعتماد بیشتر، شناخت بهتر کارکنان و تصمیم‌های آنان و فرهنگ قوی‌تر ارزش قائلند. کسب‌ و کارهای خانوادگی ویژگی‌هایی مشابه «سازمان‌های با قابلیت اعتماد بالا» دارند. در این سازمان‌ها همکاری بلندمدت کارکنان متخصص منجر به خلق تیم‌های کاری پویا و کارآمد و یک الگوی فکری جامع می‌شود که به تحقق اهداف کمک می‌کند. مدیرعامل یکی از کسب‌ و کارهای موضوع پژوهش مذکور می‌گوید: «شاید باهوش‌ترین کارکنان را نداشته باشیم، اما آنها کارشان را بهتر از هر کسی بلدند و هنگام بروز مشکلات، کل تیم به سرعت واکنش نشان می‌دهند».

جالب است که کسب‌ و کارهای خانوادگی برای حفظ کارکنان کمتر به محرک‌های مالی تکیه می‌کنند. آنها بر خلق فرهنگ تعهد و تحقق­اهداف، اجتناب از تعدیل نیرو در دوران رکود، سپردن جایگاه‌های بالا به اعضای دورن سازمان و سرمایه‌گذاری روی افراد تأکید می‌کنند. کسب‌ و کارهای خانوادگی نسبت به کسب‌ و کارهای دیگر هزینه‌ی بیشتری را صرف آموزش کارکنان می‌کنند.

با آزمون این 7 اصل متوجه هماهنگی و هم‌افزایی آنها خواهید شد. تحقق یکی از آنها، پیگیری بقیه‌ی آن را ساده‌تر می‌کند. صرفه‌جویی و بدهی اندک احتمال تعدیل نیرو را کاهش و در نتیجه ابقای نیروی کار را تقویت می‌کند. توسعه‌ی جهانی منجر به تنوع و کاهش ریسک می‌شود. خرید شرکت‌های کمتر به معنای بدهی کمتر است.­پول­پس‌انداز‌شده‌ی ناشی از صرفه‌جویی را می‌توان با دقت و احتیاط در صرف هزینه‌های کلان، در موارد مناسب سرمایه‌گذاری کرد. این اصول در خلاء عمل نمی‌کنند، بلکه هر یک دیگری را تقویت می‌کند.

مدیران کسب‌وکارهای خانوادگی از وجود رقبایی که دست به انتخاب‌های شگفت‌انگیز و تصمیم‌گیری‌های مخاطره‌آمیز می‌زنند، آگاهند. آنها می‌دانند که احتیاط بیش از حد باعث می‌شود برخی فرصت‌ها را از دست بدهند، اما امیدوارند در گذر زمان و با تغییر چرخه‌ی اقتصادی و گذر پیوسته از رونق به رکود، درآمد بیشتری خلق کنند.

تکرار این چرخه‌ها سریع‌تر شده است. با ادامه‌ی این روند استراتژی تمرکز بر انعطاف و استقامت که در­کسب‌ و کارهای خانوادگی­جاری است، هواداران بیشتری پیدا می‌کند. در اقتصاد جهانی امروز که بحران‌ها یکی پس از دیگری رخ می‌دهند، پذیرش درآمد کمتر در دوران رونق برای تضمین بقا در دوران رکود، ترفندی است که مدیران با خشنودی آن را به‌کار می‌بندند.


­

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

Family businesses

منبع :­hbr

دانلودpdf مقاله :مزیت کسب و کارهای خانوادگی­

مطالب مرتبط

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 17:14 | نویسنده : مدیر | بازدید : 357

موفقیت­کسب و کارهای کوچک­برداریم.

­

4 راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک


سیستم مدیریت­کسب و کار­در ایالات متحده در سراسر جهان تحسین می‌شود و خیلی از کشورها سعی در تقلید از آن دارند. دو خصوصیت برجسته‌ی این سیستم اشتیاق برای ساختن آینده‌ای بهتر و تمایل به تغییر در راستای رسیدن به آن هدف هستند. هیچ جامعه‌ای به این اندازه‌ در ایجاد کسب و کارهای جدید جرئت و جسارت ندارد. ما گاهی انقدر غرق در ایده‌ها و افکار خودمان می‌شویم که فراموش می‌کنیم باید اصولی ابتدایی را از دیگران بیاموزیم و چه چیزی مهم‌تر از آموختن اصول مدیریت از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان است.
بسیاری از کارآفرینان حتی بدون آموزش دیدن، از نظر فنی در زمینه‌ی فعالیت خود متخصص هستند و اصول مدیریتی را هم خوب می‌شناسند. در اینجا منظور ما از «مدیریت»، بخشی از کسب و کار است که به تخصص‌های فنی مربوط نمی‌شود، بلکه بیشتر به فعالیت‌های پشت صحنه می‌پردازد. علت ناموفق بودن­کسب‌ و کارهای کوچک، در همان سال‌های ابتدایی، عدم‌ مدیریت صحیح است. علت ناموفق بودن آنها ضعف در محصولات یا خدمات نیست، بلکه به نبود مدیریت صحیح در پشت صحنه مربوط می‌شود.
به‌محض اینکه کسب و کاری رشد کرد و به سطح خاصی رسید، تکنیک‌های مدیریتی باید تغییر کند، در غیر این صورت کسب و کار مورد نظر با مشکل مواجه خواهد شد. این سطح برای بسیاری از­کسب و کارهای کوچک­داشتن حدود 5 تا 15 کارمند و فروش سالانه‌ی 1 تا 3 میلیارد تومان است. گاهی این مبلغ بیشتر و گاهی هم کمتر است، با این حال، وقتی کسب و کارهای کوچک به این مرحله می‌رسند، صاحب آن کسب و کار باید تغییر کند و به جای مدیریت محصولات، مدیریت انسان‌ها را بر عهده بگیرد و از متخصص فنی به متفکر راهبردی تبدیل شود. این امر یعنی ایجاد تغییر در بسیاری از عادات و همه می‌دانیم این کار آسان نیست، اما اگر مدیر نتواند رشد کند، باید شاهد عدم موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­خود باشد.

­


کسب و کارهای کوچک­موفق چه تفاوتی با کسب و کارهایی ناموفق دارند؟

­

راز موفقیت کسب و کارهای کوچک

مهم‌ترین مزیت آنها نسبت به­کسب و کارهای کوچک­ناموفق این است که مدیران‌شان خصوصیات فردی خود را به هدف پیشرفت در کسب و کارشان تغییر داده‌‌ و بهبود بخشیده‌اند. در کل، آنها نگاه مثبتی به کسب و کارشان و زندگی در معنای کلی آن دارند.

­

بیست سال دیگر از کارهایی که در زندگی انجام نداده‌اید بیشتر پشیمان خواهید شد تا از کارهایی که انجام داده‌اید. پس بادبان‌ها را بکشید و از بندر امن دور شوید. کشتی خود را به دل باد بسپارید تا سرزمین‌های جدید کشف کنید و رؤیا‌ها در سر بپرورانید.

– مارک تواین

موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­ناشی از ثابت قدم بودن مدیران آنهاست.

اگر بدون کار و تلاش به‌دنبال موفقیت می‌گردید، به فرهنگ لغات مراجعه کنید.

– ماری بی. اسمیت

آنها مدیران صبوری هستند.

کارآفرینان موفق افرادی هستند که بین مانع و فرصت تفاوتی قائل نمی‌شوند، بلکه از هر دوی آنها به نفع خود استفاده می‌کنند.

– ویکتور کیام

آنها پشتکار دارند.

بسیاری از شکست‌های دنیا به این دلیل است که افراد هنگام تسلیم شدن نمی‌دانستند چقدر به موفقیت نزدیک شده بودند.

– توماس ادیسون

­

دومین نکته این است که صاحبان­کسب و کارهای کوچک­موفق، از ابتدا طرحی تجاری و راهبردی‌ برای کسب و کارشان طراحی می‌کنند که به‌وضوح مفهوم کسب و کار، رسالت و فلسفه‌‌‌اش را توضیح می‌دهد. در این سندِ مکتوب، آنها اهداف شخصی را در کنار اهداف تجاری تعیین می‌کنند و زمان مشخص و استراتژی‌هایی برای رسیدن به آن اهداف در نظر می‌گیرند.

سومین راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک­این است که صاحبان آنها ساختاری سازمانی توسعه داده‌‌اند که مانند دستگاهی کار می‌کند که به خوبی روغن‌کاری شده‌ است. این ساختار، به‌همراه تمامی سیاست‌ها و روال‌هایش، تمام افرادی را که نقشی در کار دارند، تشویق می‌کند تا نهایت تلاش‌شان را انجام دهند و برای افرادی که کارشان را به بهترین نحو انجام می‌‌دهند پاداش در نظر می‌گیرد و افرادی که رفتارهای مورد انتظار را از خود نشان نمی‌‌دهند، تنبیه می‌کند. جایگاه‌، وظایف و مسئولیت‌ها کاملا مشخص و به افراد مورد نظر منتقل شده‌اند و عملکرد آنها به‌طور منظم بررسی می‌شود. آموزش، برنامه‌های توسعه‌ی شغلی و طرح‌های مربوط به پاداش‌ها به شکلی طراحی شده‌ است که تمامی افراد را به بالاترین حد مشارکت تشویق می‌کند. مدیران­کسب و کارهای کوچک­موفق، کارمندان و شرکایشان را ارزشمندترین دارایی خود می‌‌دانند.

­


­

چهارمین و آخرین راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک، توسعه‌ی سیستم‌های پشتیبانی عملیاتی است. این سیستم‌ها می‌توانند مالی یا غیرمالی، دستی یا خودکار باشند و هدف آنها، پشتیبانی از تمامی فعالیت‌های سازمان و کارآمد کردن آنهاست. اگر این سیستم‌ها خوب طراحی شده باشند، می‌توانند مدیران را از بار بسیاری از فعالیت‌های روزانه خلاص کنند و به آنها زمان بیشتری برای رسیدگی به طرح‌های راهبردی بدهند. اطلاعات به دست آمده از این سیستم‌های ردیابی، اطلاعاتی حیاتی درباره‌ی فروش، نقدینگی و دیگر اطلاعات مالی هستند که به مدیران مربوطه برای گرفتن بهترین تصمیمات در اسرع وقت کمک می‌کنند. آنها قبل از اینکه خطری در سیستم دیده شود، به مدیران اخطارهای لازم را می‌دهند.

به‌طور خلاصه، چهار راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک­به شرح زیر هستند:

1. صاحبان­کسب و کارهای موفق، رفتارهای مثبت، تعهد، صبر و پشتکار را در خود ایجاد کرده‌اند.

2. یک طرح تجاریِ صحیح و راهبردی‌ وجود دارد.

3. ساختاری سازمانی ایجاد شده است که افراد را تشویق می‌کند نهایت تلاش‌شان را در وظایف محوله‌ی خود انجام دهند.

4. از سیستم پشتیبانی عملیاتی‌ استفاده می‌شود که عملکردها را ردیابی و مدیران ارشد را از بار فعالیت‌های کوچک روزانه خلاص می‌کند، در حالی که اطلاعات مهمی برای مدیریت صحیح کسب و کار در اختیارشان قرار می‌دهد.

­


طرح تجاری موفق چیست؟

­

برای موفقیت در کسب و کار کوچک باید از طرح تجاری مناسبی استفاده کنیم

کسب و کارهای موفق در چارچوب برنامه‌ریزی‌شده‌ای فعالیت می‌‌کنند. طرح تجاری‌ که به موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­منجر می‌شود، معمولا برای دو یا سه سال نوشته می‌شود. این طرح، رسالت شرکت را در خدمات‌رسانی به مشتریانش توضیح می‌دهد. نقاط‌ قوت شرکت را در تجارت و بازاریابی تجزیه و تحلیل می‌کند. نقاط‌ ضعف را پیدا و راه‌های غلبه بر آنها را شناسایی می‌کند. بازار هدف و استراتژی‌های قیمت‌گذاری را مشخص می‌کند. همچنین استراتژی‌های همکاری یا مشارکت با دیگر کسب و کارها را شناسایی می‌کند که برای رسیدن به موفقیت حیاتی هستند. این طرح دیگر موقعیت‌های حیاتی برای سلامت و موفقیت در کسب و کارهای کوچک در بلندمدت را نیز به خوبی توضیح می‌دهد.

با داشتن طرح تجاری دقیق و حساب‌شده، شانس رسیدن به موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­بسیار زیاد است. بدون داشتن یک طرحی تجاری‌ مؤثر، کسب و کار شما به سمت شکست پیش می‌رود. یک ضرب‌المثل آمریکایی می‌گوید: «شکست در برنامه‌ریزی به معنای برنامه‌ریزی برای شکست است».

­


ساختار سازمانی چیست؟

­

اجازه دهید در اینجا نگاه دقیق‌تری به ساختار سازمانی بیندازیم.

مهم‌ترین بلوک‌های سازنده‌ی ساختار سازمانی به شرح زیر هستند:

 • نمودار سازمانی که کاربردهای اصلی عملیات سازمان را به تصویر می‌کشد و ارتباطات بین این کاربردها را گزارش می‌دهد؛
 • شرح وظایفِ مدیران، ناظران و کارکنان متخصص به همراه گزارشی دقیق از روابط و ملزومات ذهنی و جسمی مورد نیاز در انجام هر کار، مهارت، وظیفه و مسئولیت‌، به‌علاوه‌ی استاندارد‌های اجرایی هر کدام از این کارهاست؛
 • فهرست وظایف و کارها برای کارگران کارخانه یا بخش‌های تدارکات و خدمات که روابط بین آنها را گزارش می‌دهد و ملزومات ذهنی و جسمی، مهارت‌ها و مسئولیت‌های شغلی‌شان و استانداردهای اجرایی آنها را مشخص می‌کند؛
 • سیستم ارزیابی عملکرد شغلی، عملکرد تمامی کارکنان را بررسی و آنها را به پیشرفت مداوم تشویق می‌کند؛
 • دستورالعمل‌های اطلاعاتی شامل کتاب راهنمای کارکنان و راهنمای سیاست‌ها و روال‌های کاری که مرزهای قابل قبول را مشخص می‌کند و توقعات از کارکنان را معرفی می‌کند؛
 • سیستم پاداش برای تمامی کارمندان که به آنها در ازای عملکرد خوب‌شان با در نظر گرفتن سهمی از سود شرکت پاداش می‌دهد.

وقتی تمامی اجزای سازمانی در جای خود قرار داشته باشند و به‌صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرند، سازمان از ساختار و هدف برخوردار خواهد بود. کارمندان می‌دانند شرکت به کدام سمت حرکت می‌کند و دقیقا نقش خودشان را در این حرکت خواهند شناخت. ایشان می‌‌دانند مرز رفتارهایی که از آنها انتظار می‌رود چیست و در ازای عملکرد خوب‌شان پاداش دریافت خواهند کرد.

­


سیستم پشتیبانی عملیاتی چیست؟

­

نرم‌افزارهای پشتیبانی برای موفقیت در کسب و کار کوچک حیاتی هستند

ساده‌ترین نوع سیستم، فرمی است مانند فرم درخواست استخدام یا اعتبار، مجوز برگشت محصول یا سند اجازه‌ی حمل‌و‌نقل. مثال‌های دیگر از سیستم شامل پیش‌بینی و مدیریت نقدینگی، برنامه‌ی بودجه، گزارش مغایرت و توزیع پاداش‌ها هستند. بسیاری از این سیستم‌ها معمولا با روش‌های پشتیبانی کامپیوتری مانند مایکروسافت اکسل یا نرم‌افزارهای تخصصی دیگری همراه هستند.

یکی از مهم‌ترین سیستم‌ها برای­کسب‌ و کارهای کوچک، سیستم حسابداری است که می‌تواند سیستم ساده‌ای مانند QuickBooks یا Peachtree باشد. این سیستم‌های ساده معمولا برای کسب و کارهای غیرتولیدی مناسب هستند که فعالیت‌شان در حد خرید و فروش است. آنها همچنین می‌توانند مشتریان، فروشنده‌ها، حساب‌های پرداختی و دریافتی را به خوبی مدیریت کنند. در نهایت، این قابلیت را دارند که گزارش‌های عالیِ مدیریتی تهیه کنند.

برای کسب و کارهایی که تولیدی هستند و بعد از خرید مواد اولیه محصولی را تغییر می‌دهند یا تولید می‌کنند یا برای کسب و کارهای خرده‌فروشی در مقیاس بزرگ، نرم‌افزار‌های خاصِ این صنایع شاید مناسب‌تر باشند. قبل از خرید این سیستم‌ها باید دقت شود، چون این سیستم‌ها برای استفاده‌ی بلند‌مدت خیلی گران‌تر از سیستم‌های ساده هستند، محاسبه‌ی هزینه‌ی محصولات را به خوبی انجام می‌‌دهند، ولی معمولا از عهده حسابرسی‌های معمولی به خوبی بر نمی‌آیند و فرمت مشخصی برای تهیه‌ی گزارش دارند که معمولا به سختی می‌توان آن را تغییر داد.

فرقی نمی‌کند چه نوع کسب و کاری داشته باشید، به هر حال، داشتن بسته‌ی نرم‌افزاری حسابداری برای محاسبه‌ی معاملات روزانه در زمان واقعی که استفاده‌ی آن برای کارمندان راحت باشد، بخشی از نیازهای اولیه‌تان است. در دنیای کسب و کار امروز که به سرعت در حال تغییر است، نمی‌توان منتظر حسابدارها ماند تا هفته‌ها و حتی ماه‌ها برای تهیه‌ی گزارش وقت صرف کنند.

دیگر سیستم‌هایی مورد نیاز برای­کسب و کارهای کوچک­به شرح زیر هستند:

 • مدیریت نقدینگی:­از این سیستم برای پیش‌بینی استفاده می‌شود که حساب‌های قابل دریافت و دیگر مبالغ ورودی را در مقابل حساب‌های پرداختی و دیگر مبالغ خروجی قرار و به مدیران اجازه می‌دهد کمبودها را پیش‌بینی کنند و قبل از اینکه بحران از راه برسد، جلوی آن را بگیرند. این پیش‌نمایی‌ها حداقل باید شش هفته زودتر صورت بگیرند. اگر این سیستم به خوبی اجرا شود، یکی از کارمندان اداری می‌تواند در کمتر از 15 تا 30 دقیقه در هفته گزارشی برای مدیران آماده کند.
 • بودجه:­این برنامه‌ی سود یک ساله و در مدیریت کنترل بسیار حیاتی است. این سیستم باید به پیشینه‌ی ساختار هزینه‌ای سازمان مرتبط باشد، اما بودجه‌بندی باید بر مبنای صفر باشد و تمامی هزینه‌ها (نه تنها کاهش یا افزایش) باید توجیه شوند. این سیستم به‌صورت خودکار بودجه‌ی ماهیانه ایجاد می‌کند که مستقیما به حجم فروش مرتبط است. اگر این سیستم به خوبی تنظیم شده باشد، فقط چند ساعت برای مدیریت داده‌‌ها نیاز دارد.
 • گزارش مغایرت:­این سیستم مکمل سیستم بودجه است. باید به‌صورت خودکار کار کند تا بتواند نتایج واقعی را با بودجه مقایسه و به‌صورت ماهیانه گزارش تهیه کند. این گزارش باید قسمت‌هایی را که با مشکل روبه‌رو هستند و مدیریت باید سریعا در مورد آنها اقدام کند، مشخص کند. این سیستم هم اگر به‌ خوبی تنظیم شده باشد، 10 تا 15 دقیقه در ماه زمان برای آماده کردن گزارش نیاز دارد.
 • گزارش شاخص کلیدی:­این گزارش در یک صفحه تغییرات هفتگی در نقدینگی، حساب‌های قابل‌دریافت، حساب‌های قابل‌پرداخت، فروش و لیست موجودی کالاها را نشان می‌دهد. 10 تا 15 دقیقه در هفته برای تهیه‌ی این گزارش‌ها زمان نیاز است.
 • کاربرگ هزینه‌ی نیروی کار: این کاربرگ، ردِ هزینه‌‌‌های مربوط به کارمندان و بخش‌های سازمان را دنبال می‌کند. هزینه‌ی کامل هر کارمند در ساعت یا در سال به دقت محاسبه و گزارش می‌شود. این گزارش می‌تواند در استراتژی و محاسبه‌ی قیمت‌گذاری استفاده شود. برگه‌ی دیگری برای سود هر کارمند به آن اضافه و به هر کارمند داده می‌شود تا بسته‌ی پاداش خود را محاسبه کند. این سیستم 15 تا 30 دقیقه در هر فصل کاری برای به‌روز کردن اطلاعات زمان نیاز دارد.
 • سیستم قیمت‌گذاری محصولات:­این سیستم با توجه به بودجه و هزینه‌های انجام شده، قیمت محصولات را به‌صورت خودکار محاسبه می‌کند. همچنین می‌‌تواند سود خالصِ قبل از پرداخت مالیات را نیز بر حسب قیمت‌های پیش‌بینی شده محاسبه کند. این سیستم با توجه به نیاز سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کاربرگ برنامه‌ی پاداش: این سیستمی برای توزیع عادلانه‌ی سود بین کارمندان با توجه به میزان وفاداری‌شان به سازمان، عملکرد و میزان مسئولیت‌ها است. اگر به خوبی اجرا شود، 10 تا 15 دقیقه در هر فصل کاری برای به‌روزرسانیِ داده‌ها زمان نیاز دارد.
 • محاسبه‌کننده‌ی نقطه‌ی سر‌به‌سر:­این سیستم، فروش سر‌به‌سر شرکت را با توجه به حجم فروش در روز، هفته یا سال محاسبه می‌کند. همچنین تصمیمات مهمی را که تأثیر اساسی در ساختار هزینه‌ای سازمان دارند، قبل از اینکه به مرحله‌ی عمل درآیند تجزیه و تحلیل می‌کند. این سیستم به میزان نیاز شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • گزارش فروش هفتگی:­این سیستم برای تهیه‌ی گزارش‌هایی است که به حساب فروش‌، با توجه به گروه محصولات و فروشنده‌ها به صورت هفتگی، ماهیانه و سالانه رسیدگی می‌کند. 15 تا 30 دقیقه در هفته برای به‌روزرسانی زمان نیاز دارد.

به‌طور خلاصه، اصول مدیریتی برای موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­که در این مقاله مطرح شدند، می‌توانند به‌عنوان چهار پایه‌ی یک صندلی در نظر گرفته شوند. صندلی‌ای که یک یا دو پایه داشته باشد کاملا بی‌ثبات است. صندلیِ سه‌پایه کمی ثباتش بیشتر است، ولی اگر وزن زیادی روی آن قرار بگیرد، واژگون می‌شود. باثبات‌ترین صندلی باید چهار پایه داشته باشد.

یک بار دیگر چهار راز که موفقیت­کسب و کارهای کوچک­شما را تضمین می‌کنند یادآوری می‌کنیم:

 1. مدیریت ارشد مثبت، متعهد و باپشتکار؛
 2. مفهوم مشخصی از کسب و کار و برنامه‌ی کسب و کار راهبردی؛
 3. سازمانی کارآمد و سازمان‌یافته؛
 4. سیستم‌های ابتدایی و خودکار برای پشتیبانی از سازمان و اطمینان از عملکرد خوب آن.

کسب و کاری که از این چهار رکن اصلی برخوردار باشد، شانس بیشتری برای موفقیت دارد.

­

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

What is the secret of success for small businesses?

منبع :­businessknowhow

­

دانلودpdf مقاله :راز موفقیت کسب و کارهای کوچک چیست؟

مطالب مرتبط

نظرات

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 17:11 | نویسنده : مدیر | بازدید : 430

موفقیت­کسب و کارهای کوچک­برداریم.

­

4 راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک


سیستم مدیریت­کسب و کار­در ایالات متحده در سراسر جهان تحسین می‌شود و خیلی از کشورها سعی در تقلید از آن دارند. دو خصوصیت برجسته‌ی این سیستم اشتیاق برای ساختن آینده‌ای بهتر و تمایل به تغییر در راستای رسیدن به آن هدف هستند. هیچ جامعه‌ای به این اندازه‌ در ایجاد کسب و کارهای جدید جرئت و جسارت ندارد. ما گاهی انقدر غرق در ایده‌ها و افکار خودمان می‌شویم که فراموش می‌کنیم باید اصولی ابتدایی را از دیگران بیاموزیم و چه چیزی مهم‌تر از آموختن اصول مدیریت از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان است.
بسیاری از کارآفرینان حتی بدون آموزش دیدن، از نظر فنی در زمینه‌ی فعالیت خود متخصص هستند و اصول مدیریتی را هم خوب می‌شناسند. در اینجا منظور ما از «مدیریت»، بخشی از کسب و کار است که به تخصص‌های فنی مربوط نمی‌شود، بلکه بیشتر به فعالیت‌های پشت صحنه می‌پردازد. علت ناموفق بودن­کسب‌ و کارهای کوچک، در همان سال‌های ابتدایی، عدم‌ مدیریت صحیح است. علت ناموفق بودن آنها ضعف در محصولات یا خدمات نیست، بلکه به نبود مدیریت صحیح در پشت صحنه مربوط می‌شود.
به‌محض اینکه کسب و کاری رشد کرد و به سطح خاصی رسید، تکنیک‌های مدیریتی باید تغییر کند، در غیر این صورت کسب و کار مورد نظر با مشکل مواجه خواهد شد. این سطح برای بسیاری از­کسب و کارهای کوچک­داشتن حدود 5 تا 15 کارمند و فروش سالانه‌ی 1 تا 3 میلیارد تومان است. گاهی این مبلغ بیشتر و گاهی هم کمتر است، با این حال، وقتی کسب و کارهای کوچک به این مرحله می‌رسند، صاحب آن کسب و کار باید تغییر کند و به جای مدیریت محصولات، مدیریت انسان‌ها را بر عهده بگیرد و از متخصص فنی به متفکر راهبردی تبدیل شود. این امر یعنی ایجاد تغییر در بسیاری از عادات و همه می‌دانیم این کار آسان نیست، اما اگر مدیر نتواند رشد کند، باید شاهد عدم موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­خود باشد.

­


کسب و کارهای کوچک­موفق چه تفاوتی با کسب و کارهایی ناموفق دارند؟

­

راز موفقیت کسب و کارهای کوچک

مهم‌ترین مزیت آنها نسبت به­کسب و کارهای کوچک­ناموفق این است که مدیران‌شان خصوصیات فردی خود را به هدف پیشرفت در کسب و کارشان تغییر داده‌‌ و بهبود بخشیده‌اند. در کل، آنها نگاه مثبتی به کسب و کارشان و زندگی در معنای کلی آن دارند.

­

بیست سال دیگر از کارهایی که در زندگی انجام نداده‌اید بیشتر پشیمان خواهید شد تا از کارهایی که انجام داده‌اید. پس بادبان‌ها را بکشید و از بندر امن دور شوید. کشتی خود را به دل باد بسپارید تا سرزمین‌های جدید کشف کنید و رؤیا‌ها در سر بپرورانید.

– مارک تواین

موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­ناشی از ثابت قدم بودن مدیران آنهاست.

اگر بدون کار و تلاش به‌دنبال موفقیت می‌گردید، به فرهنگ لغات مراجعه کنید.

– ماری بی. اسمیت

آنها مدیران صبوری هستند.

کارآفرینان موفق افرادی هستند که بین مانع و فرصت تفاوتی قائل نمی‌شوند، بلکه از هر دوی آنها به نفع خود استفاده می‌کنند.

– ویکتور کیام

آنها پشتکار دارند.

بسیاری از شکست‌های دنیا به این دلیل است که افراد هنگام تسلیم شدن نمی‌دانستند چقدر به موفقیت نزدیک شده بودند.

– توماس ادیسون

­

دومین نکته این است که صاحبان­کسب و کارهای کوچک­موفق، از ابتدا طرحی تجاری و راهبردی‌ برای کسب و کارشان طراحی می‌کنند که به‌وضوح مفهوم کسب و کار، رسالت و فلسفه‌‌‌اش را توضیح می‌دهد. در این سندِ مکتوب، آنها اهداف شخصی را در کنار اهداف تجاری تعیین می‌کنند و زمان مشخص و استراتژی‌هایی برای رسیدن به آن اهداف در نظر می‌گیرند.

سومین راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک­این است که صاحبان آنها ساختاری سازمانی توسعه داده‌‌اند که مانند دستگاهی کار می‌کند که به خوبی روغن‌کاری شده‌ است. این ساختار، به‌همراه تمامی سیاست‌ها و روال‌هایش، تمام افرادی را که نقشی در کار دارند، تشویق می‌کند تا نهایت تلاش‌شان را انجام دهند و برای افرادی که کارشان را به بهترین نحو انجام می‌‌دهند پاداش در نظر می‌گیرد و افرادی که رفتارهای مورد انتظار را از خود نشان نمی‌‌دهند، تنبیه می‌کند. جایگاه‌، وظایف و مسئولیت‌ها کاملا مشخص و به افراد مورد نظر منتقل شده‌اند و عملکرد آنها به‌طور منظم بررسی می‌شود. آموزش، برنامه‌های توسعه‌ی شغلی و طرح‌های مربوط به پاداش‌ها به شکلی طراحی شده‌ است که تمامی افراد را به بالاترین حد مشارکت تشویق می‌کند. مدیران­کسب و کارهای کوچک­موفق، کارمندان و شرکایشان را ارزشمندترین دارایی خود می‌‌دانند.

­


­

چهارمین و آخرین راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک، توسعه‌ی سیستم‌های پشتیبانی عملیاتی است. این سیستم‌ها می‌توانند مالی یا غیرمالی، دستی یا خودکار باشند و هدف آنها، پشتیبانی از تمامی فعالیت‌های سازمان و کارآمد کردن آنهاست. اگر این سیستم‌ها خوب طراحی شده باشند، می‌توانند مدیران را از بار بسیاری از فعالیت‌های روزانه خلاص کنند و به آنها زمان بیشتری برای رسیدگی به طرح‌های راهبردی بدهند. اطلاعات به دست آمده از این سیستم‌های ردیابی، اطلاعاتی حیاتی درباره‌ی فروش، نقدینگی و دیگر اطلاعات مالی هستند که به مدیران مربوطه برای گرفتن بهترین تصمیمات در اسرع وقت کمک می‌کنند. آنها قبل از اینکه خطری در سیستم دیده شود، به مدیران اخطارهای لازم را می‌دهند.

به‌طور خلاصه، چهار راز موفقیت­کسب و کارهای کوچک­به شرح زیر هستند:

1. صاحبان­کسب و کارهای موفق، رفتارهای مثبت، تعهد، صبر و پشتکار را در خود ایجاد کرده‌اند.

2. یک طرح تجاریِ صحیح و راهبردی‌ وجود دارد.

3. ساختاری سازمانی ایجاد شده است که افراد را تشویق می‌کند نهایت تلاش‌شان را در وظایف محوله‌ی خود انجام دهند.

4. از سیستم پشتیبانی عملیاتی‌ استفاده می‌شود که عملکردها را ردیابی و مدیران ارشد را از بار فعالیت‌های کوچک روزانه خلاص می‌کند، در حالی که اطلاعات مهمی برای مدیریت صحیح کسب و کار در اختیارشان قرار می‌دهد.

­


طرح تجاری موفق چیست؟

­

برای موفقیت در کسب و کار کوچک باید از طرح تجاری مناسبی استفاده کنیم

کسب و کارهای موفق در چارچوب برنامه‌ریزی‌شده‌ای فعالیت می‌‌کنند. طرح تجاری‌ که به موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­منجر می‌شود، معمولا برای دو یا سه سال نوشته می‌شود. این طرح، رسالت شرکت را در خدمات‌رسانی به مشتریانش توضیح می‌دهد. نقاط‌ قوت شرکت را در تجارت و بازاریابی تجزیه و تحلیل می‌کند. نقاط‌ ضعف را پیدا و راه‌های غلبه بر آنها را شناسایی می‌کند. بازار هدف و استراتژی‌های قیمت‌گذاری را مشخص می‌کند. همچنین استراتژی‌های همکاری یا مشارکت با دیگر کسب و کارها را شناسایی می‌کند که برای رسیدن به موفقیت حیاتی هستند. این طرح دیگر موقعیت‌های حیاتی برای سلامت و موفقیت در کسب و کارهای کوچک در بلندمدت را نیز به خوبی توضیح می‌دهد.

با داشتن طرح تجاری دقیق و حساب‌شده، شانس رسیدن به موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­بسیار زیاد است. بدون داشتن یک طرحی تجاری‌ مؤثر، کسب و کار شما به سمت شکست پیش می‌رود. یک ضرب‌المثل آمریکایی می‌گوید: «شکست در برنامه‌ریزی به معنای برنامه‌ریزی برای شکست است».

­


ساختار سازمانی چیست؟

­

اجازه دهید در اینجا نگاه دقیق‌تری به ساختار سازمانی بیندازیم.

مهم‌ترین بلوک‌های سازنده‌ی ساختار سازمانی به شرح زیر هستند:

 • نمودار سازمانی که کاربردهای اصلی عملیات سازمان را به تصویر می‌کشد و ارتباطات بین این کاربردها را گزارش می‌دهد؛
 • شرح وظایفِ مدیران، ناظران و کارکنان متخصص به همراه گزارشی دقیق از روابط و ملزومات ذهنی و جسمی مورد نیاز در انجام هر کار، مهارت، وظیفه و مسئولیت‌، به‌علاوه‌ی استاندارد‌های اجرایی هر کدام از این کارهاست؛
 • فهرست وظایف و کارها برای کارگران کارخانه یا بخش‌های تدارکات و خدمات که روابط بین آنها را گزارش می‌دهد و ملزومات ذهنی و جسمی، مهارت‌ها و مسئولیت‌های شغلی‌شان و استانداردهای اجرایی آنها را مشخص می‌کند؛
 • سیستم ارزیابی عملکرد شغلی، عملکرد تمامی کارکنان را بررسی و آنها را به پیشرفت مداوم تشویق می‌کند؛
 • دستورالعمل‌های اطلاعاتی شامل کتاب راهنمای کارکنان و راهنمای سیاست‌ها و روال‌های کاری که مرزهای قابل قبول را مشخص می‌کند و توقعات از کارکنان را معرفی می‌کند؛
 • سیستم پاداش برای تمامی کارمندان که به آنها در ازای عملکرد خوب‌شان با در نظر گرفتن سهمی از سود شرکت پاداش می‌دهد.

وقتی تمامی اجزای سازمانی در جای خود قرار داشته باشند و به‌صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرند، سازمان از ساختار و هدف برخوردار خواهد بود. کارمندان می‌دانند شرکت به کدام سمت حرکت می‌کند و دقیقا نقش خودشان را در این حرکت خواهند شناخت. ایشان می‌‌دانند مرز رفتارهایی که از آنها انتظار می‌رود چیست و در ازای عملکرد خوب‌شان پاداش دریافت خواهند کرد.

­


سیستم پشتیبانی عملیاتی چیست؟

­

نرم‌افزارهای پشتیبانی برای موفقیت در کسب و کار کوچک حیاتی هستند

ساده‌ترین نوع سیستم، فرمی است مانند فرم درخواست استخدام یا اعتبار، مجوز برگشت محصول یا سند اجازه‌ی حمل‌و‌نقل. مثال‌های دیگر از سیستم شامل پیش‌بینی و مدیریت نقدینگی، برنامه‌ی بودجه، گزارش مغایرت و توزیع پاداش‌ها هستند. بسیاری از این سیستم‌ها معمولا با روش‌های پشتیبانی کامپیوتری مانند مایکروسافت اکسل یا نرم‌افزارهای تخصصی دیگری همراه هستند.

یکی از مهم‌ترین سیستم‌ها برای­کسب‌ و کارهای کوچک، سیستم حسابداری است که می‌تواند سیستم ساده‌ای مانند QuickBooks یا Peachtree باشد. این سیستم‌های ساده معمولا برای کسب و کارهای غیرتولیدی مناسب هستند که فعالیت‌شان در حد خرید و فروش است. آنها همچنین می‌توانند مشتریان، فروشنده‌ها، حساب‌های پرداختی و دریافتی را به خوبی مدیریت کنند. در نهایت، این قابلیت را دارند که گزارش‌های عالیِ مدیریتی تهیه کنند.

برای کسب و کارهایی که تولیدی هستند و بعد از خرید مواد اولیه محصولی را تغییر می‌دهند یا تولید می‌کنند یا برای کسب و کارهای خرده‌فروشی در مقیاس بزرگ، نرم‌افزار‌های خاصِ این صنایع شاید مناسب‌تر باشند. قبل از خرید این سیستم‌ها باید دقت شود، چون این سیستم‌ها برای استفاده‌ی بلند‌مدت خیلی گران‌تر از سیستم‌های ساده هستند، محاسبه‌ی هزینه‌ی محصولات را به خوبی انجام می‌‌دهند، ولی معمولا از عهده حسابرسی‌های معمولی به خوبی بر نمی‌آیند و فرمت مشخصی برای تهیه‌ی گزارش دارند که معمولا به سختی می‌توان آن را تغییر داد.

فرقی نمی‌کند چه نوع کسب و کاری داشته باشید، به هر حال، داشتن بسته‌ی نرم‌افزاری حسابداری برای محاسبه‌ی معاملات روزانه در زمان واقعی که استفاده‌ی آن برای کارمندان راحت باشد، بخشی از نیازهای اولیه‌تان است. در دنیای کسب و کار امروز که به سرعت در حال تغییر است، نمی‌توان منتظر حسابدارها ماند تا هفته‌ها و حتی ماه‌ها برای تهیه‌ی گزارش وقت صرف کنند.

دیگر سیستم‌هایی مورد نیاز برای­کسب و کارهای کوچک­به شرح زیر هستند:

 • مدیریت نقدینگی:­از این سیستم برای پیش‌بینی استفاده می‌شود که حساب‌های قابل دریافت و دیگر مبالغ ورودی را در مقابل حساب‌های پرداختی و دیگر مبالغ خروجی قرار و به مدیران اجازه می‌دهد کمبودها را پیش‌بینی کنند و قبل از اینکه بحران از راه برسد، جلوی آن را بگیرند. این پیش‌نمایی‌ها حداقل باید شش هفته زودتر صورت بگیرند. اگر این سیستم به خوبی اجرا شود، یکی از کارمندان اداری می‌تواند در کمتر از 15 تا 30 دقیقه در هفته گزارشی برای مدیران آماده کند.
 • بودجه:­این برنامه‌ی سود یک ساله و در مدیریت کنترل بسیار حیاتی است. این سیستم باید به پیشینه‌ی ساختار هزینه‌ای سازمان مرتبط باشد، اما بودجه‌بندی باید بر مبنای صفر باشد و تمامی هزینه‌ها (نه تنها کاهش یا افزایش) باید توجیه شوند. این سیستم به‌صورت خودکار بودجه‌ی ماهیانه ایجاد می‌کند که مستقیما به حجم فروش مرتبط است. اگر این سیستم به خوبی تنظیم شده باشد، فقط چند ساعت برای مدیریت داده‌‌ها نیاز دارد.
 • گزارش مغایرت:­این سیستم مکمل سیستم بودجه است. باید به‌صورت خودکار کار کند تا بتواند نتایج واقعی را با بودجه مقایسه و به‌صورت ماهیانه گزارش تهیه کند. این گزارش باید قسمت‌هایی را که با مشکل روبه‌رو هستند و مدیریت باید سریعا در مورد آنها اقدام کند، مشخص کند. این سیستم هم اگر به‌ خوبی تنظیم شده باشد، 10 تا 15 دقیقه در ماه زمان برای آماده کردن گزارش نیاز دارد.
 • گزارش شاخص کلیدی:­این گزارش در یک صفحه تغییرات هفتگی در نقدینگی، حساب‌های قابل‌دریافت، حساب‌های قابل‌پرداخت، فروش و لیست موجودی کالاها را نشان می‌دهد. 10 تا 15 دقیقه در هفته برای تهیه‌ی این گزارش‌ها زمان نیاز است.
 • کاربرگ هزینه‌ی نیروی کار: این کاربرگ، ردِ هزینه‌‌‌های مربوط به کارمندان و بخش‌های سازمان را دنبال می‌کند. هزینه‌ی کامل هر کارمند در ساعت یا در سال به دقت محاسبه و گزارش می‌شود. این گزارش می‌تواند در استراتژی و محاسبه‌ی قیمت‌گذاری استفاده شود. برگه‌ی دیگری برای سود هر کارمند به آن اضافه و به هر کارمند داده می‌شود تا بسته‌ی پاداش خود را محاسبه کند. این سیستم 15 تا 30 دقیقه در هر فصل کاری برای به‌روز کردن اطلاعات زمان نیاز دارد.
 • سیستم قیمت‌گذاری محصولات:­این سیستم با توجه به بودجه و هزینه‌های انجام شده، قیمت محصولات را به‌صورت خودکار محاسبه می‌کند. همچنین می‌‌تواند سود خالصِ قبل از پرداخت مالیات را نیز بر حسب قیمت‌های پیش‌بینی شده محاسبه کند. این سیستم با توجه به نیاز سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کاربرگ برنامه‌ی پاداش: این سیستمی برای توزیع عادلانه‌ی سود بین کارمندان با توجه به میزان وفاداری‌شان به سازمان، عملکرد و میزان مسئولیت‌ها است. اگر به خوبی اجرا شود، 10 تا 15 دقیقه در هر فصل کاری برای به‌روزرسانیِ داده‌ها زمان نیاز دارد.
 • محاسبه‌کننده‌ی نقطه‌ی سر‌به‌سر:­این سیستم، فروش سر‌به‌سر شرکت را با توجه به حجم فروش در روز، هفته یا سال محاسبه می‌کند. همچنین تصمیمات مهمی را که تأثیر اساسی در ساختار هزینه‌ای سازمان دارند، قبل از اینکه به مرحله‌ی عمل درآیند تجزیه و تحلیل می‌کند. این سیستم به میزان نیاز شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • گزارش فروش هفتگی:­این سیستم برای تهیه‌ی گزارش‌هایی است که به حساب فروش‌، با توجه به گروه محصولات و فروشنده‌ها به صورت هفتگی، ماهیانه و سالانه رسیدگی می‌کند. 15 تا 30 دقیقه در هفته برای به‌روزرسانی زمان نیاز دارد.

به‌طور خلاصه، اصول مدیریتی برای موفقیت در­کسب و کارهای کوچک­که در این مقاله مطرح شدند، می‌توانند به‌عنوان چهار پایه‌ی یک صندلی در نظر گرفته شوند. صندلی‌ای که یک یا دو پایه داشته باشد کاملا بی‌ثبات است. صندلیِ سه‌پایه کمی ثباتش بیشتر است، ولی اگر وزن زیادی روی آن قرار بگیرد، واژگون می‌شود. باثبات‌ترین صندلی باید چهار پایه داشته باشد.

یک بار دیگر چهار راز که موفقیت­کسب و کارهای کوچک­شما را تضمین می‌کنند یادآوری می‌کنیم:

 1. مدیریت ارشد مثبت، متعهد و باپشتکار؛
 2. مفهوم مشخصی از کسب و کار و برنامه‌ی کسب و کار راهبردی؛
 3. سازمانی کارآمد و سازمان‌یافته؛
 4. سیستم‌های ابتدایی و خودکار برای پشتیبانی از سازمان و اطمینان از عملکرد خوب آن.

کسب و کاری که از این چهار رکن اصلی برخوردار باشد، شانس بیشتری برای موفقیت دارد.

­

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

What is the secret of success for small businesses?

منبع :­businessknowhow

­

دانلودpdf مقاله :راز موفقیت کسب و کارهای کوچک چیست؟

مطالب مرتبط

نظرات

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 17:06 | نویسنده : مدیر | بازدید : 318

­ایده های­کسب و کار اینترنتی­برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی:


1- بازاریابی تلفنی و­کسب و کار اینترنتی


کسب و کار اینترنتی­،بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیازمند خدمات برون سازمانی و­ سرویس های بازاریاب تلفنی­ و پیگیری های مکرر هستند.
میتوانید یک­ سرویس ارائه خدمات بازاریابی­کسب و کار اینترنتی­را با دریافت حق عضویت به مشتریان ارائه کنید.­


2-کسب و کار اینترنتی­،سایت آموزش

بی شک آموزش و یادگیری موضوعی است که هر کسی نیاز دارد و امروزه یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­در ایران است.­ در هر زمینه ای که تخصص دارید و می توانید آن را به دیگران آموزش دهید می توانید وب سایت راه اندازی کنید. می توانید در سایت هایی که آموزشی هستند مثل فرانش ثبت نام کنید و ویدئوی آموزشی خود را به اشتراک بگذارید.

این ویدئو ها می توانند رایگان باشند و یا اینکه قیمت های مختلفی داشته باشند. نمونه ای از ویدئو های آموزشی خود را می توانید در آپارات یا یوتیوپ به اشتراک بگذارید تا بینندگان را به سایت خود هدایت کنید. استفاده از کتاب و مقاله و فایل های آموزشی می تواند مفید باشد.


3-­کسب و کار اینترنتی­،مشاوره‌­رسانه‌های اجتماعی­

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.


4-سایت خدمات

می توانید از راه دور به مشتریان خدمات ارائه دهید. راه اندازی­کسب و کار اینترنتی­بر اساس مهارت های خود و فروش آن به مشتریان می تواند گزینه ای خوبی برای کسب درآمد از اینترنت باشد. این خدمات می توانند به صورت فیزیکی باشند و یا محصولات دانلودی یا خدماتی مثل طراحی و…

شما با این روش می توانید بدون اینکه به مکان خاصی نیاز داشته باشید با خیلی از هم گروهی های خود وارد کار شوید. به علاوه سپردن کار به دیگران می تواند بخشی از هزینه های شما صرفه جویی کند مثلاً پول برق و اینترنت.


5-برای­کسب و کار اینترنتی­از ابزار های سئو استفاده کنید

سایت‌هایی ­وجود دارند که جستجوهای مردم را نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از جستجوهای مردم بدانید که چه چیزی را نیاز دارند و آیا با توجه به جستجوی آنها سایتی وجود دارد یا نه؟

با این تکنیک، ایده ها و فرصت ها را شناسایی و شکار کنید و با توجه به مهارت‌ها و علاقه‌های خود دست‌به‌کار شوید. برای تولید محتوا ابتدا سئوی آن را با ابزار های سئو چک کنید و در صورت تکراری نبودن محتوا را استفاده کنید.


راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به هیچ وجه کار ساده ای نیست.­ اگر میخواهید از طریق­کسب و کار اینترنتی­به پول برسید­ نیاز به یک ایده بسیار خوب و قوی برنامه­ بازاریابی بسیار حرفه ای در­ هر زمینه ای که علاقه مند هستید دارید.
اما خبر خوب اینجاست که می تونید با یک هاست و دامین و طرح قوی در کناریک سری­ مهارت های اولیه ایده خود را تبدیل به واقعیت کنید.
یادتون نره که هر یک از ایده های کسب و کار رقابتی در میدان جنگ هستند و برای حرکت در این مسیر باید با تمام اسلحه های خود در خط مقدم­ حرکت کنید.
نگاه کردن به ارقام بالای فروش برخی وب سایت ها­ در یک ماه بیانگر این موضوع است که­ چه درامد بالایی در گرو راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.


6-کسب و کار اینترنتی­،فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از ایده های جالب کسب و کار اینترنتی٬ داشتن فروشگاه و فروش اینترنتی می باشد. می توانید در شروع کار قبل از اینکه سایتی داشته باشید از فروشگاه سازهای رایگان استفاده کنید.

در برخی سایت های فروشگاه‌ساز می توانید حداقل 50 محصول را به رایگان در فروشگاه شخصی خود داشته باشید­و حتی می توانید همکاری در فروش داشته و محصولات دیگران را در سایت قرار دهید و بفروشید. یعنی بدون داشتن محصول و فقط­ با مشارکت در فروش می توانید کسب درآمد کنید.

این فروشگاه سازها را می توانید به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی کنید و همچنین می توانید دامنه بخرید که قیمت چندانی ندارد. داشتن فروشگاههای تلگرامی هم ایده خوبی است. در یک کارگاه تخصصی ما به شما آموزش می‌دهیم که بر روی کانال تلگرام خود فروشگاه آنلاین با قابلیت پرداخت بانکی قرار دهید.

­

بعد از اینکه کارتان رونق گرفت می توانید سایت بزرگتری هم داشته باشید. داشتن مهارت در زمینه سئو خیلی مهم است و حتما یا آموزش ببینید و یا از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید. در فن فروش سعی کنید بیشتر یک مشاور دلسوز باشید تا­ فروش خود به خود صورت بگیرد. ارتباط موثر با مشتری خیلی مهم است.

فراموش نکنید مهم ترین احساس مشتریان احساس مهم بودن است. شما با رفتار خود به آنها حس مهم بودن را بدهید. سعی کنید مورد اعتماد مشتریان باشید و محصولات خود را به همان اندازه ای که قابلیت و کیفیت دارند تبلیغ کنید و به دیگران بشناسانید.

هزینه ارسال رایگان برای فروشگاه، ایده خوبی است و به نظرم حس خوبی به مشتری می‌دهد.


7-کسب و کار اینترنتی­،وب سایت های واسطه


­میتوانید برای مشاغلی که مشکل حمل نقل و یا ارتباط با مشتری دارند به صورت واسطه عمل کنید و سرعت و روند کار را بهبود بخشید و درصدی از حق فروش را صاحب شوید گاهی وقتا فقط نیاز به یک پیک دارید که مثلا یک پیتزا را که سفارش آنلاین یک مشتری است به دست آن برسانید.
به همین سادگی


8-برنامه های اجتماعی و سرگرمی

می توانید برنامه های اجتماعی و سرگرمی تهیه کنید و هزینه عضویت ماهانه یا هفتگی برای اعضا در نظر بگیرید. سعی کنید برنامه‌های منحصر بفرد و عالی تهیه کنید. در صورت زیاد بودن مخاطب می تواند بستر مناسبی برای تبلیغات باشد.


5-­کسب و کار اینترنتی­وساخت برنامه‌های کاربردی

از آن‌جایی‌که تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های کاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یک برنامه‌ی تلفن هوشمند ممکن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های کاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود کلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های کاربردی که به‌خوبی کار می‌کنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یکی دیگر از راهکارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌کند.


6-کسب و کار اینترنتی­،همکاری در فروش

در این روش شما می توانید محصولات دیگران را در سایت خود قرار دهید و از فروش هر کدام از محصولات پورسانت دریافت کنید همانطور که قبلا ذکر شد می توانید از فروشگاه سازهای‌رایگان در ایده سوم استفاده کنید و بدون هیچ هزینه ای محصولات دیگران را بفروشید و کسب درآمد کنید. شما باید تکنیک‌های بازاریابی را به خوبی فرا بگیرید و گرنه هیچ مشتری به سراغ شما نمی آید.­


7-منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


8-کسب و کار اینترنتی­،راه‌اندازی سایت و فروش تبلیغ

یکی از هدف های راه اندازی یک­کسب و کار اینترنتی­می‌تواند راه‌اندازی یک سایت با هر موضوعی که به نظر شما و کاربران جذاب است باشد و بعد از اینکه مخاطبان شما زیاد شد شروع به فروش تبلیغ کنید. ارائه محتوای پر ارزش خیلی مهم است. در این گونه سایت ها چون یک حوزه عمومی است مخاطبان زیادی دارد.


9-کپی‌رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی)

کپی‌رایتینگ یک کسب و کار خدماتی است که می‌توانید همین امروز شروع کنید. این ایده پولساز است چرا که کپی‌رایترهای کمی در دنیا وجود دارند. بازاریابان پورسانتی و بازاریابان اطلاعات محصول، اصلی‌ترین مشتریان شما خواهندبود، زیرا به دنبال راه‌های ممکن برای افزایش نرخ کلیک، نرخ ثبت‌نام و نرخ تبدیل وب‌سایت‌شان هستند. اگر به بازی با کلمات علاقه‌مند هستید می‌توانید خدمات ارائه‌ی کپی‌رایتینگ را فراهم کنید.


10-تولید محتوا برای برندها برای جذب اسپانسر

جذب اسپانسر با محتوای با کیفیت می تواند ایده خیلی خوبی باشد. توجه داشته باشید محتواهای شما یکتا و منحصر بفرد باشد تا سئوی بالایی را بدست بیاورید. تمام نکات و فنون مربوط به تهیه محتوای با کیفیت را در نظر بگیرید. در صورت لزوم از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

همانطور که همیشه در دوره‌های آموزشی­کسب و کار اینترنتی پولساز­تأکید می‌کنم٬ محتواهای خود را با نظم خاصی بروز کنید. مثلا هر هفته شبهای دوشنبه ساعت 10 و یا هر روز ساعت 12.

این نظم و رعایت قوانین دیگر که مربوط به گوگل می باشد و به شما در بالا بردن رتبه سایت تان در نتایج اول گوگل٬ بسیار کمک خواهد کرد.


11-کسب و کار اینترنتی وتولید منابع با ارزش


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


12-برگزاری کارگاه و سمینار

یک­کسب و کار اینترنتی­پولساز دیگر برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارها به صورت مجازی و حضوری است که می تواند سود خیلی خوبی داشته باشد. این کارگاه‌های تخصصی در هر زمینه ای می تواند باشد.

شما حتی می‌تواند واسط بین کسانی باشید که مهارت خاصی دارند ولی وبلاگ یا سایت ندارند. جلسات آنلاین و مراسم حضوری با قشرهای مختلف جامعه می‌تواند جذاب باشد.

به عنوان مثال خانم های زیادی در خانه تنها هستند و به خاطر پر شدن تنهایی خود به باشگاه یا جاهای دیگر می روند. خیلی‌ها دوست دارند سرگرم شوند.

جلسات آنلاین و دادن ایده‌های خوب و کارآمد می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند و با مخاطبان زیاد می توانید بر اساس نیاز های آنها تبلیغات بگیرید یا محصولات خود را تبلیغ کنید.­

مثلاانجمنی برای خانم‌های خانه‌دار،­انجمنی برای بازنشسته‌ها، انجمنی برای کارمندان، انجمنی برای بساز بفروشها، انجمن‌هایی که الان در جامعه ما خیلی کم­ هستند و یا اصلا نیستند. شاید انجمن بچه های زیر 7 سال اصلا وجود نداشته باشد و ­…


13- تبدیل شدن به یک سهامدار

یادگیری این موضوع که به کسب درامد آنلاین­ برسیم خیلی اسان نیست اما هستند بسیاری از افرادی که درامد­ بالای 1.000.000دلار در سال دارند اکثر این افراد از طریق جذب­ سرمایه در فروشگاه های اینترنتی­ به درامد رسیده بودند زیرا مردم ترجیح میدهند خودشان مستقیما خرید کنند تا از طریق یک شخص ثالث.
آمازون یکی از برنامه­ های سهامداری محبوب در جهان است که حق کمیسیون آن بسیار پایین است در برخی از مشاغل استفاده از امازون میتواند بسیار سود اور باشد و تا 75 درصد حق کمیسون شما در کسب و کار را کاهش دهد.
در زمان خود کار کنید.!!!!


14-شبکه‌ی تبلیغات آنلاین (اد نتورک)

می‌توانید یک شرکت آنلاین راه‌بیندازید و آگهی‌دهندگان را به وب‌سایت‌هایی پیوند دهید که پذیرای تبلیغات هستند. مسئولیت کلیدی یک اد نتورک عبارت است از گردآوری فضای تبلیغاتی از طرف انتشاردهندگان تبلیغات و هماهنگ کردن آن با درخواست آگهی‌دهندگان.


15-ساخت سایت مولتی مدیا


انجام کار در زمان­
داشتن یک سایت خوب یک نقطه شروع برای کسب و کار شماست اما به نظرتون فقط این موضوع کافیه؟تمرکزتان را­ بر روی ساخت یک قابلیت منحصر به فرد نسبت به­ سایت های دیگر رقبایتان قرار بدید.سایت شما باید قابلیت های منحصر به فردی نسبت به کسب و کار شما داشته باشد.


16-کسب و کار اینترنتی ، ساخت اپلیکیشن


در این قسمت هم باز به تحصیلات آکادمیک در حوزه برنامه نویسی نیازمندیم من به شما 12 ماه زمان برای­ اموزش را تضمین میکنم که اگر بتوانید حسابی وقت صرف آموزش خود کنید میتوانید اولین قدم هارا در این حوزه بردارید.اما خب همیشه نیاز­ به داشتن دانش­ تخصصی نیست شما میتوانید یک ایده ی حرفه ای برای تولید یک اپلیکیشن کاربردی را نیز داشته باشید و این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید و در نهایت بشینید در خانه اسکناس بشمارید البته این روش قدیمی شده بهتر به صدای اس ام های واریزی درگاه های بانک در تلفن همراه خود گوش کنید که قطعا آسونتر و لذت بخش تر است.متخصصین این حوزه هم میتوانند با­

 • گرفتن سفارش اختصاصی مشتریان
 • گرفتن حق اشتراک پشتیبانی ماهانه
 • فروش با حق عضویت ثابت

به درآمد برسند.


17- کسب درامد از طریق وبلاگ نویسی

با صرف میزان هزینه کم در تولید وب سایت­ و استفاده از هاست و دامین معتبر میتوانید یک سایت داشته باشید و کار بلاگ نویسی را آغاز کنید کافی است به طور مستمر در حوزه ی کاری­ خود سرچ کنید ،از این روش خیلی ها به درامد رسیدند­
فقط کافی است این 4 مورد را در نظر بگیرید:
پشتیبانی مستمر وب سایت
فروش تبلیغات بنری در سایت
با سایت هایی مثل آمازون یا ای بی­ ebyارتباط برقرار کنید.
دریافت حق عضویت یا فروش محصولات به کاربران
مثال : TechCrunch
تچ کرانچ یک کسب و کار خانگی کم هزینه بود که توسط Michael Arrington راه اندازی شد که خیلی زود وی را میلیونر کرد­
مایکل کارش رو با نوشتن چند تا گزارش ساده آغاز کرد.


18-کارمند حرفه‌ای مستقل

کار مستقل از طریق اینترنت یک روش عالی برای متخصصینی در کسب و کار فردی‌شان است تا در کل به طیف وسیعی از مشتریان کمک کنند. چندین وب‌سایت کار مستقل و پروژه محور به کسب و کارهایی که به کمک مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست کنند. کسب و کارهای کوچک و آدم‌هایی که مستقل کار می‌کنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، که در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب کنند. سایت‌هایی مانند­Elance­یا­ODesk­تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیکی، برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.


19-فروش در سایت هایی مانند eby­ را یاد بگیرید


فروش موفق در ای بی کار اسانی نیست اما خب با در نظر گرفتن حاشیه ای بی یعنی شرکت هایی که دارای برند خاصی نیستند و با­ انتخاب محصول مناسبی که بتوانید به آنها بفروشید میتوانید به سود کلان دست پیدا کنید­
شانستون رو با انتخاب اقلام کوچک امتحان کنید. بررسی کسب و کارهای اینچنینی به شما آموزش میدهد که باید چکار کنید.


20- آموزش

شاید شما داری مهارت خاصی باشید که بتوانید با به اشتراک گذاشتن آن در اینترنت به صد ها نفری که نیازمند مهارت شما هستند آموزش دهید به خصوص با این امکان که سرویس هایی مانند اسکایپ کاملا رایگان هستند و اینگونه نیازمند پرداخت هزینه ی اضافی هم نیستید میتوانید با صرف هزینه اندکی درآمد های زیادی کسب کنید.
ایده شروع به اموزش رایگان برای افرادی که داری مهارت خاصی هستند­ قبل از فروش محصولات خدماتی مثل مقاله های آموزشی همیشه ایده ی خوبی برای رسیدن به درامد بالا بوده است .

4 مورد از مواردی که میتوانید از طریق آنها فعالیت کنید:

 • ­­­­­­­­­­­­ آموزش زبان
 • ­­­­­­­­­­­­ ارائه آموزش بازاریابی
 • ­­­­­­­­­­­­ کمک به بهبود مهارت های نوشتن
 • ­­­­­­­­­­­­ و ...

21-خرید و فروش دامنه

آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به کسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی کمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یک دامنه خریداری کنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند­afternic.com،­‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یک راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است که فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی کنید که نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند که منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.


22- کسب و کار اینترنتی،وبلاگ نویسی با شیوه ی پرداخت


بیش از 3500.000.000 وب سایت در اینترنت وجود دارد که با دریافت مبلغی از مشتریان با توجه به نیاز آنها محتوا تولید میکنند­
­تمرکز آنها و رقابت انها بر روی تولید محتوای با کیفیت و منطبق بر سئو و الگوریتم های گوگل است.­


23-خدمات رزومه‌نویسی

رزومه‌نویسی می‌تواند یک کسب و کار خانگی اینترنتی بزرگ به‌شمار بیاید، به‌ویژه در زمان دشواری‌های اقتصادی و در مناطقی که نرخ بیکاری بسیار بالا است.


در هر حال، اینترنت به خودی خود سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یکی پس از دیگری ‌است. درحالی‌که­کسب درآمد اینترنتی­برای بسیاری از آدم‌ها نخستین منبع درآمدی‌شان نیست، می‌تواند منبع بسیار مطمئنی از درآمد را در هر ماه به ارمغان بیاورد. با این‌حال، برخی کارآفرینان اینترنتی وجود دارند که همه‌کار می‌کنند تا از تلاش، استقامت و زمانی که در این کار صرف کرده‌اند تا رؤیاهای‌شان را به واقعیت تبدیل کنند بهترین نتیجه را بگیرند. آیا هیچ‌کدام از این گزینه‌های پول‌سازی اینترنتی به دردتان می‌خورد؟

زمان بگذارید و ببینید به کجا می‌رساندتان! برای هر آدمی در این عرصه دستاوردی وجود دارد. فارغ از این که می‌خواهید کار یدی انجام دهید یا به‌صورت جانبی درآمد کسب کنید، گزینه‌های دیگری هم در فهرست چندین ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­ام وجود دارد.­


24- دستیار مجازی باشید


البته این نوع کسب و کار ها هنوز در ایران نمود پیدا نکرده است اما خب شما میتوانید ایده ی آن را به نفع خود تغییر بدهید و ثبت کنید.
در این نوع وب سایت ها با دریافت مبلغی از مشتریان میتوانید اقلام مورد نیاز مشتری یا امور مربوط به کار یا تحصیل انها را بهبود ببخشید.
در کل همه این اینکار بستگی به انعطاف پذیری شما دارد که چقدر میتوانید در راه انداختن کار دیگران خلاق باشید.­­

25- ارائه خدمات طراحی وب سایت


در عرصه ی جدید تکنولوژی وجود یک وب سایت برای هر کسب و کاری میتواند واجب باشد . کافی است که بتوانیم مقالاتی در این زمینه بنویسیم که چقدر راحت در خانه و بدون پرداخت هزینه ی بالا هر فردی میتواند یک کسب و کار داشته باشد و این فرهنگ را که برای داشتن درامد حتما باید استخدام شویم را از بین ببریم و به رشد و شکوفایی خلاقیت های ذهنی مردم کمک کنیم.
شما با گذراندن چند دوره ی کوتاه مدت آکادمیک و گذراندن دوره های برنامه نویسی میتوانید به مهارت ساخت وب سایت دست پیدا کنید
هر چقدر زود تر اقدام به یادگیری کنید تجربه ی بیشتری خواهید داشت.!!!


26-خدمات جمع‌آوری فهرست

آیا می‌دانید چطور یک فهرست را به‌صورت آنلاین تهیه کنید؟ اگر این کار را بلد هستید پس می‌توانید فهرست خودتان را تهیه کنید. بسیاری از بازاریابان اینترنتی به این واقعیت اذعان دارند که پول در فهرست‌ها است و تمایل دارند به هر قیمتی که شده این فهرست‌ها را به‌دست بیاورند. شما هم می‌توانید به این کسب و کار بپردازید و به ازای هر فهرست پول بگیرید.


27-خدمات برون سپاری

بیشتر سرویس های ارائه دهنده خدمات به مشتریان در اینترنت نیازمند حضور نمایندگانی در برخی نقاط دیگر هستند، آنها ممکن است یک شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت باشند که در جستجوی یک لوگو هستند یا به دنبال تبلیغات برای مشتری های خود در مناطق دیگر باشند پس با شناخت فرصت های کاری در حوزه ی زندگی خود میتوانید به نمایندگانی از حوزه های دیگر خدمات ارائه دهید و به درآمد برسید.
این اصل که درامد گاهی در حاشیه موضوع نهفته است را­ نادیده نگیرید.
­مطالعه کنید و مطالعه و باز هم مطالعه.


28-خلق تم‌های وردپرس هم میتواند یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­باشد

با افزایش تعداد آدم‌هایی که می‌خواهند حضور اینترنتی‌شان را پایه‌گذاری کنند فارغ از این که دلیل‌شان چیست، تقاضا برای تم‌های وردپرس و الگوهای وب‌سایت‌ها رو به افزایش است. آیا استعداد طراحی وب‌سایت و کدگذاری HTML دارید؟ اگر این‌چنین است، می‌توانید از خلق تم‌های جذاب وب‌سایت پول خوبی به هم بزنید. آن تم‌ها را خلق کنید و سپس آنها را در بازارهای اینترنتی مانند­ThemeForest­و­TemplateMonster­بفروشید تا، بسته به میزان استعدادتان، درآمد جانبی خوبی برای خودتان داشته باشید.


29- تجارت ارز ،کسب و کار اینترنتی­


هر روز، یک نوسان بزرگ در بازار ارز وجود دارد. اگر شما ترکیبی از مهارت های تحلیلی فنی و بنیادی و برخی از جریان نقدی، را اموزش ببینید­ می توانید به یک معامله گر ارز به صورت اینترنتی تبدیل شوید.
. سایت هایی­ مانند www.forexfactory.com­ بسیار عالی برای یادگیری اصول اولیه هستند. به یاد داشته باشید،­
که­ پول بسیار­ قدرتمند­ است، بنابراین اگر شما تصمیم گیری درستی برای­ یک فرصت در به دست آوردن سود بزرگ را داشته باشید! در همان زمان،باید­ خطرات آن را نیز بپذیرید .
استراتژی مدیریت پول خود یک اصل مهم در کسب درآمد است.


30-در­کسب و کار اینترنتی­برند خودتان را بفروشید

برندسازی یکی­از ایده های­کسب و کار اینترنتی­است که به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر ابتکارات‌تان جنجال به پا کنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یک محصول چاپ کرد، پس می‌توانید پول‌سازی کنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند­کافه‌پرس­بارگزاری کنید. اگر کسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شرکت آنها را چاپ می‌کند و محصول را تحویل می‌دهد. می‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، کتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، کیف‌ها، کلاه‌ها، کارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق کنید و برای فروش هر کدام از آنها حق‌العمل دریافت کنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از­Zazzle،­Teespring­و­Lulu.


31- ساخت ویدئو در کسب و کار اینترنتی


انگلستان با رشد 13.5 درصد ی در ساخت ویدئو های آنلاین درصدر تولید است، میزان بازتاب کارایی و اثر بخشی ویدئو های خوب در جذب مشتریان نشان دهنده ی میزان اهمیت این موضوع است که برای داشتن یک کسب و کار پویا و جذاب باید ویدئو های خوبی مرتبط با حوزه ی کسب و کاری خودمان تولید کنیم.­

دنیای نت پر است از پلت فرم هایی برای ساختن ویدئو های آنلاین برای ساخت ویدئو های اموزشی تبلیغاتی یا ...­
فقط کافی است بازار هدف خود را پیدا کنید و برای ساخت ویدئو های مورد استفاده آنها اقدام کنید.


32- مدیریت شبکه ی اجتماعی


شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه های کسب درامد آنلاین هستند حتما میگویید مشکل کجاست که نادیده گیر گرفته میشوند؟زمان!
بسیاری از کسب و کارهای به جای استفاده ازسایت از­ لینکدین یا توئیتر­­ تلگرام و یا حتی شبکه های اجتماعی جدیدتر­ به درامد رسیدند و در این زمینه به صورت فعال عمل میکنند.
ساخت پروفایل های جذاب و کاربردی در این مسئله بسیار حائز اهمیت است روش های تعامل با مشتریان هم نیز خیلی موثر است.­
اما نکته ای که در موفقیت شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است ثبات­ و استمرار در فعالیت است.


33-در­کسب و کار اینترنتی­پول بگیرید و بنویسید

­

از ایده های­کسب و کار اینترنتی­پرطرفدار است. ­اگر مدیریت یک وبلاگ کمی درگیرکننده به نظر می‌رسد ولی هنوز هم تمایل دارید علاقه‌ی‌تان را به نوشتن در این مسیر ارضا کنید، می‌توانید برای سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگری همچون­PayPerPost،Textbroker، یا­Helium­بنویسید. همچنین، نگارش یک کتاب الکترونیکی جالب هم ممکن است یک گزینه‌ی خوب دیگر باشد. کتاب‌های الکترونیکی هیچ نسخه‌ی چاپی و هزینه‌ی ارسالی ندارند، که آنها را به یک سرمایه‌گذاری معقول تبدیل می‌کند. اگر فردی هستید که مهارت‌های زبانی قدرتمندی دارید. می‌توانید یک ویراستار بالقوه باشید که مدیران سایت‌ها با کمال میل به آنها پول می‌دهند تا مقالات را بخوانند و ویرایش کنند و اشتباهات دستوری را از نظر کپی‌برداری اینترنتی اصلاح کنند.


34- تولید منابع با ارزش در کسب و کار اینترنتی


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


35-داد و ستد سهام و فارکس

یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­است. برخی آدم‌ها پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را تا حدودی ریسکی و خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و به جست‌وجو در این مورد ادامه دهید تا اطلاعات و تجربه‌ی کافی در این عرصه به‌دست بیاورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیار زیادی از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید. هدف هر معامله‌گر موفق این است که دریابد کدام سهام و کدام ارز بیشترین افزایش یا کاهش را در ارزش خواهند داشت. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد.


36- ترجمه در­کسب و کار آنلاین


فکر میکنید وجود بیش از 300.000 مترجم در جهان نشان دهنده چیست؟
نیاز به این بازار ، در دنیایی که بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیاز به خدمات برون سازمانی و ارتباطات برون کشوری یا برون قاره ای دارند یادگیری زبان و دانش آن در گفتگو ها ی تجاری یک امر ضروری است.
راه اندازی یک مرکز مشاوره زبان در کشور خود به صورت بین المللی برای انجام مکالمات در امور بازرگانی برای صادرات و واردات در کشور خود ار طریق یک وب سایت بپردازید و به صورت پاره وقت به امور ترجمه یا مکالمات بپردازید


37-پژوهش انجام دهید

نمی‌توانید طراحی کنید، بنویسید یا وب‌سایت‌ها را کدگذاری کنید؟ مشکلی نیست. اجازه ندهید این مسئله جلوی پول‌سازی اینترنتی‌تان را بگیرد. اگر در هفته چند ساعت زمان اضافه دارید، می‌توانید وظایف تحقیقاتی متعددی را به جای دیگر آدم‌ها یا شرکت‌هایی انجام دهید که خودشان نمی‌توانند برای انجام آن کارها وقت بگذارند. بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف افرادی را استخدام می‌کنند تا در مورد موضوعات خاصی پژوهش کنند یا هر روز در انجام بررسی‌های اینترنتی به آنها کمک کنند. شما نیز می‌توانید یکی از این‌ها باشید.


38-­همکاری با تبلیغ‌ کنندگان­

اگر مالک یک وبلاگ یا وب‌سایت هستید، می‌توانید بخشی از فضای صفحه‌تان را به تبلیغ‌کنندگان بفروشید و هر بار که از سوی مخاطبان هدف تان یا بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان بر این تبلیغات کلیک می‌شود به صورت جانبی پول به‌دست بیاورید. حال که مکان واقعی تبلیغات کاملا آزاد است، ظرفیت عایدی از تبلیغات بها به ازای کلیک (CPC) بر میزان ترافیک سایت‌تان و بها به ازای کلیک و نرخ کلیک (CTR) استوار است. امروزه محبوب‌ترین روش برای کسب درآمد از طریق کلیک‌های تبلیغاتی، از طریق­ادسنس گوگل­یا تبلیغ‌کنندگان مشابه است. روش‌های دیگر تبلیغات مؤثر آنلاین، خبرخوان و بنرهای مستقیم را شامل می‌شود.


39-در کسب و کار اینترنتی­عکس بفروشید

از آن ایده های­کسب و کار اینترنتی­جذاب و ماجراجویانه است. عاشق عکس گرفتن هستید و به عکاسی علاقه‌ی خاصی دارید؟ اگر این چنین است، می‌توانید با فروش اینترنتیِ عکس‌هایی که می‌گیرید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. آدم‌های بی‌شماری هستند که علاقه دارند پول خوبی برای مجموعه‌ی تصاویر منحصر به‌فردی که به آنها پیشنهاد می‌کنید بپردازند. امروزه عرضه‌ی عکس‌های‌تان به مردم از همیشه آسان‌تر است، و می‌تواند رویکرد راحتی برای ایجاد منبع مطمئنی از درآمد اضافی را برای‌تان فراهم کند. چندین سایت ذخیره‌ی تصویر مانند­Shutterstock­و­Fotolia­برای افرادی که می‌خواهند از تصاویری که در اوقات فراغت‌شان به صورت تصادفی گرفته‌اند کسب درآمد کنند، پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی دارند.


40-­کسب و کار اینترنتی­و­بازاریابی اینترنتی

زمانی‌که یک سایت یا وبلاگ ایجاد شد و برای اهداف سئو (بهینه‌سازی موتور جست‌وجو) بهینه‌شد، بازاریابی موتور جست‌وجو (SEM) آغاز می‌شود. ظرفیت کسب درآمد در این حیطه بسیار زیاد است البته به این شرط که بدانید چه می‌کنید. یک متخصص در زمینه‌ی مدیریت سئو، مسئول بازاریابیِ موفق یک وب‌سایت است و می‌تواند ارتقاء آن را به روش‌های گوناگونی موجب شود. برخی از این تکنیک‌های ارتقاء ممکن است، تنها برای این که چند مورد از آنها را نام ببریم، شامل این موارد هستند: بازاریابی مقالات، نشان‌گذاری اجتماعی، پست‌گذاری در تالارهای گفت‌وگو، نشر اخبار منتشر شده، عرضه‌ی سایت‌تان به تعدادی از موتورهای جست‌وجو و راهنماها، و پست‌گذاری در وبلاگ. بیشتر کسب و کارها در ازای انجام این وظایف به کارکنان‌شان پولی نمی‌دهند و در عوض ترجیح می‌دهند تمام وظایف SEO و SEMشان را برون‌سپاری کنند.


41-طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی

انتشار کتاب‌های الکترونیکی رو به افزایش است و در نتیجه تقاضا برای جلدهای چشم‌نواز با کیفیت و جلد محصولات افزایش می‌یابد. نکته‌ی خوبی که در طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی وجود دارد این است که به دانش گرافیکی یا فوتوشاپ نیاز ندارد. فرآیند تولید جلد کتاب الکترونیکی با استفاده از نرم‌افزار طراحی جلد کتاب الکترونیکی انجام می‌شود.


42-برنامه‌های مرتبط با ترفندهای خانگی یا خویش کاری

همزمان با اوج گرفتن انقلاب سبز، “جنبش ترفندهای خانگی­(DIY)” یا خویش کاری نیز به‌راه افتاد. هرچه مشکلات اقتصادی بیشتر می‌‌شوند، مردم پول کمتری خرج می کنند و یاد می‌گیرند برای پس‌انداز کردن پول، برخی کارها را خودشان انجام دهند. شما می‌توانید از این شرایط بهره بگیرید و خودتان را به‌عنوان یک متخصص در زمینه‌ی کارهایی که می‌توان در خانه انجام داد جابزنید و ویدیوهای آموزشی در مورد نحوه‌ی درست کردن چیزها، نصب ابزارک‌ها و تعمیرات تهیه کنید.


43-یک وبلاگ فهرستی از دست‌نوشته‌های کوتاه ایجاد کنید

یک ایده‌ی واقعا ساده که تنها یک ساعت از وقت‌تان را در هفته می‌گیرد و حدودا 20 دلار هزینه دارد. با گذر زمان پول نسبتا هنگفتی را برای‌تان فراهم خواهد کرد.

سایت‌هایی مانند­Viralnova.com­و­Fukarf.com­با پیداکردنِ داستان‌های بامزه، عاطفی و الهام‌بخش در­ردیت، فیسبوک وایمی‌جر­محتوایی رقابتی خلق می‌کنند، محتوا را بازنویسی می‌کنند، جزییات بیش‌تری به آن اضافه می‌کنند و محتوا را در سایت خودشان منتشر می‌کنند. با کمی ارتقاء در سایت‌هایی مانند توییتر، فیسبوک، ردیت، استامبل‌اپان و در نهایت ارگانیک ترافیک، ظرف مدت چند ماه بین 30K تا 50K بازدید مجزا در ماه خواهید داشت. با ادسنس سایت‌تان را به پول نزدیک کنید تا برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های میزبانی و بهاهای نام‌تان درآمدی داشته باشید.

خوب، شروع کردن با این روش (10 تا 50 دلار در ماه) بسیار آسان است، ولی با بالا رفتن ترافیک سایت، این رقم می‌تواند به بیش از 1،000 دلار در ماه افزایش پیدا کند. آن‌گاه می‌توانید سایت را به 30 برابر درآمد ماهیانه به پیش ببرید. افرادی را می‌شناسم که همیشه این کار را انجام می‌دهند و سایت‌ها را بعد از 8 ماه به مبلغی بالاتر از 10،000 دلار انتقال می‌دهند.


44- فروش حراجی هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

­

این کسب و کار، خرید و فروش محصولات (کالای دست دوم، خرید و فروش مجدد کالاهای عمده ) را در یک بازار آنلاین مانند Ebay، Amazon، Auction یا Craigslist را شامل می‌شود.


45- فروشگاه اینترنتی مهره‌دوزی

اگر به مهره‌دوزی علاقه‌دارید و این مهارت را نیز در خود دارید، می‌توانید یک­کسب و کار آنلاین­راه بیاندازید تا نه تنها جالب‌ترین مهره‌دوزی‌های موجود در وب را بفروشید، بلکه از نحوه‌یساخت آن‌ها نیز ویدیوی آموزشی ارائه کنید.


46-خرید و فروش وبسایت

شما می‌توانید وبسایت‌ها را بخرید و بفروشید و از این راه به سود برسید. برای درک این مدل کسب و کار، فرض کنید شما در زمینه‌ی املاک و مستغلات مشغول به کار هستید، کسی که خانه‌ها را به قیمتی پایین خریدرای می‌کند و پس از بازسازی، آن خانه را مجددا به قیمتی بالاتر و با سود می‌فروشد. برای شروع می‌توانید از سایت‌هایی شروع کنید که در Flippa.com فهرست شده‌اند.


47-­کسب و کار اینترنتی­و نمونه‌خوانی

آیا به پیداکردن اشتباهات دستوری علاقه‌دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید به‌صورت آنلاین از این راه کسب درآمد کنید و به ناشران آنلاین، خدمات­نمونه‌خوانی­ارائه دهید.


48-استخدام و شکار آنلاین مغزها

اگر کارتان را بلد هستید و می‌دانید چطور باید به پروفایل افراد سر بزنید و از آن اطلاعاتی استخراج کنید پس می‌توانید مسئول قرارداد برخی شرکت‌ها باشید. وظیفه‌ی شما این است که به‌صورت آنلاین به جستجوی نامزدهای مناسب برای یک موقعیت خاص در شرکت بگردید. شرکت پس از استخدام فرد مورد نظر به شما پرداخت خواهد کرد.


49- ارزیابی وبسایت هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

همان‌طور که کسب و کارها به‌صورت آفلاین خرید و فروش می‌شوند، وبسایت‌ها نیز به‌صورت آنلاین خرید و فروش می‌شوند. شما می‌توانید به یک متخصص ارزش‌یابی سایت تبدیل شوید و خدمات ارزیابی به توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها ارائه کنید.


50- منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


51- کارگزاری سرمایه‌گذاری مشاع

شما می‌توانید یک­کسب و کار اینترنتی­بر پایه‌ی خدمات کارگزاری سرمایه‌گذاری‌های مشاع ایجاد کنید. اگر ظرفیت و توانایی ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و بازاریابان را در هر زمینه‌ای دارید، فکر نمی‌کنم چیزی بتواند مانع شما شود تا یک­کسب و کار اینترنتی­کارگزاری سرمایه گذاری مشاع راه‌بیاندازید.

دانلود­pdf مقاله: کسب و کار اینترنتی

مطالب مرتبط

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 17:06 | نویسنده : مدیر | بازدید : 271

­ایده های­کسب و کار اینترنتی­برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی:


1- بازاریابی تلفنی و­کسب و کار اینترنتی


کسب و کار اینترنتی­،بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیازمند خدمات برون سازمانی و­ سرویس های بازاریاب تلفنی­ و پیگیری های مکرر هستند.
میتوانید یک­ سرویس ارائه خدمات بازاریابی­کسب و کار اینترنتی­را با دریافت حق عضویت به مشتریان ارائه کنید.­


2-کسب و کار اینترنتی­،سایت آموزش

بی شک آموزش و یادگیری موضوعی است که هر کسی نیاز دارد و امروزه یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­در ایران است.­ در هر زمینه ای که تخصص دارید و می توانید آن را به دیگران آموزش دهید می توانید وب سایت راه اندازی کنید. می توانید در سایت هایی که آموزشی هستند مثل فرانش ثبت نام کنید و ویدئوی آموزشی خود را به اشتراک بگذارید.

این ویدئو ها می توانند رایگان باشند و یا اینکه قیمت های مختلفی داشته باشند. نمونه ای از ویدئو های آموزشی خود را می توانید در آپارات یا یوتیوپ به اشتراک بگذارید تا بینندگان را به سایت خود هدایت کنید. استفاده از کتاب و مقاله و فایل های آموزشی می تواند مفید باشد.


3-­کسب و کار اینترنتی­،مشاوره‌­رسانه‌های اجتماعی­

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.


4-سایت خدمات

می توانید از راه دور به مشتریان خدمات ارائه دهید. راه اندازی­کسب و کار اینترنتی­بر اساس مهارت های خود و فروش آن به مشتریان می تواند گزینه ای خوبی برای کسب درآمد از اینترنت باشد. این خدمات می توانند به صورت فیزیکی باشند و یا محصولات دانلودی یا خدماتی مثل طراحی و…

شما با این روش می توانید بدون اینکه به مکان خاصی نیاز داشته باشید با خیلی از هم گروهی های خود وارد کار شوید. به علاوه سپردن کار به دیگران می تواند بخشی از هزینه های شما صرفه جویی کند مثلاً پول برق و اینترنت.


5-برای­کسب و کار اینترنتی­از ابزار های سئو استفاده کنید

سایت‌هایی ­وجود دارند که جستجوهای مردم را نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از جستجوهای مردم بدانید که چه چیزی را نیاز دارند و آیا با توجه به جستجوی آنها سایتی وجود دارد یا نه؟

با این تکنیک، ایده ها و فرصت ها را شناسایی و شکار کنید و با توجه به مهارت‌ها و علاقه‌های خود دست‌به‌کار شوید. برای تولید محتوا ابتدا سئوی آن را با ابزار های سئو چک کنید و در صورت تکراری نبودن محتوا را استفاده کنید.


راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به هیچ وجه کار ساده ای نیست.­ اگر میخواهید از طریق­کسب و کار اینترنتی­به پول برسید­ نیاز به یک ایده بسیار خوب و قوی برنامه­ بازاریابی بسیار حرفه ای در­ هر زمینه ای که علاقه مند هستید دارید.
اما خبر خوب اینجاست که می تونید با یک هاست و دامین و طرح قوی در کناریک سری­ مهارت های اولیه ایده خود را تبدیل به واقعیت کنید.
یادتون نره که هر یک از ایده های کسب و کار رقابتی در میدان جنگ هستند و برای حرکت در این مسیر باید با تمام اسلحه های خود در خط مقدم­ حرکت کنید.
نگاه کردن به ارقام بالای فروش برخی وب سایت ها­ در یک ماه بیانگر این موضوع است که­ چه درامد بالایی در گرو راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.


6-کسب و کار اینترنتی­،فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از ایده های جالب کسب و کار اینترنتی٬ داشتن فروشگاه و فروش اینترنتی می باشد. می توانید در شروع کار قبل از اینکه سایتی داشته باشید از فروشگاه سازهای رایگان استفاده کنید.

در برخی سایت های فروشگاه‌ساز می توانید حداقل 50 محصول را به رایگان در فروشگاه شخصی خود داشته باشید­و حتی می توانید همکاری در فروش داشته و محصولات دیگران را در سایت قرار دهید و بفروشید. یعنی بدون داشتن محصول و فقط­ با مشارکت در فروش می توانید کسب درآمد کنید.

این فروشگاه سازها را می توانید به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی کنید و همچنین می توانید دامنه بخرید که قیمت چندانی ندارد. داشتن فروشگاههای تلگرامی هم ایده خوبی است. در یک کارگاه تخصصی ما به شما آموزش می‌دهیم که بر روی کانال تلگرام خود فروشگاه آنلاین با قابلیت پرداخت بانکی قرار دهید.

­

بعد از اینکه کارتان رونق گرفت می توانید سایت بزرگتری هم داشته باشید. داشتن مهارت در زمینه سئو خیلی مهم است و حتما یا آموزش ببینید و یا از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید. در فن فروش سعی کنید بیشتر یک مشاور دلسوز باشید تا­ فروش خود به خود صورت بگیرد. ارتباط موثر با مشتری خیلی مهم است.

فراموش نکنید مهم ترین احساس مشتریان احساس مهم بودن است. شما با رفتار خود به آنها حس مهم بودن را بدهید. سعی کنید مورد اعتماد مشتریان باشید و محصولات خود را به همان اندازه ای که قابلیت و کیفیت دارند تبلیغ کنید و به دیگران بشناسانید.

هزینه ارسال رایگان برای فروشگاه، ایده خوبی است و به نظرم حس خوبی به مشتری می‌دهد.


7-کسب و کار اینترنتی­،وب سایت های واسطه


­میتوانید برای مشاغلی که مشکل حمل نقل و یا ارتباط با مشتری دارند به صورت واسطه عمل کنید و سرعت و روند کار را بهبود بخشید و درصدی از حق فروش را صاحب شوید گاهی وقتا فقط نیاز به یک پیک دارید که مثلا یک پیتزا را که سفارش آنلاین یک مشتری است به دست آن برسانید.
به همین سادگی


8-برنامه های اجتماعی و سرگرمی

می توانید برنامه های اجتماعی و سرگرمی تهیه کنید و هزینه عضویت ماهانه یا هفتگی برای اعضا در نظر بگیرید. سعی کنید برنامه‌های منحصر بفرد و عالی تهیه کنید. در صورت زیاد بودن مخاطب می تواند بستر مناسبی برای تبلیغات باشد.


5-­کسب و کار اینترنتی­وساخت برنامه‌های کاربردی

از آن‌جایی‌که تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های کاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یک برنامه‌ی تلفن هوشمند ممکن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های کاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود کلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های کاربردی که به‌خوبی کار می‌کنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یکی دیگر از راهکارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌کند.


6-کسب و کار اینترنتی­،همکاری در فروش

در این روش شما می توانید محصولات دیگران را در سایت خود قرار دهید و از فروش هر کدام از محصولات پورسانت دریافت کنید همانطور که قبلا ذکر شد می توانید از فروشگاه سازهای‌رایگان در ایده سوم استفاده کنید و بدون هیچ هزینه ای محصولات دیگران را بفروشید و کسب درآمد کنید. شما باید تکنیک‌های بازاریابی را به خوبی فرا بگیرید و گرنه هیچ مشتری به سراغ شما نمی آید.­


7-منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


8-کسب و کار اینترنتی­،راه‌اندازی سایت و فروش تبلیغ

یکی از هدف های راه اندازی یک­کسب و کار اینترنتی­می‌تواند راه‌اندازی یک سایت با هر موضوعی که به نظر شما و کاربران جذاب است باشد و بعد از اینکه مخاطبان شما زیاد شد شروع به فروش تبلیغ کنید. ارائه محتوای پر ارزش خیلی مهم است. در این گونه سایت ها چون یک حوزه عمومی است مخاطبان زیادی دارد.


9-کپی‌رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی)

کپی‌رایتینگ یک کسب و کار خدماتی است که می‌توانید همین امروز شروع کنید. این ایده پولساز است چرا که کپی‌رایترهای کمی در دنیا وجود دارند. بازاریابان پورسانتی و بازاریابان اطلاعات محصول، اصلی‌ترین مشتریان شما خواهندبود، زیرا به دنبال راه‌های ممکن برای افزایش نرخ کلیک، نرخ ثبت‌نام و نرخ تبدیل وب‌سایت‌شان هستند. اگر به بازی با کلمات علاقه‌مند هستید می‌توانید خدمات ارائه‌ی کپی‌رایتینگ را فراهم کنید.


10-تولید محتوا برای برندها برای جذب اسپانسر

جذب اسپانسر با محتوای با کیفیت می تواند ایده خیلی خوبی باشد. توجه داشته باشید محتواهای شما یکتا و منحصر بفرد باشد تا سئوی بالایی را بدست بیاورید. تمام نکات و فنون مربوط به تهیه محتوای با کیفیت را در نظر بگیرید. در صورت لزوم از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

همانطور که همیشه در دوره‌های آموزشی­کسب و کار اینترنتی پولساز­تأکید می‌کنم٬ محتواهای خود را با نظم خاصی بروز کنید. مثلا هر هفته شبهای دوشنبه ساعت 10 و یا هر روز ساعت 12.

این نظم و رعایت قوانین دیگر که مربوط به گوگل می باشد و به شما در بالا بردن رتبه سایت تان در نتایج اول گوگل٬ بسیار کمک خواهد کرد.


11-کسب و کار اینترنتی وتولید منابع با ارزش


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


12-برگزاری کارگاه و سمینار

یک­کسب و کار اینترنتی­پولساز دیگر برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارها به صورت مجازی و حضوری است که می تواند سود خیلی خوبی داشته باشد. این کارگاه‌های تخصصی در هر زمینه ای می تواند باشد.

شما حتی می‌تواند واسط بین کسانی باشید که مهارت خاصی دارند ولی وبلاگ یا سایت ندارند. جلسات آنلاین و مراسم حضوری با قشرهای مختلف جامعه می‌تواند جذاب باشد.

به عنوان مثال خانم های زیادی در خانه تنها هستند و به خاطر پر شدن تنهایی خود به باشگاه یا جاهای دیگر می روند. خیلی‌ها دوست دارند سرگرم شوند.

جلسات آنلاین و دادن ایده‌های خوب و کارآمد می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند و با مخاطبان زیاد می توانید بر اساس نیاز های آنها تبلیغات بگیرید یا محصولات خود را تبلیغ کنید.­

مثلاانجمنی برای خانم‌های خانه‌دار،­انجمنی برای بازنشسته‌ها، انجمنی برای کارمندان، انجمنی برای بساز بفروشها، انجمن‌هایی که الان در جامعه ما خیلی کم­ هستند و یا اصلا نیستند. شاید انجمن بچه های زیر 7 سال اصلا وجود نداشته باشد و ­…


13- تبدیل شدن به یک سهامدار

یادگیری این موضوع که به کسب درامد آنلاین­ برسیم خیلی اسان نیست اما هستند بسیاری از افرادی که درامد­ بالای 1.000.000دلار در سال دارند اکثر این افراد از طریق جذب­ سرمایه در فروشگاه های اینترنتی­ به درامد رسیده بودند زیرا مردم ترجیح میدهند خودشان مستقیما خرید کنند تا از طریق یک شخص ثالث.
آمازون یکی از برنامه­ های سهامداری محبوب در جهان است که حق کمیسیون آن بسیار پایین است در برخی از مشاغل استفاده از امازون میتواند بسیار سود اور باشد و تا 75 درصد حق کمیسون شما در کسب و کار را کاهش دهد.
در زمان خود کار کنید.!!!!


14-شبکه‌ی تبلیغات آنلاین (اد نتورک)

می‌توانید یک شرکت آنلاین راه‌بیندازید و آگهی‌دهندگان را به وب‌سایت‌هایی پیوند دهید که پذیرای تبلیغات هستند. مسئولیت کلیدی یک اد نتورک عبارت است از گردآوری فضای تبلیغاتی از طرف انتشاردهندگان تبلیغات و هماهنگ کردن آن با درخواست آگهی‌دهندگان.


15-ساخت سایت مولتی مدیا


انجام کار در زمان­
داشتن یک سایت خوب یک نقطه شروع برای کسب و کار شماست اما به نظرتون فقط این موضوع کافیه؟تمرکزتان را­ بر روی ساخت یک قابلیت منحصر به فرد نسبت به­ سایت های دیگر رقبایتان قرار بدید.سایت شما باید قابلیت های منحصر به فردی نسبت به کسب و کار شما داشته باشد.


16-کسب و کار اینترنتی ، ساخت اپلیکیشن


در این قسمت هم باز به تحصیلات آکادمیک در حوزه برنامه نویسی نیازمندیم من به شما 12 ماه زمان برای­ اموزش را تضمین میکنم که اگر بتوانید حسابی وقت صرف آموزش خود کنید میتوانید اولین قدم هارا در این حوزه بردارید.اما خب همیشه نیاز­ به داشتن دانش­ تخصصی نیست شما میتوانید یک ایده ی حرفه ای برای تولید یک اپلیکیشن کاربردی را نیز داشته باشید و این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید و در نهایت بشینید در خانه اسکناس بشمارید البته این روش قدیمی شده بهتر به صدای اس ام های واریزی درگاه های بانک در تلفن همراه خود گوش کنید که قطعا آسونتر و لذت بخش تر است.متخصصین این حوزه هم میتوانند با­

 • گرفتن سفارش اختصاصی مشتریان
 • گرفتن حق اشتراک پشتیبانی ماهانه
 • فروش با حق عضویت ثابت

به درآمد برسند.


17- کسب درامد از طریق وبلاگ نویسی

با صرف میزان هزینه کم در تولید وب سایت­ و استفاده از هاست و دامین معتبر میتوانید یک سایت داشته باشید و کار بلاگ نویسی را آغاز کنید کافی است به طور مستمر در حوزه ی کاری­ خود سرچ کنید ،از این روش خیلی ها به درامد رسیدند­
فقط کافی است این 4 مورد را در نظر بگیرید:
پشتیبانی مستمر وب سایت
فروش تبلیغات بنری در سایت
با سایت هایی مثل آمازون یا ای بی­ ebyارتباط برقرار کنید.
دریافت حق عضویت یا فروش محصولات به کاربران
مثال : TechCrunch
تچ کرانچ یک کسب و کار خانگی کم هزینه بود که توسط Michael Arrington راه اندازی شد که خیلی زود وی را میلیونر کرد­
مایکل کارش رو با نوشتن چند تا گزارش ساده آغاز کرد.


18-کارمند حرفه‌ای مستقل

کار مستقل از طریق اینترنت یک روش عالی برای متخصصینی در کسب و کار فردی‌شان است تا در کل به طیف وسیعی از مشتریان کمک کنند. چندین وب‌سایت کار مستقل و پروژه محور به کسب و کارهایی که به کمک مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست کنند. کسب و کارهای کوچک و آدم‌هایی که مستقل کار می‌کنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، که در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب کنند. سایت‌هایی مانند­Elance­یا­ODesk­تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیکی، برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.


19-فروش در سایت هایی مانند eby­ را یاد بگیرید


فروش موفق در ای بی کار اسانی نیست اما خب با در نظر گرفتن حاشیه ای بی یعنی شرکت هایی که دارای برند خاصی نیستند و با­ انتخاب محصول مناسبی که بتوانید به آنها بفروشید میتوانید به سود کلان دست پیدا کنید­
شانستون رو با انتخاب اقلام کوچک امتحان کنید. بررسی کسب و کارهای اینچنینی به شما آموزش میدهد که باید چکار کنید.


20- آموزش

شاید شما داری مهارت خاصی باشید که بتوانید با به اشتراک گذاشتن آن در اینترنت به صد ها نفری که نیازمند مهارت شما هستند آموزش دهید به خصوص با این امکان که سرویس هایی مانند اسکایپ کاملا رایگان هستند و اینگونه نیازمند پرداخت هزینه ی اضافی هم نیستید میتوانید با صرف هزینه اندکی درآمد های زیادی کسب کنید.
ایده شروع به اموزش رایگان برای افرادی که داری مهارت خاصی هستند­ قبل از فروش محصولات خدماتی مثل مقاله های آموزشی همیشه ایده ی خوبی برای رسیدن به درامد بالا بوده است .

4 مورد از مواردی که میتوانید از طریق آنها فعالیت کنید:

 • ­­­­­­­­­­­­ آموزش زبان
 • ­­­­­­­­­­­­ ارائه آموزش بازاریابی
 • ­­­­­­­­­­­­ کمک به بهبود مهارت های نوشتن
 • ­­­­­­­­­­­­ و ...

21-خرید و فروش دامنه

آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به کسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی کمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یک دامنه خریداری کنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند­afternic.com،­‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یک راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است که فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی کنید که نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند که منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.


22- کسب و کار اینترنتی،وبلاگ نویسی با شیوه ی پرداخت


بیش از 3500.000.000 وب سایت در اینترنت وجود دارد که با دریافت مبلغی از مشتریان با توجه به نیاز آنها محتوا تولید میکنند­
­تمرکز آنها و رقابت انها بر روی تولید محتوای با کیفیت و منطبق بر سئو و الگوریتم های گوگل است.­


23-خدمات رزومه‌نویسی

رزومه‌نویسی می‌تواند یک کسب و کار خانگی اینترنتی بزرگ به‌شمار بیاید، به‌ویژه در زمان دشواری‌های اقتصادی و در مناطقی که نرخ بیکاری بسیار بالا است.


در هر حال، اینترنت به خودی خود سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یکی پس از دیگری ‌است. درحالی‌که­کسب درآمد اینترنتی­برای بسیاری از آدم‌ها نخستین منبع درآمدی‌شان نیست، می‌تواند منبع بسیار مطمئنی از درآمد را در هر ماه به ارمغان بیاورد. با این‌حال، برخی کارآفرینان اینترنتی وجود دارند که همه‌کار می‌کنند تا از تلاش، استقامت و زمانی که در این کار صرف کرده‌اند تا رؤیاهای‌شان را به واقعیت تبدیل کنند بهترین نتیجه را بگیرند. آیا هیچ‌کدام از این گزینه‌های پول‌سازی اینترنتی به دردتان می‌خورد؟

زمان بگذارید و ببینید به کجا می‌رساندتان! برای هر آدمی در این عرصه دستاوردی وجود دارد. فارغ از این که می‌خواهید کار یدی انجام دهید یا به‌صورت جانبی درآمد کسب کنید، گزینه‌های دیگری هم در فهرست چندین ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­ام وجود دارد.­


24- دستیار مجازی باشید


البته این نوع کسب و کار ها هنوز در ایران نمود پیدا نکرده است اما خب شما میتوانید ایده ی آن را به نفع خود تغییر بدهید و ثبت کنید.
در این نوع وب سایت ها با دریافت مبلغی از مشتریان میتوانید اقلام مورد نیاز مشتری یا امور مربوط به کار یا تحصیل انها را بهبود ببخشید.
در کل همه این اینکار بستگی به انعطاف پذیری شما دارد که چقدر میتوانید در راه انداختن کار دیگران خلاق باشید.­­

25- ارائه خدمات طراحی وب سایت


در عرصه ی جدید تکنولوژی وجود یک وب سایت برای هر کسب و کاری میتواند واجب باشد . کافی است که بتوانیم مقالاتی در این زمینه بنویسیم که چقدر راحت در خانه و بدون پرداخت هزینه ی بالا هر فردی میتواند یک کسب و کار داشته باشد و این فرهنگ را که برای داشتن درامد حتما باید استخدام شویم را از بین ببریم و به رشد و شکوفایی خلاقیت های ذهنی مردم کمک کنیم.
شما با گذراندن چند دوره ی کوتاه مدت آکادمیک و گذراندن دوره های برنامه نویسی میتوانید به مهارت ساخت وب سایت دست پیدا کنید
هر چقدر زود تر اقدام به یادگیری کنید تجربه ی بیشتری خواهید داشت.!!!


26-خدمات جمع‌آوری فهرست

آیا می‌دانید چطور یک فهرست را به‌صورت آنلاین تهیه کنید؟ اگر این کار را بلد هستید پس می‌توانید فهرست خودتان را تهیه کنید. بسیاری از بازاریابان اینترنتی به این واقعیت اذعان دارند که پول در فهرست‌ها است و تمایل دارند به هر قیمتی که شده این فهرست‌ها را به‌دست بیاورند. شما هم می‌توانید به این کسب و کار بپردازید و به ازای هر فهرست پول بگیرید.


27-خدمات برون سپاری

بیشتر سرویس های ارائه دهنده خدمات به مشتریان در اینترنت نیازمند حضور نمایندگانی در برخی نقاط دیگر هستند، آنها ممکن است یک شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت باشند که در جستجوی یک لوگو هستند یا به دنبال تبلیغات برای مشتری های خود در مناطق دیگر باشند پس با شناخت فرصت های کاری در حوزه ی زندگی خود میتوانید به نمایندگانی از حوزه های دیگر خدمات ارائه دهید و به درآمد برسید.
این اصل که درامد گاهی در حاشیه موضوع نهفته است را­ نادیده نگیرید.
­مطالعه کنید و مطالعه و باز هم مطالعه.


28-خلق تم‌های وردپرس هم میتواند یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­باشد

با افزایش تعداد آدم‌هایی که می‌خواهند حضور اینترنتی‌شان را پایه‌گذاری کنند فارغ از این که دلیل‌شان چیست، تقاضا برای تم‌های وردپرس و الگوهای وب‌سایت‌ها رو به افزایش است. آیا استعداد طراحی وب‌سایت و کدگذاری HTML دارید؟ اگر این‌چنین است، می‌توانید از خلق تم‌های جذاب وب‌سایت پول خوبی به هم بزنید. آن تم‌ها را خلق کنید و سپس آنها را در بازارهای اینترنتی مانند­ThemeForest­و­TemplateMonster­بفروشید تا، بسته به میزان استعدادتان، درآمد جانبی خوبی برای خودتان داشته باشید.


29- تجارت ارز ،کسب و کار اینترنتی­


هر روز، یک نوسان بزرگ در بازار ارز وجود دارد. اگر شما ترکیبی از مهارت های تحلیلی فنی و بنیادی و برخی از جریان نقدی، را اموزش ببینید­ می توانید به یک معامله گر ارز به صورت اینترنتی تبدیل شوید.
. سایت هایی­ مانند www.forexfactory.com­ بسیار عالی برای یادگیری اصول اولیه هستند. به یاد داشته باشید،­
که­ پول بسیار­ قدرتمند­ است، بنابراین اگر شما تصمیم گیری درستی برای­ یک فرصت در به دست آوردن سود بزرگ را داشته باشید! در همان زمان،باید­ خطرات آن را نیز بپذیرید .
استراتژی مدیریت پول خود یک اصل مهم در کسب درآمد است.


30-در­کسب و کار اینترنتی­برند خودتان را بفروشید

برندسازی یکی­از ایده های­کسب و کار اینترنتی­است که به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر ابتکارات‌تان جنجال به پا کنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یک محصول چاپ کرد، پس می‌توانید پول‌سازی کنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند­کافه‌پرس­بارگزاری کنید. اگر کسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شرکت آنها را چاپ می‌کند و محصول را تحویل می‌دهد. می‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، کتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، کیف‌ها، کلاه‌ها، کارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق کنید و برای فروش هر کدام از آنها حق‌العمل دریافت کنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از­Zazzle،­Teespring­و­Lulu.


31- ساخت ویدئو در کسب و کار اینترنتی


انگلستان با رشد 13.5 درصد ی در ساخت ویدئو های آنلاین درصدر تولید است، میزان بازتاب کارایی و اثر بخشی ویدئو های خوب در جذب مشتریان نشان دهنده ی میزان اهمیت این موضوع است که برای داشتن یک کسب و کار پویا و جذاب باید ویدئو های خوبی مرتبط با حوزه ی کسب و کاری خودمان تولید کنیم.­

دنیای نت پر است از پلت فرم هایی برای ساختن ویدئو های آنلاین برای ساخت ویدئو های اموزشی تبلیغاتی یا ...­
فقط کافی است بازار هدف خود را پیدا کنید و برای ساخت ویدئو های مورد استفاده آنها اقدام کنید.


32- مدیریت شبکه ی اجتماعی


شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه های کسب درامد آنلاین هستند حتما میگویید مشکل کجاست که نادیده گیر گرفته میشوند؟زمان!
بسیاری از کسب و کارهای به جای استفاده ازسایت از­ لینکدین یا توئیتر­­ تلگرام و یا حتی شبکه های اجتماعی جدیدتر­ به درامد رسیدند و در این زمینه به صورت فعال عمل میکنند.
ساخت پروفایل های جذاب و کاربردی در این مسئله بسیار حائز اهمیت است روش های تعامل با مشتریان هم نیز خیلی موثر است.­
اما نکته ای که در موفقیت شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است ثبات­ و استمرار در فعالیت است.


33-در­کسب و کار اینترنتی­پول بگیرید و بنویسید

­

از ایده های­کسب و کار اینترنتی­پرطرفدار است. ­اگر مدیریت یک وبلاگ کمی درگیرکننده به نظر می‌رسد ولی هنوز هم تمایل دارید علاقه‌ی‌تان را به نوشتن در این مسیر ارضا کنید، می‌توانید برای سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگری همچون­PayPerPost،Textbroker، یا­Helium­بنویسید. همچنین، نگارش یک کتاب الکترونیکی جالب هم ممکن است یک گزینه‌ی خوب دیگر باشد. کتاب‌های الکترونیکی هیچ نسخه‌ی چاپی و هزینه‌ی ارسالی ندارند، که آنها را به یک سرمایه‌گذاری معقول تبدیل می‌کند. اگر فردی هستید که مهارت‌های زبانی قدرتمندی دارید. می‌توانید یک ویراستار بالقوه باشید که مدیران سایت‌ها با کمال میل به آنها پول می‌دهند تا مقالات را بخوانند و ویرایش کنند و اشتباهات دستوری را از نظر کپی‌برداری اینترنتی اصلاح کنند.


34- تولید منابع با ارزش در کسب و کار اینترنتی


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


35-داد و ستد سهام و فارکس

یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­است. برخی آدم‌ها پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را تا حدودی ریسکی و خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و به جست‌وجو در این مورد ادامه دهید تا اطلاعات و تجربه‌ی کافی در این عرصه به‌دست بیاورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیار زیادی از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید. هدف هر معامله‌گر موفق این است که دریابد کدام سهام و کدام ارز بیشترین افزایش یا کاهش را در ارزش خواهند داشت. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد.


36- ترجمه در­کسب و کار آنلاین


فکر میکنید وجود بیش از 300.000 مترجم در جهان نشان دهنده چیست؟
نیاز به این بازار ، در دنیایی که بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیاز به خدمات برون سازمانی و ارتباطات برون کشوری یا برون قاره ای دارند یادگیری زبان و دانش آن در گفتگو ها ی تجاری یک امر ضروری است.
راه اندازی یک مرکز مشاوره زبان در کشور خود به صورت بین المللی برای انجام مکالمات در امور بازرگانی برای صادرات و واردات در کشور خود ار طریق یک وب سایت بپردازید و به صورت پاره وقت به امور ترجمه یا مکالمات بپردازید


37-پژوهش انجام دهید

نمی‌توانید طراحی کنید، بنویسید یا وب‌سایت‌ها را کدگذاری کنید؟ مشکلی نیست. اجازه ندهید این مسئله جلوی پول‌سازی اینترنتی‌تان را بگیرد. اگر در هفته چند ساعت زمان اضافه دارید، می‌توانید وظایف تحقیقاتی متعددی را به جای دیگر آدم‌ها یا شرکت‌هایی انجام دهید که خودشان نمی‌توانند برای انجام آن کارها وقت بگذارند. بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف افرادی را استخدام می‌کنند تا در مورد موضوعات خاصی پژوهش کنند یا هر روز در انجام بررسی‌های اینترنتی به آنها کمک کنند. شما نیز می‌توانید یکی از این‌ها باشید.


38-­همکاری با تبلیغ‌ کنندگان­

اگر مالک یک وبلاگ یا وب‌سایت هستید، می‌توانید بخشی از فضای صفحه‌تان را به تبلیغ‌کنندگان بفروشید و هر بار که از سوی مخاطبان هدف تان یا بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان بر این تبلیغات کلیک می‌شود به صورت جانبی پول به‌دست بیاورید. حال که مکان واقعی تبلیغات کاملا آزاد است، ظرفیت عایدی از تبلیغات بها به ازای کلیک (CPC) بر میزان ترافیک سایت‌تان و بها به ازای کلیک و نرخ کلیک (CTR) استوار است. امروزه محبوب‌ترین روش برای کسب درآمد از طریق کلیک‌های تبلیغاتی، از طریق­ادسنس گوگل­یا تبلیغ‌کنندگان مشابه است. روش‌های دیگر تبلیغات مؤثر آنلاین، خبرخوان و بنرهای مستقیم را شامل می‌شود.


39-در کسب و کار اینترنتی­عکس بفروشید

از آن ایده های­کسب و کار اینترنتی­جذاب و ماجراجویانه است. عاشق عکس گرفتن هستید و به عکاسی علاقه‌ی خاصی دارید؟ اگر این چنین است، می‌توانید با فروش اینترنتیِ عکس‌هایی که می‌گیرید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. آدم‌های بی‌شماری هستند که علاقه دارند پول خوبی برای مجموعه‌ی تصاویر منحصر به‌فردی که به آنها پیشنهاد می‌کنید بپردازند. امروزه عرضه‌ی عکس‌های‌تان به مردم از همیشه آسان‌تر است، و می‌تواند رویکرد راحتی برای ایجاد منبع مطمئنی از درآمد اضافی را برای‌تان فراهم کند. چندین سایت ذخیره‌ی تصویر مانند­Shutterstock­و­Fotolia­برای افرادی که می‌خواهند از تصاویری که در اوقات فراغت‌شان به صورت تصادفی گرفته‌اند کسب درآمد کنند، پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی دارند.


40-­کسب و کار اینترنتی­و­بازاریابی اینترنتی

زمانی‌که یک سایت یا وبلاگ ایجاد شد و برای اهداف سئو (بهینه‌سازی موتور جست‌وجو) بهینه‌شد، بازاریابی موتور جست‌وجو (SEM) آغاز می‌شود. ظرفیت کسب درآمد در این حیطه بسیار زیاد است البته به این شرط که بدانید چه می‌کنید. یک متخصص در زمینه‌ی مدیریت سئو، مسئول بازاریابیِ موفق یک وب‌سایت است و می‌تواند ارتقاء آن را به روش‌های گوناگونی موجب شود. برخی از این تکنیک‌های ارتقاء ممکن است، تنها برای این که چند مورد از آنها را نام ببریم، شامل این موارد هستند: بازاریابی مقالات، نشان‌گذاری اجتماعی، پست‌گذاری در تالارهای گفت‌وگو، نشر اخبار منتشر شده، عرضه‌ی سایت‌تان به تعدادی از موتورهای جست‌وجو و راهنماها، و پست‌گذاری در وبلاگ. بیشتر کسب و کارها در ازای انجام این وظایف به کارکنان‌شان پولی نمی‌دهند و در عوض ترجیح می‌دهند تمام وظایف SEO و SEMشان را برون‌سپاری کنند.


41-طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی

انتشار کتاب‌های الکترونیکی رو به افزایش است و در نتیجه تقاضا برای جلدهای چشم‌نواز با کیفیت و جلد محصولات افزایش می‌یابد. نکته‌ی خوبی که در طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی وجود دارد این است که به دانش گرافیکی یا فوتوشاپ نیاز ندارد. فرآیند تولید جلد کتاب الکترونیکی با استفاده از نرم‌افزار طراحی جلد کتاب الکترونیکی انجام می‌شود.


42-برنامه‌های مرتبط با ترفندهای خانگی یا خویش کاری

همزمان با اوج گرفتن انقلاب سبز، “جنبش ترفندهای خانگی­(DIY)” یا خویش کاری نیز به‌راه افتاد. هرچه مشکلات اقتصادی بیشتر می‌‌شوند، مردم پول کمتری خرج می کنند و یاد می‌گیرند برای پس‌انداز کردن پول، برخی کارها را خودشان انجام دهند. شما می‌توانید از این شرایط بهره بگیرید و خودتان را به‌عنوان یک متخصص در زمینه‌ی کارهایی که می‌توان در خانه انجام داد جابزنید و ویدیوهای آموزشی در مورد نحوه‌ی درست کردن چیزها، نصب ابزارک‌ها و تعمیرات تهیه کنید.


43-یک وبلاگ فهرستی از دست‌نوشته‌های کوتاه ایجاد کنید

یک ایده‌ی واقعا ساده که تنها یک ساعت از وقت‌تان را در هفته می‌گیرد و حدودا 20 دلار هزینه دارد. با گذر زمان پول نسبتا هنگفتی را برای‌تان فراهم خواهد کرد.

سایت‌هایی مانند­Viralnova.com­و­Fukarf.com­با پیداکردنِ داستان‌های بامزه، عاطفی و الهام‌بخش در­ردیت، فیسبوک وایمی‌جر­محتوایی رقابتی خلق می‌کنند، محتوا را بازنویسی می‌کنند، جزییات بیش‌تری به آن اضافه می‌کنند و محتوا را در سایت خودشان منتشر می‌کنند. با کمی ارتقاء در سایت‌هایی مانند توییتر، فیسبوک، ردیت، استامبل‌اپان و در نهایت ارگانیک ترافیک، ظرف مدت چند ماه بین 30K تا 50K بازدید مجزا در ماه خواهید داشت. با ادسنس سایت‌تان را به پول نزدیک کنید تا برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های میزبانی و بهاهای نام‌تان درآمدی داشته باشید.

خوب، شروع کردن با این روش (10 تا 50 دلار در ماه) بسیار آسان است، ولی با بالا رفتن ترافیک سایت، این رقم می‌تواند به بیش از 1،000 دلار در ماه افزایش پیدا کند. آن‌گاه می‌توانید سایت را به 30 برابر درآمد ماهیانه به پیش ببرید. افرادی را می‌شناسم که همیشه این کار را انجام می‌دهند و سایت‌ها را بعد از 8 ماه به مبلغی بالاتر از 10،000 دلار انتقال می‌دهند.


44- فروش حراجی هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

­

این کسب و کار، خرید و فروش محصولات (کالای دست دوم، خرید و فروش مجدد کالاهای عمده ) را در یک بازار آنلاین مانند Ebay، Amazon، Auction یا Craigslist را شامل می‌شود.


45- فروشگاه اینترنتی مهره‌دوزی

اگر به مهره‌دوزی علاقه‌دارید و این مهارت را نیز در خود دارید، می‌توانید یک­کسب و کار آنلاین­راه بیاندازید تا نه تنها جالب‌ترین مهره‌دوزی‌های موجود در وب را بفروشید، بلکه از نحوه‌یساخت آن‌ها نیز ویدیوی آموزشی ارائه کنید.


46-خرید و فروش وبسایت

شما می‌توانید وبسایت‌ها را بخرید و بفروشید و از این راه به سود برسید. برای درک این مدل کسب و کار، فرض کنید شما در زمینه‌ی املاک و مستغلات مشغول به کار هستید، کسی که خانه‌ها را به قیمتی پایین خریدرای می‌کند و پس از بازسازی، آن خانه را مجددا به قیمتی بالاتر و با سود می‌فروشد. برای شروع می‌توانید از سایت‌هایی شروع کنید که در Flippa.com فهرست شده‌اند.


47-­کسب و کار اینترنتی­و نمونه‌خوانی

آیا به پیداکردن اشتباهات دستوری علاقه‌دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید به‌صورت آنلاین از این راه کسب درآمد کنید و به ناشران آنلاین، خدمات­نمونه‌خوانی­ارائه دهید.


48-استخدام و شکار آنلاین مغزها

اگر کارتان را بلد هستید و می‌دانید چطور باید به پروفایل افراد سر بزنید و از آن اطلاعاتی استخراج کنید پس می‌توانید مسئول قرارداد برخی شرکت‌ها باشید. وظیفه‌ی شما این است که به‌صورت آنلاین به جستجوی نامزدهای مناسب برای یک موقعیت خاص در شرکت بگردید. شرکت پس از استخدام فرد مورد نظر به شما پرداخت خواهد کرد.


49- ارزیابی وبسایت هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

همان‌طور که کسب و کارها به‌صورت آفلاین خرید و فروش می‌شوند، وبسایت‌ها نیز به‌صورت آنلاین خرید و فروش می‌شوند. شما می‌توانید به یک متخصص ارزش‌یابی سایت تبدیل شوید و خدمات ارزیابی به توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها ارائه کنید.


50- منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


51- کارگزاری سرمایه‌گذاری مشاع

شما می‌توانید یک­کسب و کار اینترنتی­بر پایه‌ی خدمات کارگزاری سرمایه‌گذاری‌های مشاع ایجاد کنید. اگر ظرفیت و توانایی ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و بازاریابان را در هر زمینه‌ای دارید، فکر نمی‌کنم چیزی بتواند مانع شما شود تا یک­کسب و کار اینترنتی­کارگزاری سرمایه گذاری مشاع راه‌بیاندازید.

دانلود­pdf مقاله: کسب و کار اینترنتی

مطالب مرتبط

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 17:05 | نویسنده : مدیر | بازدید : 308

­ایده های­کسب و کار اینترنتی­برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی:


1- بازاریابی تلفنی و­کسب و کار اینترنتی


کسب و کار اینترنتی­،بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیازمند خدمات برون سازمانی و­ سرویس های بازاریاب تلفنی­ و پیگیری های مکرر هستند.
میتوانید یک­ سرویس ارائه خدمات بازاریابی­کسب و کار اینترنتی­را با دریافت حق عضویت به مشتریان ارائه کنید.­


2-کسب و کار اینترنتی­،سایت آموزش

بی شک آموزش و یادگیری موضوعی است که هر کسی نیاز دارد و امروزه یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­در ایران است.­ در هر زمینه ای که تخصص دارید و می توانید آن را به دیگران آموزش دهید می توانید وب سایت راه اندازی کنید. می توانید در سایت هایی که آموزشی هستند مثل فرانش ثبت نام کنید و ویدئوی آموزشی خود را به اشتراک بگذارید.

این ویدئو ها می توانند رایگان باشند و یا اینکه قیمت های مختلفی داشته باشند. نمونه ای از ویدئو های آموزشی خود را می توانید در آپارات یا یوتیوپ به اشتراک بگذارید تا بینندگان را به سایت خود هدایت کنید. استفاده از کتاب و مقاله و فایل های آموزشی می تواند مفید باشد.


3-­کسب و کار اینترنتی­،مشاوره‌­رسانه‌های اجتماعی­

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.


4-سایت خدمات

می توانید از راه دور به مشتریان خدمات ارائه دهید. راه اندازی­کسب و کار اینترنتی­بر اساس مهارت های خود و فروش آن به مشتریان می تواند گزینه ای خوبی برای کسب درآمد از اینترنت باشد. این خدمات می توانند به صورت فیزیکی باشند و یا محصولات دانلودی یا خدماتی مثل طراحی و…

شما با این روش می توانید بدون اینکه به مکان خاصی نیاز داشته باشید با خیلی از هم گروهی های خود وارد کار شوید. به علاوه سپردن کار به دیگران می تواند بخشی از هزینه های شما صرفه جویی کند مثلاً پول برق و اینترنت.


5-برای­کسب و کار اینترنتی­از ابزار های سئو استفاده کنید

سایت‌هایی ­وجود دارند که جستجوهای مردم را نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از جستجوهای مردم بدانید که چه چیزی را نیاز دارند و آیا با توجه به جستجوی آنها سایتی وجود دارد یا نه؟

با این تکنیک، ایده ها و فرصت ها را شناسایی و شکار کنید و با توجه به مهارت‌ها و علاقه‌های خود دست‌به‌کار شوید. برای تولید محتوا ابتدا سئوی آن را با ابزار های سئو چک کنید و در صورت تکراری نبودن محتوا را استفاده کنید.


راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به هیچ وجه کار ساده ای نیست.­ اگر میخواهید از طریق­کسب و کار اینترنتی­به پول برسید­ نیاز به یک ایده بسیار خوب و قوی برنامه­ بازاریابی بسیار حرفه ای در­ هر زمینه ای که علاقه مند هستید دارید.
اما خبر خوب اینجاست که می تونید با یک هاست و دامین و طرح قوی در کناریک سری­ مهارت های اولیه ایده خود را تبدیل به واقعیت کنید.
یادتون نره که هر یک از ایده های کسب و کار رقابتی در میدان جنگ هستند و برای حرکت در این مسیر باید با تمام اسلحه های خود در خط مقدم­ حرکت کنید.
نگاه کردن به ارقام بالای فروش برخی وب سایت ها­ در یک ماه بیانگر این موضوع است که­ چه درامد بالایی در گرو راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.


6-کسب و کار اینترنتی­،فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از ایده های جالب کسب و کار اینترنتی٬ داشتن فروشگاه و فروش اینترنتی می باشد. می توانید در شروع کار قبل از اینکه سایتی داشته باشید از فروشگاه سازهای رایگان استفاده کنید.

در برخی سایت های فروشگاه‌ساز می توانید حداقل 50 محصول را به رایگان در فروشگاه شخصی خود داشته باشید­و حتی می توانید همکاری در فروش داشته و محصولات دیگران را در سایت قرار دهید و بفروشید. یعنی بدون داشتن محصول و فقط­ با مشارکت در فروش می توانید کسب درآمد کنید.

این فروشگاه سازها را می توانید به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی کنید و همچنین می توانید دامنه بخرید که قیمت چندانی ندارد. داشتن فروشگاههای تلگرامی هم ایده خوبی است. در یک کارگاه تخصصی ما به شما آموزش می‌دهیم که بر روی کانال تلگرام خود فروشگاه آنلاین با قابلیت پرداخت بانکی قرار دهید.

­

بعد از اینکه کارتان رونق گرفت می توانید سایت بزرگتری هم داشته باشید. داشتن مهارت در زمینه سئو خیلی مهم است و حتما یا آموزش ببینید و یا از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید. در فن فروش سعی کنید بیشتر یک مشاور دلسوز باشید تا­ فروش خود به خود صورت بگیرد. ارتباط موثر با مشتری خیلی مهم است.

فراموش نکنید مهم ترین احساس مشتریان احساس مهم بودن است. شما با رفتار خود به آنها حس مهم بودن را بدهید. سعی کنید مورد اعتماد مشتریان باشید و محصولات خود را به همان اندازه ای که قابلیت و کیفیت دارند تبلیغ کنید و به دیگران بشناسانید.

هزینه ارسال رایگان برای فروشگاه، ایده خوبی است و به نظرم حس خوبی به مشتری می‌دهد.


7-کسب و کار اینترنتی­،وب سایت های واسطه


­میتوانید برای مشاغلی که مشکل حمل نقل و یا ارتباط با مشتری دارند به صورت واسطه عمل کنید و سرعت و روند کار را بهبود بخشید و درصدی از حق فروش را صاحب شوید گاهی وقتا فقط نیاز به یک پیک دارید که مثلا یک پیتزا را که سفارش آنلاین یک مشتری است به دست آن برسانید.
به همین سادگی


8-برنامه های اجتماعی و سرگرمی

می توانید برنامه های اجتماعی و سرگرمی تهیه کنید و هزینه عضویت ماهانه یا هفتگی برای اعضا در نظر بگیرید. سعی کنید برنامه‌های منحصر بفرد و عالی تهیه کنید. در صورت زیاد بودن مخاطب می تواند بستر مناسبی برای تبلیغات باشد.


5-­کسب و کار اینترنتی­وساخت برنامه‌های کاربردی

از آن‌جایی‌که تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های کاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یک برنامه‌ی تلفن هوشمند ممکن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های کاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود کلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های کاربردی که به‌خوبی کار می‌کنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یکی دیگر از راهکارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌کند.


6-کسب و کار اینترنتی­،همکاری در فروش

در این روش شما می توانید محصولات دیگران را در سایت خود قرار دهید و از فروش هر کدام از محصولات پورسانت دریافت کنید همانطور که قبلا ذکر شد می توانید از فروشگاه سازهای‌رایگان در ایده سوم استفاده کنید و بدون هیچ هزینه ای محصولات دیگران را بفروشید و کسب درآمد کنید. شما باید تکنیک‌های بازاریابی را به خوبی فرا بگیرید و گرنه هیچ مشتری به سراغ شما نمی آید.­


7-منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


8-کسب و کار اینترنتی­،راه‌اندازی سایت و فروش تبلیغ

یکی از هدف های راه اندازی یک­کسب و کار اینترنتی­می‌تواند راه‌اندازی یک سایت با هر موضوعی که به نظر شما و کاربران جذاب است باشد و بعد از اینکه مخاطبان شما زیاد شد شروع به فروش تبلیغ کنید. ارائه محتوای پر ارزش خیلی مهم است. در این گونه سایت ها چون یک حوزه عمومی است مخاطبان زیادی دارد.


9-کپی‌رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی)

کپی‌رایتینگ یک کسب و کار خدماتی است که می‌توانید همین امروز شروع کنید. این ایده پولساز است چرا که کپی‌رایترهای کمی در دنیا وجود دارند. بازاریابان پورسانتی و بازاریابان اطلاعات محصول، اصلی‌ترین مشتریان شما خواهندبود، زیرا به دنبال راه‌های ممکن برای افزایش نرخ کلیک، نرخ ثبت‌نام و نرخ تبدیل وب‌سایت‌شان هستند. اگر به بازی با کلمات علاقه‌مند هستید می‌توانید خدمات ارائه‌ی کپی‌رایتینگ را فراهم کنید.


10-تولید محتوا برای برندها برای جذب اسپانسر

جذب اسپانسر با محتوای با کیفیت می تواند ایده خیلی خوبی باشد. توجه داشته باشید محتواهای شما یکتا و منحصر بفرد باشد تا سئوی بالایی را بدست بیاورید. تمام نکات و فنون مربوط به تهیه محتوای با کیفیت را در نظر بگیرید. در صورت لزوم از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

همانطور که همیشه در دوره‌های آموزشی­کسب و کار اینترنتی پولساز­تأکید می‌کنم٬ محتواهای خود را با نظم خاصی بروز کنید. مثلا هر هفته شبهای دوشنبه ساعت 10 و یا هر روز ساعت 12.

این نظم و رعایت قوانین دیگر که مربوط به گوگل می باشد و به شما در بالا بردن رتبه سایت تان در نتایج اول گوگل٬ بسیار کمک خواهد کرد.


11-کسب و کار اینترنتی وتولید منابع با ارزش


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


12-برگزاری کارگاه و سمینار

یک­کسب و کار اینترنتی­پولساز دیگر برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارها به صورت مجازی و حضوری است که می تواند سود خیلی خوبی داشته باشد. این کارگاه‌های تخصصی در هر زمینه ای می تواند باشد.

شما حتی می‌تواند واسط بین کسانی باشید که مهارت خاصی دارند ولی وبلاگ یا سایت ندارند. جلسات آنلاین و مراسم حضوری با قشرهای مختلف جامعه می‌تواند جذاب باشد.

به عنوان مثال خانم های زیادی در خانه تنها هستند و به خاطر پر شدن تنهایی خود به باشگاه یا جاهای دیگر می روند. خیلی‌ها دوست دارند سرگرم شوند.

جلسات آنلاین و دادن ایده‌های خوب و کارآمد می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند و با مخاطبان زیاد می توانید بر اساس نیاز های آنها تبلیغات بگیرید یا محصولات خود را تبلیغ کنید.­

مثلاانجمنی برای خانم‌های خانه‌دار،­انجمنی برای بازنشسته‌ها، انجمنی برای کارمندان، انجمنی برای بساز بفروشها، انجمن‌هایی که الان در جامعه ما خیلی کم­ هستند و یا اصلا نیستند. شاید انجمن بچه های زیر 7 سال اصلا وجود نداشته باشد و ­…


13- تبدیل شدن به یک سهامدار

یادگیری این موضوع که به کسب درامد آنلاین­ برسیم خیلی اسان نیست اما هستند بسیاری از افرادی که درامد­ بالای 1.000.000دلار در سال دارند اکثر این افراد از طریق جذب­ سرمایه در فروشگاه های اینترنتی­ به درامد رسیده بودند زیرا مردم ترجیح میدهند خودشان مستقیما خرید کنند تا از طریق یک شخص ثالث.
آمازون یکی از برنامه­ های سهامداری محبوب در جهان است که حق کمیسیون آن بسیار پایین است در برخی از مشاغل استفاده از امازون میتواند بسیار سود اور باشد و تا 75 درصد حق کمیسون شما در کسب و کار را کاهش دهد.
در زمان خود کار کنید.!!!!


14-شبکه‌ی تبلیغات آنلاین (اد نتورک)

می‌توانید یک شرکت آنلاین راه‌بیندازید و آگهی‌دهندگان را به وب‌سایت‌هایی پیوند دهید که پذیرای تبلیغات هستند. مسئولیت کلیدی یک اد نتورک عبارت است از گردآوری فضای تبلیغاتی از طرف انتشاردهندگان تبلیغات و هماهنگ کردن آن با درخواست آگهی‌دهندگان.


15-ساخت سایت مولتی مدیا


انجام کار در زمان­
داشتن یک سایت خوب یک نقطه شروع برای کسب و کار شماست اما به نظرتون فقط این موضوع کافیه؟تمرکزتان را­ بر روی ساخت یک قابلیت منحصر به فرد نسبت به­ سایت های دیگر رقبایتان قرار بدید.سایت شما باید قابلیت های منحصر به فردی نسبت به کسب و کار شما داشته باشد.


16-کسب و کار اینترنتی ، ساخت اپلیکیشن


در این قسمت هم باز به تحصیلات آکادمیک در حوزه برنامه نویسی نیازمندیم من به شما 12 ماه زمان برای­ اموزش را تضمین میکنم که اگر بتوانید حسابی وقت صرف آموزش خود کنید میتوانید اولین قدم هارا در این حوزه بردارید.اما خب همیشه نیاز­ به داشتن دانش­ تخصصی نیست شما میتوانید یک ایده ی حرفه ای برای تولید یک اپلیکیشن کاربردی را نیز داشته باشید و این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید و در نهایت بشینید در خانه اسکناس بشمارید البته این روش قدیمی شده بهتر به صدای اس ام های واریزی درگاه های بانک در تلفن همراه خود گوش کنید که قطعا آسونتر و لذت بخش تر است.متخصصین این حوزه هم میتوانند با­

 • گرفتن سفارش اختصاصی مشتریان
 • گرفتن حق اشتراک پشتیبانی ماهانه
 • فروش با حق عضویت ثابت

به درآمد برسند.


17- کسب درامد از طریق وبلاگ نویسی

با صرف میزان هزینه کم در تولید وب سایت­ و استفاده از هاست و دامین معتبر میتوانید یک سایت داشته باشید و کار بلاگ نویسی را آغاز کنید کافی است به طور مستمر در حوزه ی کاری­ خود سرچ کنید ،از این روش خیلی ها به درامد رسیدند­
فقط کافی است این 4 مورد را در نظر بگیرید:
پشتیبانی مستمر وب سایت
فروش تبلیغات بنری در سایت
با سایت هایی مثل آمازون یا ای بی­ ebyارتباط برقرار کنید.
دریافت حق عضویت یا فروش محصولات به کاربران
مثال : TechCrunch
تچ کرانچ یک کسب و کار خانگی کم هزینه بود که توسط Michael Arrington راه اندازی شد که خیلی زود وی را میلیونر کرد­
مایکل کارش رو با نوشتن چند تا گزارش ساده آغاز کرد.


18-کارمند حرفه‌ای مستقل

کار مستقل از طریق اینترنت یک روش عالی برای متخصصینی در کسب و کار فردی‌شان است تا در کل به طیف وسیعی از مشتریان کمک کنند. چندین وب‌سایت کار مستقل و پروژه محور به کسب و کارهایی که به کمک مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست کنند. کسب و کارهای کوچک و آدم‌هایی که مستقل کار می‌کنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، که در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب کنند. سایت‌هایی مانند­Elance­یا­ODesk­تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیکی، برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.


19-فروش در سایت هایی مانند eby­ را یاد بگیرید


فروش موفق در ای بی کار اسانی نیست اما خب با در نظر گرفتن حاشیه ای بی یعنی شرکت هایی که دارای برند خاصی نیستند و با­ انتخاب محصول مناسبی که بتوانید به آنها بفروشید میتوانید به سود کلان دست پیدا کنید­
شانستون رو با انتخاب اقلام کوچک امتحان کنید. بررسی کسب و کارهای اینچنینی به شما آموزش میدهد که باید چکار کنید.


20- آموزش

شاید شما داری مهارت خاصی باشید که بتوانید با به اشتراک گذاشتن آن در اینترنت به صد ها نفری که نیازمند مهارت شما هستند آموزش دهید به خصوص با این امکان که سرویس هایی مانند اسکایپ کاملا رایگان هستند و اینگونه نیازمند پرداخت هزینه ی اضافی هم نیستید میتوانید با صرف هزینه اندکی درآمد های زیادی کسب کنید.
ایده شروع به اموزش رایگان برای افرادی که داری مهارت خاصی هستند­ قبل از فروش محصولات خدماتی مثل مقاله های آموزشی همیشه ایده ی خوبی برای رسیدن به درامد بالا بوده است .

4 مورد از مواردی که میتوانید از طریق آنها فعالیت کنید:

 • ­­­­­­­­­­­­ آموزش زبان
 • ­­­­­­­­­­­­ ارائه آموزش بازاریابی
 • ­­­­­­­­­­­­ کمک به بهبود مهارت های نوشتن
 • ­­­­­­­­­­­­ و ...

21-خرید و فروش دامنه

آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به کسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی کمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یک دامنه خریداری کنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند­afternic.com،­‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یک راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است که فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی کنید که نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند که منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.


22- کسب و کار اینترنتی،وبلاگ نویسی با شیوه ی پرداخت


بیش از 3500.000.000 وب سایت در اینترنت وجود دارد که با دریافت مبلغی از مشتریان با توجه به نیاز آنها محتوا تولید میکنند­
­تمرکز آنها و رقابت انها بر روی تولید محتوای با کیفیت و منطبق بر سئو و الگوریتم های گوگل است.­


23-خدمات رزومه‌نویسی

رزومه‌نویسی می‌تواند یک کسب و کار خانگی اینترنتی بزرگ به‌شمار بیاید، به‌ویژه در زمان دشواری‌های اقتصادی و در مناطقی که نرخ بیکاری بسیار بالا است.


در هر حال، اینترنت به خودی خود سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یکی پس از دیگری ‌است. درحالی‌که­کسب درآمد اینترنتی­برای بسیاری از آدم‌ها نخستین منبع درآمدی‌شان نیست، می‌تواند منبع بسیار مطمئنی از درآمد را در هر ماه به ارمغان بیاورد. با این‌حال، برخی کارآفرینان اینترنتی وجود دارند که همه‌کار می‌کنند تا از تلاش، استقامت و زمانی که در این کار صرف کرده‌اند تا رؤیاهای‌شان را به واقعیت تبدیل کنند بهترین نتیجه را بگیرند. آیا هیچ‌کدام از این گزینه‌های پول‌سازی اینترنتی به دردتان می‌خورد؟

زمان بگذارید و ببینید به کجا می‌رساندتان! برای هر آدمی در این عرصه دستاوردی وجود دارد. فارغ از این که می‌خواهید کار یدی انجام دهید یا به‌صورت جانبی درآمد کسب کنید، گزینه‌های دیگری هم در فهرست چندین ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­ام وجود دارد.­


24- دستیار مجازی باشید


البته این نوع کسب و کار ها هنوز در ایران نمود پیدا نکرده است اما خب شما میتوانید ایده ی آن را به نفع خود تغییر بدهید و ثبت کنید.
در این نوع وب سایت ها با دریافت مبلغی از مشتریان میتوانید اقلام مورد نیاز مشتری یا امور مربوط به کار یا تحصیل انها را بهبود ببخشید.
در کل همه این اینکار بستگی به انعطاف پذیری شما دارد که چقدر میتوانید در راه انداختن کار دیگران خلاق باشید.­­

25- ارائه خدمات طراحی وب سایت


در عرصه ی جدید تکنولوژی وجود یک وب سایت برای هر کسب و کاری میتواند واجب باشد . کافی است که بتوانیم مقالاتی در این زمینه بنویسیم که چقدر راحت در خانه و بدون پرداخت هزینه ی بالا هر فردی میتواند یک کسب و کار داشته باشد و این فرهنگ را که برای داشتن درامد حتما باید استخدام شویم را از بین ببریم و به رشد و شکوفایی خلاقیت های ذهنی مردم کمک کنیم.
شما با گذراندن چند دوره ی کوتاه مدت آکادمیک و گذراندن دوره های برنامه نویسی میتوانید به مهارت ساخت وب سایت دست پیدا کنید
هر چقدر زود تر اقدام به یادگیری کنید تجربه ی بیشتری خواهید داشت.!!!


26-خدمات جمع‌آوری فهرست

آیا می‌دانید چطور یک فهرست را به‌صورت آنلاین تهیه کنید؟ اگر این کار را بلد هستید پس می‌توانید فهرست خودتان را تهیه کنید. بسیاری از بازاریابان اینترنتی به این واقعیت اذعان دارند که پول در فهرست‌ها است و تمایل دارند به هر قیمتی که شده این فهرست‌ها را به‌دست بیاورند. شما هم می‌توانید به این کسب و کار بپردازید و به ازای هر فهرست پول بگیرید.


27-خدمات برون سپاری

بیشتر سرویس های ارائه دهنده خدمات به مشتریان در اینترنت نیازمند حضور نمایندگانی در برخی نقاط دیگر هستند، آنها ممکن است یک شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت باشند که در جستجوی یک لوگو هستند یا به دنبال تبلیغات برای مشتری های خود در مناطق دیگر باشند پس با شناخت فرصت های کاری در حوزه ی زندگی خود میتوانید به نمایندگانی از حوزه های دیگر خدمات ارائه دهید و به درآمد برسید.
این اصل که درامد گاهی در حاشیه موضوع نهفته است را­ نادیده نگیرید.
­مطالعه کنید و مطالعه و باز هم مطالعه.


28-خلق تم‌های وردپرس هم میتواند یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­باشد

با افزایش تعداد آدم‌هایی که می‌خواهند حضور اینترنتی‌شان را پایه‌گذاری کنند فارغ از این که دلیل‌شان چیست، تقاضا برای تم‌های وردپرس و الگوهای وب‌سایت‌ها رو به افزایش است. آیا استعداد طراحی وب‌سایت و کدگذاری HTML دارید؟ اگر این‌چنین است، می‌توانید از خلق تم‌های جذاب وب‌سایت پول خوبی به هم بزنید. آن تم‌ها را خلق کنید و سپس آنها را در بازارهای اینترنتی مانند­ThemeForest­و­TemplateMonster­بفروشید تا، بسته به میزان استعدادتان، درآمد جانبی خوبی برای خودتان داشته باشید.


29- تجارت ارز ،کسب و کار اینترنتی­


هر روز، یک نوسان بزرگ در بازار ارز وجود دارد. اگر شما ترکیبی از مهارت های تحلیلی فنی و بنیادی و برخی از جریان نقدی، را اموزش ببینید­ می توانید به یک معامله گر ارز به صورت اینترنتی تبدیل شوید.
. سایت هایی­ مانند www.forexfactory.com­ بسیار عالی برای یادگیری اصول اولیه هستند. به یاد داشته باشید،­
که­ پول بسیار­ قدرتمند­ است، بنابراین اگر شما تصمیم گیری درستی برای­ یک فرصت در به دست آوردن سود بزرگ را داشته باشید! در همان زمان،باید­ خطرات آن را نیز بپذیرید .
استراتژی مدیریت پول خود یک اصل مهم در کسب درآمد است.


30-در­کسب و کار اینترنتی­برند خودتان را بفروشید

برندسازی یکی­از ایده های­کسب و کار اینترنتی­است که به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر ابتکارات‌تان جنجال به پا کنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یک محصول چاپ کرد، پس می‌توانید پول‌سازی کنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند­کافه‌پرس­بارگزاری کنید. اگر کسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شرکت آنها را چاپ می‌کند و محصول را تحویل می‌دهد. می‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، کتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، کیف‌ها، کلاه‌ها، کارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق کنید و برای فروش هر کدام از آنها حق‌العمل دریافت کنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از­Zazzle،­Teespring­و­Lulu.


31- ساخت ویدئو در کسب و کار اینترنتی


انگلستان با رشد 13.5 درصد ی در ساخت ویدئو های آنلاین درصدر تولید است، میزان بازتاب کارایی و اثر بخشی ویدئو های خوب در جذب مشتریان نشان دهنده ی میزان اهمیت این موضوع است که برای داشتن یک کسب و کار پویا و جذاب باید ویدئو های خوبی مرتبط با حوزه ی کسب و کاری خودمان تولید کنیم.­

دنیای نت پر است از پلت فرم هایی برای ساختن ویدئو های آنلاین برای ساخت ویدئو های اموزشی تبلیغاتی یا ...­
فقط کافی است بازار هدف خود را پیدا کنید و برای ساخت ویدئو های مورد استفاده آنها اقدام کنید.


32- مدیریت شبکه ی اجتماعی


شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه های کسب درامد آنلاین هستند حتما میگویید مشکل کجاست که نادیده گیر گرفته میشوند؟زمان!
بسیاری از کسب و کارهای به جای استفاده ازسایت از­ لینکدین یا توئیتر­­ تلگرام و یا حتی شبکه های اجتماعی جدیدتر­ به درامد رسیدند و در این زمینه به صورت فعال عمل میکنند.
ساخت پروفایل های جذاب و کاربردی در این مسئله بسیار حائز اهمیت است روش های تعامل با مشتریان هم نیز خیلی موثر است.­
اما نکته ای که در موفقیت شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است ثبات­ و استمرار در فعالیت است.


33-در­کسب و کار اینترنتی­پول بگیرید و بنویسید

­

از ایده های­کسب و کار اینترنتی­پرطرفدار است. ­اگر مدیریت یک وبلاگ کمی درگیرکننده به نظر می‌رسد ولی هنوز هم تمایل دارید علاقه‌ی‌تان را به نوشتن در این مسیر ارضا کنید، می‌توانید برای سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگری همچون­PayPerPost،Textbroker، یا­Helium­بنویسید. همچنین، نگارش یک کتاب الکترونیکی جالب هم ممکن است یک گزینه‌ی خوب دیگر باشد. کتاب‌های الکترونیکی هیچ نسخه‌ی چاپی و هزینه‌ی ارسالی ندارند، که آنها را به یک سرمایه‌گذاری معقول تبدیل می‌کند. اگر فردی هستید که مهارت‌های زبانی قدرتمندی دارید. می‌توانید یک ویراستار بالقوه باشید که مدیران سایت‌ها با کمال میل به آنها پول می‌دهند تا مقالات را بخوانند و ویرایش کنند و اشتباهات دستوری را از نظر کپی‌برداری اینترنتی اصلاح کنند.


34- تولید منابع با ارزش در کسب و کار اینترنتی


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


35-داد و ستد سهام و فارکس

یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­است. برخی آدم‌ها پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را تا حدودی ریسکی و خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و به جست‌وجو در این مورد ادامه دهید تا اطلاعات و تجربه‌ی کافی در این عرصه به‌دست بیاورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیار زیادی از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید. هدف هر معامله‌گر موفق این است که دریابد کدام سهام و کدام ارز بیشترین افزایش یا کاهش را در ارزش خواهند داشت. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد.


36- ترجمه در­کسب و کار آنلاین


فکر میکنید وجود بیش از 300.000 مترجم در جهان نشان دهنده چیست؟
نیاز به این بازار ، در دنیایی که بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیاز به خدمات برون سازمانی و ارتباطات برون کشوری یا برون قاره ای دارند یادگیری زبان و دانش آن در گفتگو ها ی تجاری یک امر ضروری است.
راه اندازی یک مرکز مشاوره زبان در کشور خود به صورت بین المللی برای انجام مکالمات در امور بازرگانی برای صادرات و واردات در کشور خود ار طریق یک وب سایت بپردازید و به صورت پاره وقت به امور ترجمه یا مکالمات بپردازید


37-پژوهش انجام دهید

نمی‌توانید طراحی کنید، بنویسید یا وب‌سایت‌ها را کدگذاری کنید؟ مشکلی نیست. اجازه ندهید این مسئله جلوی پول‌سازی اینترنتی‌تان را بگیرد. اگر در هفته چند ساعت زمان اضافه دارید، می‌توانید وظایف تحقیقاتی متعددی را به جای دیگر آدم‌ها یا شرکت‌هایی انجام دهید که خودشان نمی‌توانند برای انجام آن کارها وقت بگذارند. بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف افرادی را استخدام می‌کنند تا در مورد موضوعات خاصی پژوهش کنند یا هر روز در انجام بررسی‌های اینترنتی به آنها کمک کنند. شما نیز می‌توانید یکی از این‌ها باشید.


38-­همکاری با تبلیغ‌ کنندگان­

اگر مالک یک وبلاگ یا وب‌سایت هستید، می‌توانید بخشی از فضای صفحه‌تان را به تبلیغ‌کنندگان بفروشید و هر بار که از سوی مخاطبان هدف تان یا بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان بر این تبلیغات کلیک می‌شود به صورت جانبی پول به‌دست بیاورید. حال که مکان واقعی تبلیغات کاملا آزاد است، ظرفیت عایدی از تبلیغات بها به ازای کلیک (CPC) بر میزان ترافیک سایت‌تان و بها به ازای کلیک و نرخ کلیک (CTR) استوار است. امروزه محبوب‌ترین روش برای کسب درآمد از طریق کلیک‌های تبلیغاتی، از طریق­ادسنس گوگل­یا تبلیغ‌کنندگان مشابه است. روش‌های دیگر تبلیغات مؤثر آنلاین، خبرخوان و بنرهای مستقیم را شامل می‌شود.


39-در کسب و کار اینترنتی­عکس بفروشید

از آن ایده های­کسب و کار اینترنتی­جذاب و ماجراجویانه است. عاشق عکس گرفتن هستید و به عکاسی علاقه‌ی خاصی دارید؟ اگر این چنین است، می‌توانید با فروش اینترنتیِ عکس‌هایی که می‌گیرید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. آدم‌های بی‌شماری هستند که علاقه دارند پول خوبی برای مجموعه‌ی تصاویر منحصر به‌فردی که به آنها پیشنهاد می‌کنید بپردازند. امروزه عرضه‌ی عکس‌های‌تان به مردم از همیشه آسان‌تر است، و می‌تواند رویکرد راحتی برای ایجاد منبع مطمئنی از درآمد اضافی را برای‌تان فراهم کند. چندین سایت ذخیره‌ی تصویر مانند­Shutterstock­و­Fotolia­برای افرادی که می‌خواهند از تصاویری که در اوقات فراغت‌شان به صورت تصادفی گرفته‌اند کسب درآمد کنند، پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی دارند.


40-­کسب و کار اینترنتی­و­بازاریابی اینترنتی

زمانی‌که یک سایت یا وبلاگ ایجاد شد و برای اهداف سئو (بهینه‌سازی موتور جست‌وجو) بهینه‌شد، بازاریابی موتور جست‌وجو (SEM) آغاز می‌شود. ظرفیت کسب درآمد در این حیطه بسیار زیاد است البته به این شرط که بدانید چه می‌کنید. یک متخصص در زمینه‌ی مدیریت سئو، مسئول بازاریابیِ موفق یک وب‌سایت است و می‌تواند ارتقاء آن را به روش‌های گوناگونی موجب شود. برخی از این تکنیک‌های ارتقاء ممکن است، تنها برای این که چند مورد از آنها را نام ببریم، شامل این موارد هستند: بازاریابی مقالات، نشان‌گذاری اجتماعی، پست‌گذاری در تالارهای گفت‌وگو، نشر اخبار منتشر شده، عرضه‌ی سایت‌تان به تعدادی از موتورهای جست‌وجو و راهنماها، و پست‌گذاری در وبلاگ. بیشتر کسب و کارها در ازای انجام این وظایف به کارکنان‌شان پولی نمی‌دهند و در عوض ترجیح می‌دهند تمام وظایف SEO و SEMشان را برون‌سپاری کنند.


41-طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی

انتشار کتاب‌های الکترونیکی رو به افزایش است و در نتیجه تقاضا برای جلدهای چشم‌نواز با کیفیت و جلد محصولات افزایش می‌یابد. نکته‌ی خوبی که در طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی وجود دارد این است که به دانش گرافیکی یا فوتوشاپ نیاز ندارد. فرآیند تولید جلد کتاب الکترونیکی با استفاده از نرم‌افزار طراحی جلد کتاب الکترونیکی انجام می‌شود.


42-برنامه‌های مرتبط با ترفندهای خانگی یا خویش کاری

همزمان با اوج گرفتن انقلاب سبز، “جنبش ترفندهای خانگی­(DIY)” یا خویش کاری نیز به‌راه افتاد. هرچه مشکلات اقتصادی بیشتر می‌‌شوند، مردم پول کمتری خرج می کنند و یاد می‌گیرند برای پس‌انداز کردن پول، برخی کارها را خودشان انجام دهند. شما می‌توانید از این شرایط بهره بگیرید و خودتان را به‌عنوان یک متخصص در زمینه‌ی کارهایی که می‌توان در خانه انجام داد جابزنید و ویدیوهای آموزشی در مورد نحوه‌ی درست کردن چیزها، نصب ابزارک‌ها و تعمیرات تهیه کنید.


43-یک وبلاگ فهرستی از دست‌نوشته‌های کوتاه ایجاد کنید

یک ایده‌ی واقعا ساده که تنها یک ساعت از وقت‌تان را در هفته می‌گیرد و حدودا 20 دلار هزینه دارد. با گذر زمان پول نسبتا هنگفتی را برای‌تان فراهم خواهد کرد.

سایت‌هایی مانند­Viralnova.com­و­Fukarf.com­با پیداکردنِ داستان‌های بامزه، عاطفی و الهام‌بخش در­ردیت، فیسبوک وایمی‌جر­محتوایی رقابتی خلق می‌کنند، محتوا را بازنویسی می‌کنند، جزییات بیش‌تری به آن اضافه می‌کنند و محتوا را در سایت خودشان منتشر می‌کنند. با کمی ارتقاء در سایت‌هایی مانند توییتر، فیسبوک، ردیت، استامبل‌اپان و در نهایت ارگانیک ترافیک، ظرف مدت چند ماه بین 30K تا 50K بازدید مجزا در ماه خواهید داشت. با ادسنس سایت‌تان را به پول نزدیک کنید تا برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های میزبانی و بهاهای نام‌تان درآمدی داشته باشید.

خوب، شروع کردن با این روش (10 تا 50 دلار در ماه) بسیار آسان است، ولی با بالا رفتن ترافیک سایت، این رقم می‌تواند به بیش از 1،000 دلار در ماه افزایش پیدا کند. آن‌گاه می‌توانید سایت را به 30 برابر درآمد ماهیانه به پیش ببرید. افرادی را می‌شناسم که همیشه این کار را انجام می‌دهند و سایت‌ها را بعد از 8 ماه به مبلغی بالاتر از 10،000 دلار انتقال می‌دهند.


44- فروش حراجی هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

­

این کسب و کار، خرید و فروش محصولات (کالای دست دوم، خرید و فروش مجدد کالاهای عمده ) را در یک بازار آنلاین مانند Ebay، Amazon، Auction یا Craigslist را شامل می‌شود.


45- فروشگاه اینترنتی مهره‌دوزی

اگر به مهره‌دوزی علاقه‌دارید و این مهارت را نیز در خود دارید، می‌توانید یک­کسب و کار آنلاین­راه بیاندازید تا نه تنها جالب‌ترین مهره‌دوزی‌های موجود در وب را بفروشید، بلکه از نحوه‌یساخت آن‌ها نیز ویدیوی آموزشی ارائه کنید.


46-خرید و فروش وبسایت

شما می‌توانید وبسایت‌ها را بخرید و بفروشید و از این راه به سود برسید. برای درک این مدل کسب و کار، فرض کنید شما در زمینه‌ی املاک و مستغلات مشغول به کار هستید، کسی که خانه‌ها را به قیمتی پایین خریدرای می‌کند و پس از بازسازی، آن خانه را مجددا به قیمتی بالاتر و با سود می‌فروشد. برای شروع می‌توانید از سایت‌هایی شروع کنید که در Flippa.com فهرست شده‌اند.


47-­کسب و کار اینترنتی­و نمونه‌خوانی

آیا به پیداکردن اشتباهات دستوری علاقه‌دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید به‌صورت آنلاین از این راه کسب درآمد کنید و به ناشران آنلاین، خدمات­نمونه‌خوانی­ارائه دهید.


48-استخدام و شکار آنلاین مغزها

اگر کارتان را بلد هستید و می‌دانید چطور باید به پروفایل افراد سر بزنید و از آن اطلاعاتی استخراج کنید پس می‌توانید مسئول قرارداد برخی شرکت‌ها باشید. وظیفه‌ی شما این است که به‌صورت آنلاین به جستجوی نامزدهای مناسب برای یک موقعیت خاص در شرکت بگردید. شرکت پس از استخدام فرد مورد نظر به شما پرداخت خواهد کرد.


49- ارزیابی وبسایت هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

همان‌طور که کسب و کارها به‌صورت آفلاین خرید و فروش می‌شوند، وبسایت‌ها نیز به‌صورت آنلاین خرید و فروش می‌شوند. شما می‌توانید به یک متخصص ارزش‌یابی سایت تبدیل شوید و خدمات ارزیابی به توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها ارائه کنید.


50- منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


51- کارگزاری سرمایه‌گذاری مشاع

شما می‌توانید یک­کسب و کار اینترنتی­بر پایه‌ی خدمات کارگزاری سرمایه‌گذاری‌های مشاع ایجاد کنید. اگر ظرفیت و توانایی ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و بازاریابان را در هر زمینه‌ای دارید، فکر نمی‌کنم چیزی بتواند مانع شما شود تا یک­کسب و کار اینترنتی­کارگزاری سرمایه گذاری مشاع راه‌بیاندازید.

دانلود­pdf مقاله: کسب و کار اینترنتی

مطالب مرتبط

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 17:03 | نویسنده : مدیر | بازدید : 244

­ایده های­کسب و کار اینترنتی­برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی:


1- بازاریابی تلفنی و­کسب و کار اینترنتی


کسب و کار اینترنتی­،بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیازمند خدمات برون سازمانی و­ سرویس های بازاریاب تلفنی­ و پیگیری های مکرر هستند.
میتوانید یک­ سرویس ارائه خدمات بازاریابی­کسب و کار اینترنتی­را با دریافت حق عضویت به مشتریان ارائه کنید.­


2-کسب و کار اینترنتی­،سایت آموزش

بی شک آموزش و یادگیری موضوعی است که هر کسی نیاز دارد و امروزه یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­در ایران است.­ در هر زمینه ای که تخصص دارید و می توانید آن را به دیگران آموزش دهید می توانید وب سایت راه اندازی کنید. می توانید در سایت هایی که آموزشی هستند مثل فرانش ثبت نام کنید و ویدئوی آموزشی خود را به اشتراک بگذارید.

این ویدئو ها می توانند رایگان باشند و یا اینکه قیمت های مختلفی داشته باشند. نمونه ای از ویدئو های آموزشی خود را می توانید در آپارات یا یوتیوپ به اشتراک بگذارید تا بینندگان را به سایت خود هدایت کنید. استفاده از کتاب و مقاله و فایل های آموزشی می تواند مفید باشد.


3-­کسب و کار اینترنتی­،مشاوره‌­رسانه‌های اجتماعی­

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.


4-سایت خدمات

می توانید از راه دور به مشتریان خدمات ارائه دهید. راه اندازی­کسب و کار اینترنتی­بر اساس مهارت های خود و فروش آن به مشتریان می تواند گزینه ای خوبی برای کسب درآمد از اینترنت باشد. این خدمات می توانند به صورت فیزیکی باشند و یا محصولات دانلودی یا خدماتی مثل طراحی و…

شما با این روش می توانید بدون اینکه به مکان خاصی نیاز داشته باشید با خیلی از هم گروهی های خود وارد کار شوید. به علاوه سپردن کار به دیگران می تواند بخشی از هزینه های شما صرفه جویی کند مثلاً پول برق و اینترنت.


5-برای­کسب و کار اینترنتی­از ابزار های سئو استفاده کنید

سایت‌هایی ­وجود دارند که جستجوهای مردم را نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از جستجوهای مردم بدانید که چه چیزی را نیاز دارند و آیا با توجه به جستجوی آنها سایتی وجود دارد یا نه؟

با این تکنیک، ایده ها و فرصت ها را شناسایی و شکار کنید و با توجه به مهارت‌ها و علاقه‌های خود دست‌به‌کار شوید. برای تولید محتوا ابتدا سئوی آن را با ابزار های سئو چک کنید و در صورت تکراری نبودن محتوا را استفاده کنید.


راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به هیچ وجه کار ساده ای نیست.­ اگر میخواهید از طریق­کسب و کار اینترنتی­به پول برسید­ نیاز به یک ایده بسیار خوب و قوی برنامه­ بازاریابی بسیار حرفه ای در­ هر زمینه ای که علاقه مند هستید دارید.
اما خبر خوب اینجاست که می تونید با یک هاست و دامین و طرح قوی در کناریک سری­ مهارت های اولیه ایده خود را تبدیل به واقعیت کنید.
یادتون نره که هر یک از ایده های کسب و کار رقابتی در میدان جنگ هستند و برای حرکت در این مسیر باید با تمام اسلحه های خود در خط مقدم­ حرکت کنید.
نگاه کردن به ارقام بالای فروش برخی وب سایت ها­ در یک ماه بیانگر این موضوع است که­ چه درامد بالایی در گرو راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.


6-کسب و کار اینترنتی­،فروشگاه اینترنتی

یکی دیگر از ایده های جالب کسب و کار اینترنتی٬ داشتن فروشگاه و فروش اینترنتی می باشد. می توانید در شروع کار قبل از اینکه سایتی داشته باشید از فروشگاه سازهای رایگان استفاده کنید.

در برخی سایت های فروشگاه‌ساز می توانید حداقل 50 محصول را به رایگان در فروشگاه شخصی خود داشته باشید­و حتی می توانید همکاری در فروش داشته و محصولات دیگران را در سایت قرار دهید و بفروشید. یعنی بدون داشتن محصول و فقط­ با مشارکت در فروش می توانید کسب درآمد کنید.

این فروشگاه سازها را می توانید به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی کنید و همچنین می توانید دامنه بخرید که قیمت چندانی ندارد. داشتن فروشگاههای تلگرامی هم ایده خوبی است. در یک کارگاه تخصصی ما به شما آموزش می‌دهیم که بر روی کانال تلگرام خود فروشگاه آنلاین با قابلیت پرداخت بانکی قرار دهید.

­

بعد از اینکه کارتان رونق گرفت می توانید سایت بزرگتری هم داشته باشید. داشتن مهارت در زمینه سئو خیلی مهم است و حتما یا آموزش ببینید و یا از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید. در فن فروش سعی کنید بیشتر یک مشاور دلسوز باشید تا­ فروش خود به خود صورت بگیرد. ارتباط موثر با مشتری خیلی مهم است.

فراموش نکنید مهم ترین احساس مشتریان احساس مهم بودن است. شما با رفتار خود به آنها حس مهم بودن را بدهید. سعی کنید مورد اعتماد مشتریان باشید و محصولات خود را به همان اندازه ای که قابلیت و کیفیت دارند تبلیغ کنید و به دیگران بشناسانید.

هزینه ارسال رایگان برای فروشگاه، ایده خوبی است و به نظرم حس خوبی به مشتری می‌دهد.


7-کسب و کار اینترنتی­،وب سایت های واسطه


­میتوانید برای مشاغلی که مشکل حمل نقل و یا ارتباط با مشتری دارند به صورت واسطه عمل کنید و سرعت و روند کار را بهبود بخشید و درصدی از حق فروش را صاحب شوید گاهی وقتا فقط نیاز به یک پیک دارید که مثلا یک پیتزا را که سفارش آنلاین یک مشتری است به دست آن برسانید.
به همین سادگی


8-برنامه های اجتماعی و سرگرمی

می توانید برنامه های اجتماعی و سرگرمی تهیه کنید و هزینه عضویت ماهانه یا هفتگی برای اعضا در نظر بگیرید. سعی کنید برنامه‌های منحصر بفرد و عالی تهیه کنید. در صورت زیاد بودن مخاطب می تواند بستر مناسبی برای تبلیغات باشد.


5-­کسب و کار اینترنتی­وساخت برنامه‌های کاربردی

از آن‌جایی‌که تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های کاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یک برنامه‌ی تلفن هوشمند ممکن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های کاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود کلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های کاربردی که به‌خوبی کار می‌کنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یکی دیگر از راهکارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌کند.


6-کسب و کار اینترنتی­،همکاری در فروش

در این روش شما می توانید محصولات دیگران را در سایت خود قرار دهید و از فروش هر کدام از محصولات پورسانت دریافت کنید همانطور که قبلا ذکر شد می توانید از فروشگاه سازهای‌رایگان در ایده سوم استفاده کنید و بدون هیچ هزینه ای محصولات دیگران را بفروشید و کسب درآمد کنید. شما باید تکنیک‌های بازاریابی را به خوبی فرا بگیرید و گرنه هیچ مشتری به سراغ شما نمی آید.­


7-منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


8-کسب و کار اینترنتی­،راه‌اندازی سایت و فروش تبلیغ

یکی از هدف های راه اندازی یک­کسب و کار اینترنتی­می‌تواند راه‌اندازی یک سایت با هر موضوعی که به نظر شما و کاربران جذاب است باشد و بعد از اینکه مخاطبان شما زیاد شد شروع به فروش تبلیغ کنید. ارائه محتوای پر ارزش خیلی مهم است. در این گونه سایت ها چون یک حوزه عمومی است مخاطبان زیادی دارد.


9-کپی‌رایتینگ (نوشتن محتوای تبلیغاتی)

کپی‌رایتینگ یک کسب و کار خدماتی است که می‌توانید همین امروز شروع کنید. این ایده پولساز است چرا که کپی‌رایترهای کمی در دنیا وجود دارند. بازاریابان پورسانتی و بازاریابان اطلاعات محصول، اصلی‌ترین مشتریان شما خواهندبود، زیرا به دنبال راه‌های ممکن برای افزایش نرخ کلیک، نرخ ثبت‌نام و نرخ تبدیل وب‌سایت‌شان هستند. اگر به بازی با کلمات علاقه‌مند هستید می‌توانید خدمات ارائه‌ی کپی‌رایتینگ را فراهم کنید.


10-تولید محتوا برای برندها برای جذب اسپانسر

جذب اسپانسر با محتوای با کیفیت می تواند ایده خیلی خوبی باشد. توجه داشته باشید محتواهای شما یکتا و منحصر بفرد باشد تا سئوی بالایی را بدست بیاورید. تمام نکات و فنون مربوط به تهیه محتوای با کیفیت را در نظر بگیرید. در صورت لزوم از متخصصین این حوزه کمک بگیرید.

همانطور که همیشه در دوره‌های آموزشی­کسب و کار اینترنتی پولساز­تأکید می‌کنم٬ محتواهای خود را با نظم خاصی بروز کنید. مثلا هر هفته شبهای دوشنبه ساعت 10 و یا هر روز ساعت 12.

این نظم و رعایت قوانین دیگر که مربوط به گوگل می باشد و به شما در بالا بردن رتبه سایت تان در نتایج اول گوگل٬ بسیار کمک خواهد کرد.


11-کسب و کار اینترنتی وتولید منابع با ارزش


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


12-برگزاری کارگاه و سمینار

یک­کسب و کار اینترنتی­پولساز دیگر برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارها به صورت مجازی و حضوری است که می تواند سود خیلی خوبی داشته باشد. این کارگاه‌های تخصصی در هر زمینه ای می تواند باشد.

شما حتی می‌تواند واسط بین کسانی باشید که مهارت خاصی دارند ولی وبلاگ یا سایت ندارند. جلسات آنلاین و مراسم حضوری با قشرهای مختلف جامعه می‌تواند جذاب باشد.

به عنوان مثال خانم های زیادی در خانه تنها هستند و به خاطر پر شدن تنهایی خود به باشگاه یا جاهای دیگر می روند. خیلی‌ها دوست دارند سرگرم شوند.

جلسات آنلاین و دادن ایده‌های خوب و کارآمد می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند و با مخاطبان زیاد می توانید بر اساس نیاز های آنها تبلیغات بگیرید یا محصولات خود را تبلیغ کنید.­

مثلاانجمنی برای خانم‌های خانه‌دار،­انجمنی برای بازنشسته‌ها، انجمنی برای کارمندان، انجمنی برای بساز بفروشها، انجمن‌هایی که الان در جامعه ما خیلی کم­ هستند و یا اصلا نیستند. شاید انجمن بچه های زیر 7 سال اصلا وجود نداشته باشد و ­…


13- تبدیل شدن به یک سهامدار

یادگیری این موضوع که به کسب درامد آنلاین­ برسیم خیلی اسان نیست اما هستند بسیاری از افرادی که درامد­ بالای 1.000.000دلار در سال دارند اکثر این افراد از طریق جذب­ سرمایه در فروشگاه های اینترنتی­ به درامد رسیده بودند زیرا مردم ترجیح میدهند خودشان مستقیما خرید کنند تا از طریق یک شخص ثالث.
آمازون یکی از برنامه­ های سهامداری محبوب در جهان است که حق کمیسیون آن بسیار پایین است در برخی از مشاغل استفاده از امازون میتواند بسیار سود اور باشد و تا 75 درصد حق کمیسون شما در کسب و کار را کاهش دهد.
در زمان خود کار کنید.!!!!


14-شبکه‌ی تبلیغات آنلاین (اد نتورک)

می‌توانید یک شرکت آنلاین راه‌بیندازید و آگهی‌دهندگان را به وب‌سایت‌هایی پیوند دهید که پذیرای تبلیغات هستند. مسئولیت کلیدی یک اد نتورک عبارت است از گردآوری فضای تبلیغاتی از طرف انتشاردهندگان تبلیغات و هماهنگ کردن آن با درخواست آگهی‌دهندگان.


15-ساخت سایت مولتی مدیا


انجام کار در زمان­
داشتن یک سایت خوب یک نقطه شروع برای کسب و کار شماست اما به نظرتون فقط این موضوع کافیه؟تمرکزتان را­ بر روی ساخت یک قابلیت منحصر به فرد نسبت به­ سایت های دیگر رقبایتان قرار بدید.سایت شما باید قابلیت های منحصر به فردی نسبت به کسب و کار شما داشته باشد.


16-کسب و کار اینترنتی ، ساخت اپلیکیشن


در این قسمت هم باز به تحصیلات آکادمیک در حوزه برنامه نویسی نیازمندیم من به شما 12 ماه زمان برای­ اموزش را تضمین میکنم که اگر بتوانید حسابی وقت صرف آموزش خود کنید میتوانید اولین قدم هارا در این حوزه بردارید.اما خب همیشه نیاز­ به داشتن دانش­ تخصصی نیست شما میتوانید یک ایده ی حرفه ای برای تولید یک اپلیکیشن کاربردی را نیز داشته باشید و این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید و در نهایت بشینید در خانه اسکناس بشمارید البته این روش قدیمی شده بهتر به صدای اس ام های واریزی درگاه های بانک در تلفن همراه خود گوش کنید که قطعا آسونتر و لذت بخش تر است.متخصصین این حوزه هم میتوانند با­

 • گرفتن سفارش اختصاصی مشتریان
 • گرفتن حق اشتراک پشتیبانی ماهانه
 • فروش با حق عضویت ثابت

به درآمد برسند.


17- کسب درامد از طریق وبلاگ نویسی

با صرف میزان هزینه کم در تولید وب سایت­ و استفاده از هاست و دامین معتبر میتوانید یک سایت داشته باشید و کار بلاگ نویسی را آغاز کنید کافی است به طور مستمر در حوزه ی کاری­ خود سرچ کنید ،از این روش خیلی ها به درامد رسیدند­
فقط کافی است این 4 مورد را در نظر بگیرید:
پشتیبانی مستمر وب سایت
فروش تبلیغات بنری در سایت
با سایت هایی مثل آمازون یا ای بی­ ebyارتباط برقرار کنید.
دریافت حق عضویت یا فروش محصولات به کاربران
مثال : TechCrunch
تچ کرانچ یک کسب و کار خانگی کم هزینه بود که توسط Michael Arrington راه اندازی شد که خیلی زود وی را میلیونر کرد­
مایکل کارش رو با نوشتن چند تا گزارش ساده آغاز کرد.


18-کارمند حرفه‌ای مستقل

کار مستقل از طریق اینترنت یک روش عالی برای متخصصینی در کسب و کار فردی‌شان است تا در کل به طیف وسیعی از مشتریان کمک کنند. چندین وب‌سایت کار مستقل و پروژه محور به کسب و کارهایی که به کمک مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست کنند. کسب و کارهای کوچک و آدم‌هایی که مستقل کار می‌کنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، که در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب کنند. سایت‌هایی مانند­Elance­یا­ODesk­تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیکی، برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.


19-فروش در سایت هایی مانند eby­ را یاد بگیرید


فروش موفق در ای بی کار اسانی نیست اما خب با در نظر گرفتن حاشیه ای بی یعنی شرکت هایی که دارای برند خاصی نیستند و با­ انتخاب محصول مناسبی که بتوانید به آنها بفروشید میتوانید به سود کلان دست پیدا کنید­
شانستون رو با انتخاب اقلام کوچک امتحان کنید. بررسی کسب و کارهای اینچنینی به شما آموزش میدهد که باید چکار کنید.


20- آموزش

شاید شما داری مهارت خاصی باشید که بتوانید با به اشتراک گذاشتن آن در اینترنت به صد ها نفری که نیازمند مهارت شما هستند آموزش دهید به خصوص با این امکان که سرویس هایی مانند اسکایپ کاملا رایگان هستند و اینگونه نیازمند پرداخت هزینه ی اضافی هم نیستید میتوانید با صرف هزینه اندکی درآمد های زیادی کسب کنید.
ایده شروع به اموزش رایگان برای افرادی که داری مهارت خاصی هستند­ قبل از فروش محصولات خدماتی مثل مقاله های آموزشی همیشه ایده ی خوبی برای رسیدن به درامد بالا بوده است .

4 مورد از مواردی که میتوانید از طریق آنها فعالیت کنید:

 • ­­­­­­­­­­­­ آموزش زبان
 • ­­­­­­­­­­­­ ارائه آموزش بازاریابی
 • ­­­­­­­­­­­­ کمک به بهبود مهارت های نوشتن
 • ­­­­­­­­­­­­ و ...

21-خرید و فروش دامنه

آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به کسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی کمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یک دامنه خریداری کنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند­afternic.com،­‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یک راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است که فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی کنید که نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند که منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.


22- کسب و کار اینترنتی،وبلاگ نویسی با شیوه ی پرداخت


بیش از 3500.000.000 وب سایت در اینترنت وجود دارد که با دریافت مبلغی از مشتریان با توجه به نیاز آنها محتوا تولید میکنند­
­تمرکز آنها و رقابت انها بر روی تولید محتوای با کیفیت و منطبق بر سئو و الگوریتم های گوگل است.­


23-خدمات رزومه‌نویسی

رزومه‌نویسی می‌تواند یک کسب و کار خانگی اینترنتی بزرگ به‌شمار بیاید، به‌ویژه در زمان دشواری‌های اقتصادی و در مناطقی که نرخ بیکاری بسیار بالا است.


در هر حال، اینترنت به خودی خود سرشار از فرصت‌های پول‌سازی یکی پس از دیگری ‌است. درحالی‌که­کسب درآمد اینترنتی­برای بسیاری از آدم‌ها نخستین منبع درآمدی‌شان نیست، می‌تواند منبع بسیار مطمئنی از درآمد را در هر ماه به ارمغان بیاورد. با این‌حال، برخی کارآفرینان اینترنتی وجود دارند که همه‌کار می‌کنند تا از تلاش، استقامت و زمانی که در این کار صرف کرده‌اند تا رؤیاهای‌شان را به واقعیت تبدیل کنند بهترین نتیجه را بگیرند. آیا هیچ‌کدام از این گزینه‌های پول‌سازی اینترنتی به دردتان می‌خورد؟

زمان بگذارید و ببینید به کجا می‌رساندتان! برای هر آدمی در این عرصه دستاوردی وجود دارد. فارغ از این که می‌خواهید کار یدی انجام دهید یا به‌صورت جانبی درآمد کسب کنید، گزینه‌های دیگری هم در فهرست چندین ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­ام وجود دارد.­


24- دستیار مجازی باشید


البته این نوع کسب و کار ها هنوز در ایران نمود پیدا نکرده است اما خب شما میتوانید ایده ی آن را به نفع خود تغییر بدهید و ثبت کنید.
در این نوع وب سایت ها با دریافت مبلغی از مشتریان میتوانید اقلام مورد نیاز مشتری یا امور مربوط به کار یا تحصیل انها را بهبود ببخشید.
در کل همه این اینکار بستگی به انعطاف پذیری شما دارد که چقدر میتوانید در راه انداختن کار دیگران خلاق باشید.­­

25- ارائه خدمات طراحی وب سایت


در عرصه ی جدید تکنولوژی وجود یک وب سایت برای هر کسب و کاری میتواند واجب باشد . کافی است که بتوانیم مقالاتی در این زمینه بنویسیم که چقدر راحت در خانه و بدون پرداخت هزینه ی بالا هر فردی میتواند یک کسب و کار داشته باشد و این فرهنگ را که برای داشتن درامد حتما باید استخدام شویم را از بین ببریم و به رشد و شکوفایی خلاقیت های ذهنی مردم کمک کنیم.
شما با گذراندن چند دوره ی کوتاه مدت آکادمیک و گذراندن دوره های برنامه نویسی میتوانید به مهارت ساخت وب سایت دست پیدا کنید
هر چقدر زود تر اقدام به یادگیری کنید تجربه ی بیشتری خواهید داشت.!!!


26-خدمات جمع‌آوری فهرست

آیا می‌دانید چطور یک فهرست را به‌صورت آنلاین تهیه کنید؟ اگر این کار را بلد هستید پس می‌توانید فهرست خودتان را تهیه کنید. بسیاری از بازاریابان اینترنتی به این واقعیت اذعان دارند که پول در فهرست‌ها است و تمایل دارند به هر قیمتی که شده این فهرست‌ها را به‌دست بیاورند. شما هم می‌توانید به این کسب و کار بپردازید و به ازای هر فهرست پول بگیرید.


27-خدمات برون سپاری

بیشتر سرویس های ارائه دهنده خدمات به مشتریان در اینترنت نیازمند حضور نمایندگانی در برخی نقاط دیگر هستند، آنها ممکن است یک شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت باشند که در جستجوی یک لوگو هستند یا به دنبال تبلیغات برای مشتری های خود در مناطق دیگر باشند پس با شناخت فرصت های کاری در حوزه ی زندگی خود میتوانید به نمایندگانی از حوزه های دیگر خدمات ارائه دهید و به درآمد برسید.
این اصل که درامد گاهی در حاشیه موضوع نهفته است را­ نادیده نگیرید.
­مطالعه کنید و مطالعه و باز هم مطالعه.


28-خلق تم‌های وردپرس هم میتواند یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­باشد

با افزایش تعداد آدم‌هایی که می‌خواهند حضور اینترنتی‌شان را پایه‌گذاری کنند فارغ از این که دلیل‌شان چیست، تقاضا برای تم‌های وردپرس و الگوهای وب‌سایت‌ها رو به افزایش است. آیا استعداد طراحی وب‌سایت و کدگذاری HTML دارید؟ اگر این‌چنین است، می‌توانید از خلق تم‌های جذاب وب‌سایت پول خوبی به هم بزنید. آن تم‌ها را خلق کنید و سپس آنها را در بازارهای اینترنتی مانند­ThemeForest­و­TemplateMonster­بفروشید تا، بسته به میزان استعدادتان، درآمد جانبی خوبی برای خودتان داشته باشید.


29- تجارت ارز ،کسب و کار اینترنتی­


هر روز، یک نوسان بزرگ در بازار ارز وجود دارد. اگر شما ترکیبی از مهارت های تحلیلی فنی و بنیادی و برخی از جریان نقدی، را اموزش ببینید­ می توانید به یک معامله گر ارز به صورت اینترنتی تبدیل شوید.
. سایت هایی­ مانند www.forexfactory.com­ بسیار عالی برای یادگیری اصول اولیه هستند. به یاد داشته باشید،­
که­ پول بسیار­ قدرتمند­ است، بنابراین اگر شما تصمیم گیری درستی برای­ یک فرصت در به دست آوردن سود بزرگ را داشته باشید! در همان زمان،باید­ خطرات آن را نیز بپذیرید .
استراتژی مدیریت پول خود یک اصل مهم در کسب درآمد است.


30-در­کسب و کار اینترنتی­برند خودتان را بفروشید

برندسازی یکی­از ایده های­کسب و کار اینترنتی­است که به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر ابتکارات‌تان جنجال به پا کنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یک محصول چاپ کرد، پس می‌توانید پول‌سازی کنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند­کافه‌پرس­بارگزاری کنید. اگر کسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شرکت آنها را چاپ می‌کند و محصول را تحویل می‌دهد. می‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، کتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، کیف‌ها، کلاه‌ها، کارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق کنید و برای فروش هر کدام از آنها حق‌العمل دریافت کنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از­Zazzle،­Teespring­و­Lulu.


31- ساخت ویدئو در کسب و کار اینترنتی


انگلستان با رشد 13.5 درصد ی در ساخت ویدئو های آنلاین درصدر تولید است، میزان بازتاب کارایی و اثر بخشی ویدئو های خوب در جذب مشتریان نشان دهنده ی میزان اهمیت این موضوع است که برای داشتن یک کسب و کار پویا و جذاب باید ویدئو های خوبی مرتبط با حوزه ی کسب و کاری خودمان تولید کنیم.­

دنیای نت پر است از پلت فرم هایی برای ساختن ویدئو های آنلاین برای ساخت ویدئو های اموزشی تبلیغاتی یا ...­
فقط کافی است بازار هدف خود را پیدا کنید و برای ساخت ویدئو های مورد استفاده آنها اقدام کنید.


32- مدیریت شبکه ی اجتماعی


شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه های کسب درامد آنلاین هستند حتما میگویید مشکل کجاست که نادیده گیر گرفته میشوند؟زمان!
بسیاری از کسب و کارهای به جای استفاده ازسایت از­ لینکدین یا توئیتر­­ تلگرام و یا حتی شبکه های اجتماعی جدیدتر­ به درامد رسیدند و در این زمینه به صورت فعال عمل میکنند.
ساخت پروفایل های جذاب و کاربردی در این مسئله بسیار حائز اهمیت است روش های تعامل با مشتریان هم نیز خیلی موثر است.­
اما نکته ای که در موفقیت شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است ثبات­ و استمرار در فعالیت است.


33-در­کسب و کار اینترنتی­پول بگیرید و بنویسید

­

از ایده های­کسب و کار اینترنتی­پرطرفدار است. ­اگر مدیریت یک وبلاگ کمی درگیرکننده به نظر می‌رسد ولی هنوز هم تمایل دارید علاقه‌ی‌تان را به نوشتن در این مسیر ارضا کنید، می‌توانید برای سایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگری همچون­PayPerPost،Textbroker، یا­Helium­بنویسید. همچنین، نگارش یک کتاب الکترونیکی جالب هم ممکن است یک گزینه‌ی خوب دیگر باشد. کتاب‌های الکترونیکی هیچ نسخه‌ی چاپی و هزینه‌ی ارسالی ندارند، که آنها را به یک سرمایه‌گذاری معقول تبدیل می‌کند. اگر فردی هستید که مهارت‌های زبانی قدرتمندی دارید. می‌توانید یک ویراستار بالقوه باشید که مدیران سایت‌ها با کمال میل به آنها پول می‌دهند تا مقالات را بخوانند و ویرایش کنند و اشتباهات دستوری را از نظر کپی‌برداری اینترنتی اصلاح کنند.


34- تولید منابع با ارزش در کسب و کار اینترنتی


سایت هایی که بالاترین رتبه ها را در موتور های جستجو دارند همیشه سایت های تجاری متعلق به برند های معروف نیستند ما گاها شاهد این موضوع بوده ایم که سایت هایی که محتوای آموزشی یا سرگرمی موسیقی یا مواردی از این قبیل تولید میکنند میلیون ها نفردنبال کننده دارند که جذب خلاقیت آنها و موضوعات­ بحث بر انگیز آنها هستند.
یک وب سایت که منابع با ارزش دارد تولید کنید و تمام تمرکز خود را روی ساخت محتوای اختصاصی قرار دهید.
اگر هیچ ایده ای ندارید برای شروع این کار میتوانید وب سایت خود را برای آموزش و جمع آوری مطالبی برای افرادی مانند شما که ایده ای ندارند برای شروع کسب و کار بنا کنید.


35-داد و ستد سهام و فارکس

یکی از بهترین ایده های­کسب و کار اینترنتی­است. برخی آدم‌ها پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را تا حدودی ریسکی و خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و به جست‌وجو در این مورد ادامه دهید تا اطلاعات و تجربه‌ی کافی در این عرصه به‌دست بیاورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیار زیادی از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید. هدف هر معامله‌گر موفق این است که دریابد کدام سهام و کدام ارز بیشترین افزایش یا کاهش را در ارزش خواهند داشت. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد.


36- ترجمه در­کسب و کار آنلاین


فکر میکنید وجود بیش از 300.000 مترجم در جهان نشان دهنده چیست؟
نیاز به این بازار ، در دنیایی که بیشتر شرکت ها و سازمان ها نیاز به خدمات برون سازمانی و ارتباطات برون کشوری یا برون قاره ای دارند یادگیری زبان و دانش آن در گفتگو ها ی تجاری یک امر ضروری است.
راه اندازی یک مرکز مشاوره زبان در کشور خود به صورت بین المللی برای انجام مکالمات در امور بازرگانی برای صادرات و واردات در کشور خود ار طریق یک وب سایت بپردازید و به صورت پاره وقت به امور ترجمه یا مکالمات بپردازید


37-پژوهش انجام دهید

نمی‌توانید طراحی کنید، بنویسید یا وب‌سایت‌ها را کدگذاری کنید؟ مشکلی نیست. اجازه ندهید این مسئله جلوی پول‌سازی اینترنتی‌تان را بگیرد. اگر در هفته چند ساعت زمان اضافه دارید، می‌توانید وظایف تحقیقاتی متعددی را به جای دیگر آدم‌ها یا شرکت‌هایی انجام دهید که خودشان نمی‌توانند برای انجام آن کارها وقت بگذارند. بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارهای مختلف افرادی را استخدام می‌کنند تا در مورد موضوعات خاصی پژوهش کنند یا هر روز در انجام بررسی‌های اینترنتی به آنها کمک کنند. شما نیز می‌توانید یکی از این‌ها باشید.


38-­همکاری با تبلیغ‌ کنندگان­

اگر مالک یک وبلاگ یا وب‌سایت هستید، می‌توانید بخشی از فضای صفحه‌تان را به تبلیغ‌کنندگان بفروشید و هر بار که از سوی مخاطبان هدف تان یا بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان بر این تبلیغات کلیک می‌شود به صورت جانبی پول به‌دست بیاورید. حال که مکان واقعی تبلیغات کاملا آزاد است، ظرفیت عایدی از تبلیغات بها به ازای کلیک (CPC) بر میزان ترافیک سایت‌تان و بها به ازای کلیک و نرخ کلیک (CTR) استوار است. امروزه محبوب‌ترین روش برای کسب درآمد از طریق کلیک‌های تبلیغاتی، از طریق­ادسنس گوگل­یا تبلیغ‌کنندگان مشابه است. روش‌های دیگر تبلیغات مؤثر آنلاین، خبرخوان و بنرهای مستقیم را شامل می‌شود.


39-در کسب و کار اینترنتی­عکس بفروشید

از آن ایده های­کسب و کار اینترنتی­جذاب و ماجراجویانه است. عاشق عکس گرفتن هستید و به عکاسی علاقه‌ی خاصی دارید؟ اگر این چنین است، می‌توانید با فروش اینترنتیِ عکس‌هایی که می‌گیرید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. آدم‌های بی‌شماری هستند که علاقه دارند پول خوبی برای مجموعه‌ی تصاویر منحصر به‌فردی که به آنها پیشنهاد می‌کنید بپردازند. امروزه عرضه‌ی عکس‌های‌تان به مردم از همیشه آسان‌تر است، و می‌تواند رویکرد راحتی برای ایجاد منبع مطمئنی از درآمد اضافی را برای‌تان فراهم کند. چندین سایت ذخیره‌ی تصویر مانند­Shutterstock­و­Fotolia­برای افرادی که می‌خواهند از تصاویری که در اوقات فراغت‌شان به صورت تصادفی گرفته‌اند کسب درآمد کنند، پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی دارند.


40-­کسب و کار اینترنتی­و­بازاریابی اینترنتی

زمانی‌که یک سایت یا وبلاگ ایجاد شد و برای اهداف سئو (بهینه‌سازی موتور جست‌وجو) بهینه‌شد، بازاریابی موتور جست‌وجو (SEM) آغاز می‌شود. ظرفیت کسب درآمد در این حیطه بسیار زیاد است البته به این شرط که بدانید چه می‌کنید. یک متخصص در زمینه‌ی مدیریت سئو، مسئول بازاریابیِ موفق یک وب‌سایت است و می‌تواند ارتقاء آن را به روش‌های گوناگونی موجب شود. برخی از این تکنیک‌های ارتقاء ممکن است، تنها برای این که چند مورد از آنها را نام ببریم، شامل این موارد هستند: بازاریابی مقالات، نشان‌گذاری اجتماعی، پست‌گذاری در تالارهای گفت‌وگو، نشر اخبار منتشر شده، عرضه‌ی سایت‌تان به تعدادی از موتورهای جست‌وجو و راهنماها، و پست‌گذاری در وبلاگ. بیشتر کسب و کارها در ازای انجام این وظایف به کارکنان‌شان پولی نمی‌دهند و در عوض ترجیح می‌دهند تمام وظایف SEO و SEMشان را برون‌سپاری کنند.


41-طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی

انتشار کتاب‌های الکترونیکی رو به افزایش است و در نتیجه تقاضا برای جلدهای چشم‌نواز با کیفیت و جلد محصولات افزایش می‌یابد. نکته‌ی خوبی که در طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی وجود دارد این است که به دانش گرافیکی یا فوتوشاپ نیاز ندارد. فرآیند تولید جلد کتاب الکترونیکی با استفاده از نرم‌افزار طراحی جلد کتاب الکترونیکی انجام می‌شود.


42-برنامه‌های مرتبط با ترفندهای خانگی یا خویش کاری

همزمان با اوج گرفتن انقلاب سبز، “جنبش ترفندهای خانگی­(DIY)” یا خویش کاری نیز به‌راه افتاد. هرچه مشکلات اقتصادی بیشتر می‌‌شوند، مردم پول کمتری خرج می کنند و یاد می‌گیرند برای پس‌انداز کردن پول، برخی کارها را خودشان انجام دهند. شما می‌توانید از این شرایط بهره بگیرید و خودتان را به‌عنوان یک متخصص در زمینه‌ی کارهایی که می‌توان در خانه انجام داد جابزنید و ویدیوهای آموزشی در مورد نحوه‌ی درست کردن چیزها، نصب ابزارک‌ها و تعمیرات تهیه کنید.


43-یک وبلاگ فهرستی از دست‌نوشته‌های کوتاه ایجاد کنید

یک ایده‌ی واقعا ساده که تنها یک ساعت از وقت‌تان را در هفته می‌گیرد و حدودا 20 دلار هزینه دارد. با گذر زمان پول نسبتا هنگفتی را برای‌تان فراهم خواهد کرد.

سایت‌هایی مانند­Viralnova.com­و­Fukarf.com­با پیداکردنِ داستان‌های بامزه، عاطفی و الهام‌بخش در­ردیت، فیسبوک وایمی‌جر­محتوایی رقابتی خلق می‌کنند، محتوا را بازنویسی می‌کنند، جزییات بیش‌تری به آن اضافه می‌کنند و محتوا را در سایت خودشان منتشر می‌کنند. با کمی ارتقاء در سایت‌هایی مانند توییتر، فیسبوک، ردیت، استامبل‌اپان و در نهایت ارگانیک ترافیک، ظرف مدت چند ماه بین 30K تا 50K بازدید مجزا در ماه خواهید داشت. با ادسنس سایت‌تان را به پول نزدیک کنید تا برای تحت پوشش قرار دادن هزینه‌های میزبانی و بهاهای نام‌تان درآمدی داشته باشید.

خوب، شروع کردن با این روش (10 تا 50 دلار در ماه) بسیار آسان است، ولی با بالا رفتن ترافیک سایت، این رقم می‌تواند به بیش از 1،000 دلار در ماه افزایش پیدا کند. آن‌گاه می‌توانید سایت را به 30 برابر درآمد ماهیانه به پیش ببرید. افرادی را می‌شناسم که همیشه این کار را انجام می‌دهند و سایت‌ها را بعد از 8 ماه به مبلغی بالاتر از 10،000 دلار انتقال می‌دهند.


44- فروش حراجی هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

­

این کسب و کار، خرید و فروش محصولات (کالای دست دوم، خرید و فروش مجدد کالاهای عمده ) را در یک بازار آنلاین مانند Ebay، Amazon، Auction یا Craigslist را شامل می‌شود.


45- فروشگاه اینترنتی مهره‌دوزی

اگر به مهره‌دوزی علاقه‌دارید و این مهارت را نیز در خود دارید، می‌توانید یک­کسب و کار آنلاین­راه بیاندازید تا نه تنها جالب‌ترین مهره‌دوزی‌های موجود در وب را بفروشید، بلکه از نحوه‌یساخت آن‌ها نیز ویدیوی آموزشی ارائه کنید.


46-خرید و فروش وبسایت

شما می‌توانید وبسایت‌ها را بخرید و بفروشید و از این راه به سود برسید. برای درک این مدل کسب و کار، فرض کنید شما در زمینه‌ی املاک و مستغلات مشغول به کار هستید، کسی که خانه‌ها را به قیمتی پایین خریدرای می‌کند و پس از بازسازی، آن خانه را مجددا به قیمتی بالاتر و با سود می‌فروشد. برای شروع می‌توانید از سایت‌هایی شروع کنید که در Flippa.com فهرست شده‌اند.


47-­کسب و کار اینترنتی­و نمونه‌خوانی

آیا به پیداکردن اشتباهات دستوری علاقه‌دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید به‌صورت آنلاین از این راه کسب درآمد کنید و به ناشران آنلاین، خدمات­نمونه‌خوانی­ارائه دهید.


48-استخدام و شکار آنلاین مغزها

اگر کارتان را بلد هستید و می‌دانید چطور باید به پروفایل افراد سر بزنید و از آن اطلاعاتی استخراج کنید پس می‌توانید مسئول قرارداد برخی شرکت‌ها باشید. وظیفه‌ی شما این است که به‌صورت آنلاین به جستجوی نامزدهای مناسب برای یک موقعیت خاص در شرکت بگردید. شرکت پس از استخدام فرد مورد نظر به شما پرداخت خواهد کرد.


49- ارزیابی وبسایت هم یک­ایده پولساز­کسب و کار اینترنتی­است

همان‌طور که کسب و کارها به‌صورت آفلاین خرید و فروش می‌شوند، وبسایت‌ها نیز به‌صورت آنلاین خرید و فروش می‌شوند. شما می‌توانید به یک متخصص ارزش‌یابی سایت تبدیل شوید و خدمات ارزیابی به توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها ارائه کنید.


50- منتقد وبسایت

آیا در بهینه‌سازی وب‌سایت مهارت دارید؟ آیا می‌توانید صرفا با بررسی یک وبسایت به صاحبان کسب و کار در افزایش نرخ تبدیل‌شان کمک کنید؟ اگر این گونه است شما می‌توانید درقبال دریافت پول به نقد وبسایت‌ها بپردازید. کارفرینان بسیاری را می‌شناسم که با ارائه‌ی صفحات فرود (لندینگ) و صفحات ثبت ایمیل،­کسب و کار آنلاین­موفقی ساخته‌اند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.


51- کارگزاری سرمایه‌گذاری مشاع

شما می‌توانید یک­کسب و کار اینترنتی­بر پایه‌ی خدمات کارگزاری سرمایه‌گذاری‌های مشاع ایجاد کنید. اگر ظرفیت و توانایی ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان و بازاریابان را در هر زمینه‌ای دارید، فکر نمی‌کنم چیزی بتواند مانع شما شود تا یک­کسب و کار اینترنتی­کارگزاری سرمایه گذاری مشاع راه‌بیاندازید.

دانلود­pdf مقاله: کسب و کار اینترنتی

مطالب مرتبط

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 16:55 | نویسنده : مدیر | بازدید : 241

می‌دارد.

برنامه بازاریابی


­

برای رشدِ کسب‌وکار خودتان، به­برنامه‌ بازاریابی­احتیاج دارید. یک برنامه‌ی درستِ­بازاریابی­به پرسش‌های زیر پاسخ می‌دهد:

 1. مشتریانِ هدف شما چه کسانی هستند؟
 2. چگونه این مشتریان هدف را جذب کنید؟
 3. چگونه مشتریان‌ خود را حفظ ‌کنید تا خریدار همیشگی شما باشند؟

در صورتی که­برنامه‌ بازاریابی­شما به درستی تنظیم شود، نقشه‌ی راهی خواهد بود که می‌توانید به کمک آن، مشتریان بی‌شماری را جذب کنید و به طور چشمگیری موفقیت سازمان‌ خود را بهبود ببخشید. در ادامه، 15 بخش کلیدی یک­برنامه‌ بازاریابی‌­را معرفی می‌کنیم.


1- خلاصه‌­مدیریتی در­برنامه بازاریابی

خلاصه‌ی مدیریتی خود را آخر کار بنویسید. همان‌طور که از نام آن پیداست، این بخش صرفا خلاصه‌ای از هر یک از بخش‌های برنامه‌­بازاریابی­شماست. خلاصه‌ی مدیریتی یک نمای کلی از برنامه‌ی شما را در اختیار خودتان و اعضای دیگر از قبیل کارمندان، مشاوران و غیره، قرار می‌دهد.


2-ابزار­برنامه بازاریابی

ابزار بازاریابی، وثیقه‌هایی هستند که شما برای افزوده شدن به میزان مشتریان کنونی و مشتریان احتمالی به کسب‌وکارتان، از آنها استفاده می‌کنید. وب‌سایت، بروشورهای چاپی، کارت‌های ویزیت و کاتالوگ‌ها، بخشی از ابزار­بازاریابی­هستند. بررسی کنید کدام‌یک از ابزار­بازاریابی­را در اختیار دارید، کدام‌یک را باید به دست بیاورید یا کدام‌یک را باید در این بخش از برنامه‌تان، اصلاح کنید.


3- مشتریان هدف­برنامه بازاریابی

این بخش درباره‌ی مشتریانی است که هدف شما هستند. در این بخش، شرح جمعیت‌شناختی (سن، جنسیت)، شرح روان‌شناختی (علایق آنها) و خواسته‌ها و نیازهای دقیق آنها از محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنید، توصیف می‌شود.

توانایی شناساییِ روشن‌ترِ مشتریان هدف، هم در مشخص کردنِ دقیقِ تبلیغات (در نتیجه دریافت بازده‌ی سرمایه‌گذاری بیشتر) و هم در هم‌فکری بهتر با مشتریان احتمالی مفید خواهد بود.

­


­5-پیشنهادهای شما

پیشنهادها، معاملات خاصی هستند که شما از ترکیب آنها با هم برای جذب مشتریان جدید و بازگرداندن مشتریان قدیمی به سوی خودتان استفاده می‌کنید. پیشنهادها می‌توانند شامل تست رایگان، تضمین بازگشت وجه در صورت نارضایتی، بسته‌ها (ترکیب محصولات یا خدمات مختلف در یک بسته) و پیشنهاد تخفیف ‌شوند. شاید کسب‌وکار شما نیازی به ارائه‌ی چنین پیشنهادهایی نداشته باشد، اما به طور کلی استفاده از آنها سبب بالا رفتن سریع‌تر شمار مشتریان همیشگی شما خواهد شد.


6- پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP)­برنامه بازاریابی

داشتن یک پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد (USP=Unique Selling Proposition) اهمیت زیادی دارد، زیرا شرکت شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. ویژگی بارزِ بسیاری از شرکت‌های بزرگ، USP آنهاست. برای مثال، USP‌ شرکت FedEx این است: «بسته باید بی برو برگرد ظرف یک شب تحویل داده شود». این پیشنهاد فروش، برای مشتریانی که قابلیت اعتماد و تحویل سریع برای‌شان مهم است، بسیار جذابیت دارد.


7- استراتژی قیمت‌گذاری در­برنامه بازاریابی

استراتژی قیمت‌گذاری و موضع‌گیریِ شما باید همسو باشند. برای مثال، اگر می‌خواهید شرکت شما به عنوان یک برند برتر در صنعت شناخته شود، قیمت‌ بیش از حد پایین ممکن است مشتریان را از خرید بازدارد. در این بخش از برنامه‌ بازاریابی‌، موضع‌گیری دلخواه خودتان و نحوه‌ی پشتیبانیِ قیمت‌گذاری از آن را به تفصیل شرح دهید.


8-استراتژی تبلیغات

بخش تبلیغات یکی از مهم‌ترین بخش‌های­برنامه‌ بازاریابی­است و به شرح چگونگی دسترسی شما به مشتریان جدید می‌پردازد. روش‌های تبلیغاتی متعددی وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 • تبلیغات تلویزیونی؛
 • بازاریابی نمایشگاه تجاری؛
 • اعلامیه‌ی مطبوعاتی؛
 • تبلیغات آنلاین؛
 • بازاریابی رویدادی.

در این بخش از برنامه‌ بازاریابی، هر یک از این گزینه‌ها را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید کدام‌یک از آنها به نحو مؤثرتری دسترسی شما را به مشتریان هدف ممکن خواهد ساخت.


9-پیش‌بینی‌های مالی

بخش نهایی برنامه‌‌­بازاریابی­شما، پیش‌بینی‌های ما‌لی است. در این پیش‌بینی‌ها، تمام اطلاعاتی را که تا پیش از این در برنامه‌ بازاریابی‌ خود گنجانده‌اید، در نظر بگیرید. برای مثال، هزینه‌های تبلیغاتی که انتظار دارید متحمل شوید، نتایج مورد انتظار در خصوص مشتریان جدید، فروش و سود، همچنین، نتایج مورد انتظار درباره‌ی استراتژی جدید حفظ مشتری را به حساب بیاورید.

با اینکه پیش‌بینی‌های مالی شما هرگز 100 درصد دقیق نخواهند بود، برای شناسایی اینکه کدام هزینه‌های تبلیغاتی و کدام استراتژی‌ها بالاترین بازده‌ی سرمایه‌گذاری را برای شما خواهند داشت، از آنها استفاده کنید. همچنین، با انجام پیش‌بینی‌های مالی، اهدافی را تعیین خواهید کرد (مثلا، اهداف شما برای برنامه‌ی ارجاع) که شرکت شما برای رسیدن به آنها باید تلاش کند.

برای کامل کردن هر یک از 15 بخش­برنامه‌ بازاریابی، باید حوصله به خرج دهید. اما پس از تکمیل این برنامه، خواهید دید که ارزش تلاش شما را داشته است، چون نتیجه‌ی داشتن چنین برنامه‌ای، صعود فروش و سود شماست.


10- برنامه‌­توزیع

برنامه‌ی توزیع به جزئیاتِ نحوه‌ی خرید مشتریان از شما می‌پردازد. برای مثال، آیا مشتریان مستقیما از طریق وب‌سایت‌تان از شما خرید خواهند کرد؟ آیا آنها از توزیع‌کنندگان یا خرده‌فروشان دیگر خرید می‌کنند؟ و پرسش‌هایی از این دست. به راه‌هایی فکر کنید که به کمک آنها بتوانید به مشتریان دسترسی پیدا کنید و این راه‌ها را در این بخش از برنامه‌ بازاریابی‌تان ثبت کنید.


11- استراتژی­بازاریابی اینترنتی

چه بخواهید، چه نخواهید، امروزه اغلب مشتریان خرید اینترنتی را برای یافتن محصولات یا خدمات جدید ترجیح می‌دهند. به معنای دقیق کلمه، داشتنِ یک استراتژی­بازاریابی آنلاینِ­درست، به جذب مشتریان جدید و کسب مزایای رقابتی کمک می‌کند.

چهار بخش کلیدی استراتژی و­برنامه بازاریابی­آنلاین عبارتند از:

 1. استراتژی کلیدواژه: کلیدواژگانی را شناسایی کنید که دوست دارید وب‌سایت خود را با آنها بهینه‌سازی کنید.
 2. استراتژی بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو: اسنادی را در وب‌سایت خود قرار دهید که کلیدواژگان برتر را به نحو بارزتری نمایش بدهند.
 3. استراتژی تبلیغات آنلاین پولی: برنامه‌های تبلیغاتی آنلاینی را که می‌خواهید برای دستیابی به مشتریان هدف از آنها استفاده کنید، بنویسید.
 4. استراتژی رسانه‌های اجتماعی: درباره‌ی چگونگی استفاده از وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی برای جذب مشتریان، مطالبی بنویسید.

12- استراتژی تبدیل­برنامه بازاریابی

استراتژی‌های تبدیل به ر‌وش‌هایی اشاره دارند که شما برای تبدیل مشتریان احتمالی به مشتریان سودآور از آنها استفاده می‌کنید. برای مثال بهبود توضیحات فروش می‌تواند کار تبدیل را بهتر کند. همچنین، افزایش مستندات اجتماعی (مثلا، نشان دادن رضایت مشتریان قدیمی از شرکت‌تان) تقریبا همیشه می‌تواند سبب تقویتِ کار تبدیل‌ و فروش شما شود. در این بخش از برنامه، مشخص کنید که از کدام استراتژی‌های تقویت‌کننده‌ی تبدیل استفاده خواهید کرد.


13- سرمایه‌گذاری‌­مشترک­

سرمایه‌گذاری‌های مشترک و شراکت‌ها، توافق‌هایی هستند که شما با سازمان‌های دیگر ایجاد می‌کنید تا به مشتریان جدید برسید یا از مشتریان موجود، سود بیشتری کسب کنید. برای مثال اگر کار شما فروش سیم‌های گیتار است، تصمیم کاملا سودآوری که می‌توانید بگیرید این است که با یک تولیدکننده‌ی گیتار شریک شوید که فهرستی از هزاران مشتری خریدار گیتار را در اختیار دارد و بدون‌شک در آینده به سیتم گیتار احتیاج خواهند داشت.

قبل، حین و پس از خرید مشتریان از شرکت شما، به نیازهای آنها خوب فکر کنید. بسیاری از شرکت‌هایی که محصولات و خدمات مورد نیاز مشتریان شما را می‌فروشند، می‌توانند شرکای خوبی برای شما باشند. فهرست چنین شرکت‌هایی را در این بخش از­برنامه‌ بازاریابی­خود ثبت کنید و سپس برای شراکت با آنها وارد عمل شوید.


14-استراتژی حفظ مشتری­برنامه بازاریابی

بسیاری از سازمان‌ها به جای سرمایه‌گذاری روی ترغیب مشتریان فعلی برای خرید بیشتر، وقت و انرژی زیادی را صرف جذب مشتریان جدید می‌کنند. با استفاده از استراتژی‌های حفظ مشتری از قبیل خبرنامه‌های ماهانه یا برنامه‌ی وفاداری مشتری، می‌توانید مشتریان فعلی‌تان را به خرید بیشتر ترغیب کنید و درآمد و سود خود را افزایش دهید. در این بخش، به شناسایی شیوه‌هایی بپردازید که بتوانید از آنها برای حفظ مشتری استفاده کنید.


15-استراتژی ارجاع

یک برنامه‌ی ارجاع مشتریِ قوی می‌تواند در موفقیت شما تحول اساسی ایجاد کند. برای مثال اگر هر یک از مشتریان شما یک مشتری جدید را به شما ارجاع بدهند، دائما بر شمار مشتریان شما افزوده خواهد شد. با وجود این، اگر یک استراتژی ارجاعِ رسمی‌ نداشته باشید، بعید است که بتوانید به چنین رشدی دست یابید. برای مثال، باید تعیین کنید که چه زمانی از مشتریان تقاضای ارجاع خواهید کرد؟ برای این کار چطور به آنها پاداش می‌دهید؟ به بهترین استراتژی ارجاع برای سازمان خودتان فکر کنید و آن را در­برنامه‌ بازاریابی­خود بگنجانید.


برگرفته از:­Forbes

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

­

دانلود pdf مقاله: برنامه بازاریابی

مطالب مرتبط

نظرات

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 16:49 | نویسنده : مدیر | بازدید : 257

نگران بودجه اولیه آن هستید، کسب و کارهای اینترنتی گزینه‌ی خوبی برای شروع هستند.­

کار در اینترنت

کسب درآمد­ و­کار در اینترنت­در ایران طی چند سال گذشته تا به امروز رشد چشمگیری داشته است. به طوری که­کسب درآمد اینترنتی­دغدغه خیلی از افراد جامعه شده است. همه ما می دانیم­کسب درآمد از اینترنت­در خانه هم امکان پذیر است و یکی از بهترین و راحت ترین کارهایی است که هر کسی می تواند از آن درآمد زایی داشته باشد. حتی با­کار در اینترنت­می توان به فکر کسب درآمد میلیونی هم بود.


کار در اینترنت­و کسب درآمد در منزل با کامپیوتر

یکی از بهترین مزیت های کسب درآمد از اینترنت، کسب درآمد در منزل با کامپیوتر شخصی تان است. بسیاری از کارآفرینان اینترنتی مطرح در دنیا کارشان را از منزل خودشان آغاز کرده اند. شما هم بدون اینکه نیاز باشد دفتر کار یا مجوز کاری دریافت کنید می توانید برای شروع یا حتی برای همیشه کسب و کارتان را در منزل اداره کنید. کسب و کارهای اینترنتی زیادی همین الان در ایران وجود دارند که صاحبان آن ها در منزلشان آن را اداره می کنند. همچنین بعد ها با تیم سازی و به صورت دورکاری می توانید افرادی را استخدام کنید تا برای شما کار کنند و به شما برای پیشرفت در کسب و کارتان کمک کنند.


دسترسی به مخاطبان هدف بیشتر

از طریق اینترنت می توانید به بازار هدف گسترده تری دسترسی داشته باشید. بعنوان مثال شما یک تایپیست هستید. آیا مشتریانی که به شما مراجعه می کنند از شهر های دیگر هم هستند؟ مسلما فقط افرادی که در نزدیکی شما هستند یا نهایتا در شهر شما زندگی می کنند به شما سفارش کار می دهند.

ولی اگر کسب و کارتان آنلاین باشد مطمئن باشید می توانید از شهر های دیگر هم مشتری داشته باشید. مشتری های بیشتر با دسترسی به بازار هدف گسترده تر از بهترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی است.


کار در اینترنت­و بازاریابی و تبلیغات با کمترین هزینه

در اینترنت روش هایی برای بازاریابی و تبلیغات و جذب مشتری وجود دارد که توسط آن ها می توانید با کمترین هزینه یا حتی بدون صرف هزینه ای از آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال با تولید محتوای مورد نیاز مخاطبانتان می توانید آن ها را به سمت خود و کسب و کارتان جذب کنید. در واقع بازاریابی از طریق محتوا می تواند بهترین ابزاری باشد که هر فردی با هر میزان سرمایه و هر نوع­کار در اینترنت­می تواند از آن به بهترین نحو استفاده کند.


چگونه­کار در اینترنت­و از اینترنت کسب درآمد داشته باشیم؟

راه های زیادی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که افراد با توجه به ایده، تجربه و سرمایه شان به سمت آن ها می روند. در این مقاله به هیچ وجه قصد راه اندازی ایده جدید مثل اسنپ یا راه اندازی فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا را نداریم! در واقع در این مقاله راه هایی را برای شما عنوان می کنم تا بدون دردسر و با کمترین سرمایه یا حتی بدون سرمایه بتوانید کسب و کاری را به صورت آنلاین راه اندازی کنید یا اینکه بدون راه اندازی کار اینترنتی بتوانید از اینترنت کسب درآمد داشته باشید.


آیا برای کسب درآمد از اینترنت و­کار در اینترنت­حتما باید سایت داشته باشیم؟

شاید این سوال را تا الان خیلی از دوستان از من پرسیده اند و یا اینکه در ذهن خیلی ها این سوال وجود داشته باشد. جواب این سوال خیـــر است. هر کسی برای اینکه بتواند از اینترنت کسب درآمد داشته باشد حتما نیاز نیست که سایت داشته باشد. بلکه با روش هایی که هم اکنون وجود دارد و در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنم اصلا نیازی به داشتن سایت نیست.

هر چند نقش سایت در کسب و کارهای اینترنتی خیلی مهم است و بسیاری از­درآمد های میلیونی­از وب سایت کسب و کار مورد نظر ایجاد می شود. بسیاری از اعتماد سازی ها و دیگر مواردی که در کسب درآمد از اینترنت دخیل است به وب سایت اینترنتی هر کسب و کاری ختم می شود. البته همانطور که گفتم برای کسب درآمد اینترنتی همیشه به سایت نیاز نیست! نمونه اش کانال های تلگرامی که روزانه بالای 500 هزار تومان در آمد کسب می کنند وب سایتی ندارند!

البته باید بدانید راه اندازی یک وب سایت اینترنتی کار آسانی است. با وجود منابع و آموزش هایی که در مورد طراحی سایت با وردپرس به صورت رایگان در وب فارسی موجود است هر کسی بدون هیچ اطلاعاتی در مورد طراحی سایت و کد نویسی و به راحتی و با کمترین هزینه می تواند وب سایت خود را راه اندازی کند. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم از محصول­طراحی سایت بدون کد نویسی­دیدن فرمایید.


کسب درآمد و­کار در اینترنت­از طریق آزاد کاری

آزادکاری یا فریلنسری کاری است که هیچ سرمایه ای نمی خواهد. بسیاری از آزاد کارهایی که در اینترنت فعالیت می کنند هیچ سایتی ندارند و برای دیگران در منزل خودشان کار می کنند. شما هر تخصصی که داشته باشید می توانید از آن برای رفع نیاز هر کسی استفاده کنید و از اینترنت کسب درآمد کنید.

مثلا اگر شما در طراحی گرافیک تخصص داشته باشید و در واقع گرافیست خوبی باشید می توانید کارهای گرافیکی دیگران را انجام دهید و کسب درآمد کنید. شاید پیش خودتان بگویید من که تخصص دارم ولی سایتی ندارم که سفارش کار بگیرم باید چه کار کنم؟ چه طور می توانم از تخصصم درآمد زایی کنم؟

­

خیلی ساده است! سایت هایی هستند که شما با عضویت در آن ها می توانید تخصص خود را معرفی کنید و پروژه هایی که مربوط به حوزه کاری شما هست را بگیرید و کسب درآمد کنید. سایت هایی مثل پونیشا و انجام میدم هستند که دقیقا در این زمینه فعالیت می کنند.

مثلا شما مترجم هستید می توانید وارد سایت انجام میدم شوید و خود و رزومه کاری خود را معرفی کنید. مثلا می توانید بگویید من می توانم مقالات خارجی را به فارسی ترجمه کنم و برای هر صفحه مبلغ 3000 تومان را دریافت می کنم. به همین سادگی است. مطمئن باشید خیلی ها دنبال یک مترجم خوب مثل شما می گردند.


کسب درآمد و­کار در اینترنت­از طریق تبلیغات

روشی که خیلی ها دنبالش هستند کسب درآمد از تبلیغات است. خیلی از دوستان را می شناسم فقط دنبال این هستند که سایتی بزنند و رتبه الکسای خود را زیر 1000 ایران بیاورند و از طریق آن سفارش تبلیغات بگیرند و کسب درآمد کنند. البته روش بدی نیست ولی روش های خیلی بهتر و کم دردسر تر از این هم وجود دارد.

در این روش شما باید از هر طریقی که می توانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید. در واقع در این روش بازدیدکنندگان روزانه شما سرمایه شما هستند. البته کار آسانی نیست. شاید مدت ها طول بکشد و هزینه های زیادی را برای اینکه ترافیک سایت خود را بالا ببرید و در واقع سایتی را جهت گرفتن سفارش تبلیغات آماده کنید صرف شود.

ولی با این حال خیلی از دوستان دنبال چنین روش سختی برای کسب درآمد از اینترنت هستند. اکثر سایت های این چنینی از طریق تولید محتوای قدرتمندشان توانسته اند ترافیک بالایی را از گوگل دریافت کنند. مسلما برای تولید محتوای این چنینی باید چندین نویسنده خوب گرفت که آن هم شامل هزینه است.

زمانی که سایتتان را برای تبلیغات آماده کرده اید می توانید از طریق تبلیغات بنری و­رپورتاژ آگهی­کسب درآمد کنید. البته روش های دیگری هم جدیدا برای تبلیغات آمده است. مثلا سایت کانگورو تبلیغات محتوایی ارائه می دهد. و شما با این سایت ها هم برای سفارش تبلیغات می توانید همکاری کنید. ولی در کل این روش برای کسب درآمد از اینترنت را پیشنهاد نمی کنم. چون هم سخت و زمان بر است.


کسب درآمد و­کار در اینترنت­از طریق اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام هم مثل تلگرام است. دقیقا عین تلگرام بدون هیچ هزینه ای می توانید پیج بزنید و کسب درآمد کنید. البته همه فکر می کنند با راه اندازی یک پیج با اعضای زیاد می توانند به راحتی از طریق آن سفارش تبلیغات بگیرند و کسب درآمد اینترنتی داشته باشند. به خاطر همین هم است که همه به خرید فالوور فیک اینستاگرام روی می آروند. هزینه و وقت زیادی هم برای این کار می گذارند که آخرش هم هیچ فایده ای ندارد.

ایده های زیادی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد. مثلا شخصی در زمینه فیتنس فعالیت می کند می تواند به اعضای پیج خود برنامه غذایی بفروشد. یا از طریق پیج خود داروهای بدنسازی بفروشد. نمونه زیادی از این پیج ها در اینستاگرام وجود دارند که ماهیانه میلیونی درآمد دارند.

همچنین می توانید از طریق اینستاگرام هنر های خود را بفروشید. پیج های زیادی در زمینه های مختلف هنری وجود دارند که کارهای خود را می فروشند. مثلا شخصی نقاش خوبی است می تواند تابلو های نقاشی خود را از طریق اینستاگرام به علاقه مندان به نقاشی بفروشد. یا شخصی انگشتر ساز خوبی است. می تواند به راحتی طرفدارهای مربوط به انگشتر را به پیچ خودش جذب کند و از این طریق انگشتر های خود را بفروشد.

روش دیگر این است که از طریق اینستاگرام کسب و کار سنتی خود را به دیگران معرفی کنید. اینستاگرام بهترین وسیله برای نشان دادن نمونه کارهایتان است. مثلا خانمی در کار کاشت ناخن فعالیت می کند. به راحتی می تواند نمونه کارهای خود را در پیج اینستاگرامش قرار دهد و از این طریق برای خود مشتری جذب کند.


کسب درآمد و­کار در اینترنت­از طریق تلگرام

یکی از بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت راه اندازی کسب و کار تلگرامی است. از طریق تلگرام می توانید بدون هیچ سرمایه ای کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. خیلی از دوستانی که قصد دارند از طریق کانال های تلگرامی کسب درآمد کنند هم به فکر کسب درآمد از طریق گذاشتن تبلیغات در کانالشان هستند.طرز فکر خیلی از دوستان همین است.

همه تو فکرشان این است که کانالی در تلگرام راه اندازی کنند و با افزایش ممبر و افزایش بازدید پست هایشان کانالی محبوب با ممبرهای زیاد درست کنند و از این طریق سفارش تبلیغات بگیرند و پول در بیاورند. در صورتی که این سخت ترین کار است. همینطور خیلی زمان بر است.

ایده های زیادی برای راه اندازی کسب و کار تلگرامی وجود دارد. بهترین ایده برای کسب درآمد از تلگرام راه اندازی کانال های تخصصی است. شما می توانید مثلا کانالی راه اندازی کنید و در آن متخصصان را معرفی کنید. با این کار هر کسی که دنبال متخصصی برای رفع نیازش است به کانال شما می آید. برای شروع از هیچ کدام از متخصصان پولی دریافت نکنید. متخصصان در هر زمینه می توانند رزومه خود را ارسال کنند و شما هم در کانال خود قرار دهید.

بعد از اینکه اعضای کانال بالا رفت شما برای قرار دادن نمونه کارهای متخصصین از هر کدام هزینه ای را می توانید دریافت کنید. البته این یک ایده خام بود و به عنوان مثال خدمت شما عرض کردم.

­


کار در اینترنت­از طریق تولید محتوا

تولید محتوا­کاری است که هر­کسب و کار اینترنتی­که می خواهد حرفی برای گفتن داشته باشد باید انجام دهد. بارها در مورد تولید محتوا و نحوه انجام صحیح آن در دیگر مقالات صحبت کردم. از طریق تولید محتوا هم می توانید از اینترنت کسب درآمد داشته باشید.

هر کسی می تواند محتوایی که تولید می کند را در هر قالبی که است به روش های مختلف به فروش برساند. در ادامه در مورد انواع روش های فروش محتوا صحبت می کنم.

مثلا می توانید با تولید محتوای جذاب و هدفمند مخاطبان زیادی را به وب سایت خود جذب کنید و از طریق آن ها در آمد زائی کنید. به این صورت که برخی از محتواهای خود که فکر می کنید ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند را به صورت پولی در اختیار کاربرانتان قرار دهید. درست مثل سایت هایی که عضویت ویژه دارند.

منظور از محتوا فقط محتوای متنی نیست! شما در قالب های پر طرفدار تر دیگر مثل ویدئو و فایل های صوتی نیز می توانید محتوا تولید کنید. مثلا می توانید آموزش های خود را که به صورت ویدئویی است را در سایت هایی مثل فرانش برای فروش قرار دهید.

­

اگر واقعا توانایی در تولید محتوا داشته باشید می توانید برای دیگران هم محتوا تولید کنید و کسب درآمد داشته باشید. امروزه محتوای خوب در وب فارسی به وفور یافت نمی شود و همین باعث می شود که ارزش تولید محتوای یونیک بالا برود. همین مورد هم باعث می شود هزینه های زیادی صرف تولید محتوا شود.


صرفه جویی در هزینه ها با­کار در اینترنت

یکی دیگر از مزیت های خوبی که کسب و کارهای اینترنتی دارند این است که در خیلی از هزینه های اضافی صرفه جویی می شود. مثلا دیگر نیازی نیست برای رفتن به محل کار خود هزینه کنید. یا برای تولید کاتالوگ ها و هر چیز فیزیکی دیگری هزینه ای اضافی پرداخت کنید. چون در کسب و کارهای اینترنتی همه چیز دیجیتال است.


کار در اینترنت­بدون نیاز به مجوز

برای اینکه از اینترنت کسب درآمد داشته باشید نیاز به هیچ مجوزی ندارید. البته در کشور ما در هر کاری باید همیشه مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشته باشید. ولی در کل برای هر کسی که قصد­راه اندازی کسب و کار اینترنتی­دارد یا اینکه می خواهد از اینترنت به هر طریقی درآمد کسب کند نیازی نیست که مجوزی داشته باشد. البته نماد اعتماد و ساماندهی برای سایت هایی است که فروش اینترنتی دارند ولی آن هم هنوز اجباری نشده است!


برنامه‌های اجتماعی و سرگرمی

اگر توانایی اجرای برنامه‌های هفتگی یا ماهانه دارید، برنامه‌هایی حرفه‌ای در حوزه‌های اجتماعی-آموزشی و سرگرمی، می‌توانید وبسایتی راه بیندازید و عضوگیری کنید. حق عضویت ماهانه یا سالانه و تبلیغات محل درآمد خوبی خواهندبود. برای این‌کار البته باید برنامه‌های باکیفیت تولید کنید و آن‌قدر خوب باشید تا مشتریان حاضر به پرداخت حق عضویت بشوند. به مشتریان این اعتماد را بدهید که برنامه‌ها تا ­پایان حق عضویت آن‌ها تولید خواهندشد. کسب و کارهای فراوانی در این حوزه وجود دارند.


فروش رابطه‌ای (Affiliate Marketing) و­کار در اینترنت


­

فروش رابطه‌ای یکی از انواع بازاریابی است که در آن شما محصولات دیگران را در سایت خود یا سایت‌های مخصوص این کار تبلیغ می‌کنید و به ازای فروش یا هر مراجعه‌کننده‌ای که به سایت مبدا می‌فرستید کسب درآمد می‌کنید. همان‌طور که از تعریف فروش رابطه‌ای مشخص است، در این نوع کسب و کار شما نیازی به ساخت یا تولید محصول یا خدماتی ندارید، تنها بستری برای فروش محصولات دیگران فراهم می‌کنید. اما در این راه نیاز به جذب کاربران و تبدیل آن به مشتریان واقعی دارید و الا درآمدی نخواهید داشت! پس تکنیک‌های بازاریابی را باید فرابگیرید.

چند نمونه از کسب و کارهایی که بر اساس فروش رابطه‌ای بنا نهاده شده‌اند:

inspirereview.com

thegreenhead.com

thisiswhyimbroke.com

thewirecutter.com


جذب اسپانسر برای محتوای تولیدی برندشده

جذب اسپانسر برای محتوای تولیدی گزینه‌ای هم سخت و هم راحت است! سخت از این بابت که برای تبدیل شدن به یک برند تولیدکننده‌ی محتوا در اینترنت باید زحمت زیادی بکشید و راحت از این بابت که وقتی تبدیل به برند شدید این اسپانسرها خواهند بود که به شما مراجعه خواهندکرد. همان‌طور که پبش‌تر اشاره شد برای این‌کار نیاز به تولید محتوای باکیفیت و مستمر دارید.


خلاق باشید!

روش‌های دیگری نیز برای کسب درآمد در اینترنت وجود دارد. کافی است به قابلیت‌های خود و نیازهای موجود دقت کنید و یا روند فعلی کاربرانی که به آنها دسترسی دارید (یا می‌توانید پیدا کنید) را بررسی کنید و بر آن اساس ایده‌ای جذاب تولید کنید. نکته‌ی مهم شناخت مشتریان بالقوه، شناخت بازار و آشنا بودن به مسائل فرهنگی بازار مورد نظر است.


ساختن سایت و فروش تبلیغ برای­کار در اینترنت

دِرِک هالپرن (Derek Halpern) اعجوبه‌ی این کار است. او سال‌ها پیش وبسایتی برای انعکاس اخبار ستاره‌های هنری و شایعات مربوط به آن‌ها راه‌اندازی کرد و بعد از چندی سایتش به محل تبلیغ کسب و کارهای دیگر تبدیل شد. او اکنون موسس و مدیر وبسایت­SocialTriggers­است که به ارائه‌ی محتوای آموزشی می‌پردازد. درواقع این حوزه یکی از عمومی‌ترین حوزه‌های­کار در اینترنت­است. رمز و راز موفقیت مطالب جذاب، استمرار و ماندگاری است.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 4 تير 1397 | 16:42 | نویسنده : مدیر | بازدید : 342

یده هایی برای­کسب درآمد از­تلگرام

بدون شک تلگرام یکی از پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی پیام رسان در کشور ما است. همانطور که می دانید الان کمتر کسی که دارای گوشی موبایل هوشمند است از این اپلیکیشن موبایلی محبوب بی بهره است. از پیر و جوان در کشور ما درگیر تلگرام هستند. با وجود مخاطبان زیادی که تلگرام در کشور ما به خود اختصاص داده است فرصت های زیادی برای­کسب درآمد از تلگرام­برای خیلی ها بوجود آمده است.

شاید خیلی از دوستان فکر کنند­کسب درآمد از تلگرام­فقط از طریق کانال های چند ده هزارتایی امکان پذیر است ولی واقعا اینطور نیست! در این مقاله همراه من باشید تا ایده های نابی را برای راه اندازی کانال تلگرامی و­کسب درآمد از­تلگرام­را به شما معرفی کنم.


­نگاهی به­کسب درآمد­از­تلگرام


همانطور که می دانید کسب و کارهای تلگرامی این روز ها به وفور یافت می شوند. البته منظور از­کسب و کارهای تلگرامی­کانال هایی نیستند که از طریق محتوای سرگرم کننده یا سیاسی یا طنز مخاطبان زیادی دارند و به واسطه اعضایی که دارند­کسب درآمد از تلگرام­می کنند. و تنها مدل درآمد زایی این نوع کانال ها پذیرش تبلیغات است. همچنین کسب و کارهای آنلاینی که برای تعامل بیشتر با کاربرانشان و اینکه از غافله عقب نمانند مجبور به راه اندازی کانال تلگرامی شده اند. البته نا گفته نماند برای جذب بیشتر مخاطب و معرفی بهتر برند یا کسب و کارشان هم است.

اما منظور اصلی من از کسب و کارهای تلگرامی کانال هایی هستند که در موضوعات مختلف خدمات یا محصولاتی را ارائه می کنند. که اکثر این­کسب و کارها­توسط افرادی عادی و در منزل خودشان اداره می شود. به عنوان مثال شخصی مربی فیتنس است و به واسطه موفقیتی که تا الان کسب کرده است کانالی راه اندازی کرده و به مشتریان خود برنامه غذایی می فروشد. یا خانمی از طریق کانال تلگرام خود لیف های دستی که می بافد را می فروشد! از این مدل کسب و کارهای تلگرامی زیاد اند.

شاید باور کردنی نباشد ولی این کانال ها با وجود اعضای کم درآمد های خیلی بالایی دارند. حتی بیشتر از کانال های چند صد هزارتایی! چون اعضای کانال آنها مشتریان واقعی شان هستند و همینطوری برای سرگرمی عضو کانالشان نشده اند! نکته مهم دقیقا همینجا است. کانال هایی که به این شکل فعالیت می کنند نیاز واقعی رفع می کنند و به خاطر همین اعضای واقعی دارند و همان اعضای واقعی شان هستند که مشتریان وفادارشان می شوند.

­چگونه­کسب درآمد از تلگرام­کنیم؟


همانطور که تا اینجا متوجه شدید­کسب درآمد از تلگرام­در موضوعات مختلف با توجه به تخصص و علاقه شما امکان پذیر است. اما خیلی از دوستان سخت ترین روش را برای­کسب درآمد از تلگرام­انتخاب می کنند. آن هم ایجاد کانالی به امید اینکه روزی برسد اعضای کانالشان زیاد شود و از طریق پذیرش تبلیغات­کسب درآمد از تلگرام­داشته باشند.

البته شاید این روش زمان بر باشد و جدا از این مورد خیلی هم هزینه بر باشد. به خاطر اینکه کانال هایی که با این هدف ایجاد می شوند مسلما نیاز به اعضای زیادی نیز دارند. دقیقا مانند سایت هایی که تنها سرمایه شان همان بازدیدکنندگانی است که در روز به سایت آن ها سر می زنند!

اما بهترین راه برای­کسب درآمد از تلگرام­ایجاد کانال با موضوعی خاص است. یعنی با متمرکز شدن روی قشر خاصی، خدماتی را به آن ها ارائه دهیم. که در این مقاله دقیقا هدف ما همین است. در ادامه ایده هایی را عنوان می کنم تا بتوانید از طریق آن ها کانال تلگرام خود را راه اندازی کنید و­کسب و کار تلگرامی­خود را شروع کنید.

­

­

چگونه از طریق تلگرام درامد کسب کنیم
پیدا کردن ایده مناسب برای­کسب درآمد از تلگرام


همه ما می دانیم ایده ای مناسب است که باعث رفع نیاز مردم شود. اما برای راه اندازی کانال تلگرامی نیاز به ایده آنچنان ناب یا جدیدی هم نیست! شما می توانید از ایده هایی که قبلا بوده هم استفاده کنید. مهم این است که ایده شما کامل تر از بقیه باشد.

برای پیدا کردن ایده یا موضوع مناسب برای راه اندازی کانال تلگرام راه های زیادی وجود دارد. یکی از آن ها بررسی رقبای خود است. توسط برنامه موبوگرام به راحتی می توانید کانال های هم حوزه خود را جست و جو و شناسایی کنید. بعد از آن کافی است به کانال آن ها مراجعه کنید و کم و کاستی های آن ها را شناسایی کنید. با شناسایی نقاط ضعف و بر طرف کردن آن ها می توانید کانالی موفق تر از آن ها راه اندازی کنید.

البته این را هم بدانید در هر موضوعی که قصد دارید کانال خود را راه اندازی کنید ممکن است از قبل کسانی کانال مربوط به موضوع شما را راه اندازی کرده اند. و به هیچ وجه این دلیل نمی شود که شما دیگر نمی توانید در آن موضوع کانالی راه اندازی کنید و موفق شوید! بلکه همانطور که گفتم با بررسی بیشتر آن ها و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت شان می توانید مزیت رقابتی برای خود ایجاد کنید.

راه دیگر برای پیدا کردن ایده مناسب این است که به علاقه مندی ها و مشکلات خود کمی فکر کنید. مثلا شما آدم تنبلی هستید و حوصله خواندن متون طولانی را در تلگرام ندارید و به همین جهت دوست دارید کانالی وجود داشته باشد که خبر های ورزشی را به صورت صوتی در اختیار شما قرار دهد. خب این هم یک ایده عالی برای راه اندازی کانال تلگرامی است.


چگونه از مناسب بودن ایده خود مطمئن شویم؟


یکی از راه هایی که مطمئن شوید ایده ای که قصد عملی کردن آن را دارید مناسب است یا خیر این است که از خود مردم بپرسید. برای این کار بهتر است از یک نظر سنجی استفاده کنید. به راحتی توسط ربات Vote@ می توانید نظر سنجی مورد نظر خود را ایجاد کنید. بعد از اینکه نظر سنجی خود را ایجاد کردید باید آن را به اطرافیانتان بدهید. ابتدا از گروه های تلگرامی خانوادگی تان شروع کنید. با فوروارد کردن نظر سنجی خود از دوستان و فامیلتان بخواهید نظرشان را درباره ایده شما بدهند.

البته این را هم بگویم حتما نیاز نیست در نظر سنجی ایده اصلی خود را مطرح کنید! به خاطر اینکه ممکن است ایده شما لو برود. کافی است به صورت غیر مستقیم این کار را انجام دهید. مثلا شما قصد راه اندازی کانالی را دارید که خلاصه کتاب ها، به صورت صوتی در آن وجود دارد. کافی است در نظر سنجی خود بگویید آیا دوست دارید خلاصه کتاب های صوتی را در تلگرام بشنوید؟ آری یا خیر؟
به همین سادگی می توانید ایده خود را محک بزنید. البته خیلی بهتر است برای اینکه افراد بیشتری در نظر سنجی شما شرکت کنند آن را به گروه های دیگر هم فوروارد کنید. فکر می کنم اکثر مدیر گروه ها مشکلی با این قضیه نداشته باشند. چون به هیچ وجه نظر سنجی شما تبلیغاتی نیست.

­

خود بر و بچه های تلگرام هم شاید فکر نمی کردند که نرم افزاری که برای ارتباطاتان امن و در کَل کَل با دولت روسیه ساختند این چنین تبدیل به نرم افزاری پولساز و اقتصادی در کشور ما شود، اما ما از قدیم نشان داده ایم که نبوغ مان در حدی است که حتی رویاهای اجانب هم به ما نمی رسد و هرجا که پول باشد فعل خواستن را حتی با بیش تر از شش زمان فعلی دستور زبان فارسی می توانیم صرف کنیم.درآمد تلگرام

زمان چندان زیادی از ارائه قابلیت ساخت کانال توسط تلگرام و کانال داری نمی گذرد اما در همین زمان کوتاه، این حوزه به یکی از حوزه های پربازده اقتصادی تبدیل شده، اقتصادی که مالیات ندارد، هزینه تولیدش هم پایین است و فقط کافی است راه و رسمش را یاد بگیرید تا وارد این بازار پولساز شوید.­

­

ایده های تبلیغاتی درتلگرام برای کسب درامد

تبلیغات کانالی و­کسب درآمد از تلگرام


شاید همه شما با این دست از تبلیغات رو به رو شده باشید یا حتی خودتان خواسته اید که به کانال های مختلف تلگرام تبلیغ بدهید. این کانال ها برای قیمت تبلیغات ساز و کار مشخصی ندارند به همین خاطر قیمت ها در بازار اختلاف زیادی دارد ولی 3 شاخص کلی وجود دارد که بر مبنای آن ها تبلیغ می گیرند.­
البته برخی هم برمبنای تعداد روز تبلیغ می گیرند که تعدادشان بسیار نادر است، بعضی ها هم در کنار تعرفه هایشان امتیازات ویژه ای هم به تبلیغ دهنده می دهند از جمله این که تا نیم تا یک ساعت بعد از درج تبلیغشان روی آن پستی نمی گذارند و تخفیفات ویژه برای آن هایی که برای بیش از یک ساعت یا بیش از 10 هزار بازدید تبلیغ می دهند.­
کم ترین میزان تبلیغ 2 هزار تومان برای یک هزار بازدید است و بیش ترین میزان، 10 هزار تومان برای هر یک هزار بازدید است. البته یک روش تبلیغات ساعتی هم هست که کم ترین میزانش ساعتی 6 هزار تومان است و ادمین ها در بیش ترین میزان برای تبلیغات ساعتی 100 هزار تومان دریافت می کنند.­افزایش تعداد کاربران کانال­


در این روش در ازای مبلغ معینی به شما تعهد می دهند که تعداد کاربران کانالتان را به صورت تضمینی بالا می برند اما درخصوص این که بمانند یا بروند هیچ گونه تضمینی وجود نداد و همه چیز به آن بستگی دارد که خود شما تا چه حد محتوای جذاب به آن ها ارائه دهید. کانال داران در کمینه دریافت شان به ازای هر یک کاربر 50 هزار تومان مطالبه می کنند و اگر تیغ شان خیلی ببرد، به ازای هر یک هزار بازدید 300 هزار تومان پول می گیرند.­
به این نکته دقت کنید که رقم های پایین کاربرانتان را به شیوه تبادل با سایر کانال های پربازدید و معمولا با پست های فریب دهنده و دروغ به کانال شما می آورند که معمولا چندان هم ماندگار نیستند و سریع با کانالتان خداحافظی می کنند ولی رقم های بالاتر با ارسال پیام انبوه این کار را می کنند و از فریب هم در اکثر موارد خودداری می کنند که همین باعث جذب مخاطبان ماندگارتری می شود.درآمدزایی و­کسب درآمد از­تلگرام

خرید و فروش URL­
شاید برایتان عجیب باشد اما URLهای خوش دست و قشنگ مثل دامین های اینترنتی در­تلگرام­خرید و فروش می شود. یعنی آدرس کانال خوب هم مشتری خودش را دارد ولی این یکی ساز و کار مشخصی ندارد. آن طور که فعالان این حوزه به ما گفتند بیش ترین مبلغی که در این زمینه تا به حال رد و بدل شده و علنی هم شده است، مبلغ 5 میلیون تومان بوده است.­


نرم افزارهای ارسال انبوه­


اگر دوست ندارید که تبلیغات کانال تان را به دیگران بسپارید و خودتان مستقیم وارد تبلیغات شوید دو راه دارید، یکی این که از طریق پنل های ارسال انبوه پیام ارسال کنید که­

روش به صرفه ای نیست و خیلی گران تر در می آید یا این که خودتان یک نرم افزار ارسال انبوه تلگرامی بخرید و پیام انبوه ارسال کنید.­
دقت داشته باشید که این نرم افزارها در اصل یک روبات هستند که برای کار با ان ها باید یک دستگاه رایانه با سخت افزار نسبتا خوب را فقط به این کار اختصاص دهید و در زمان ارسال هم باید رایانه رابه روبات بسپارید و بروید چون اجازه هیچ کار دیگری را به شما نمی دهد.­
فقط خوب تحقیق کنید. این نرم افزارها گران هستند و علاوه بر گرانی برخی از آن ها مشکلات بسیاری از جمله بلاک کردن خط ها و... دارند که ممکن است شما را به ستوه آورد و اصلا برای مصرفی که شما مد نظرتان است اقتصادی نباشند و هر آن هم ممکن است تلگرام با شناسایی آن ها راه های ارسال پیام را به روی آن ها ببنند، پس بسیار در این زمینه دقت کنید. کم ترین میزان پولی که برای نرم افزارهای ارسال انبوه می گیرند 500 هزار تومان خرید و فروش می شوند که باید خیلی مواظب باشید و از فروشندگان مطمئن بخرید تا خط بلاک شده نخرید.جمع بندی و مطلب پایانی


امیدوارم ایده های مطرح شده در این مقاله مورد توجه تان قرار گرفته باشد. پیشنهاد می کنم هیچ وقت به فکر گرفتن ممبر های غیر واقعی برای کانال تلگرام خود نباشید و هیچ کانال تلگرامی را با هدف افزایش ممبر و­کسب درآمد از تلگرام­و تبلیغات راه اندازی نکنید. سعی کنید کانالی راه اندازی کنید که مفید باشد و در عین حال نیاز افراد را رفع کند. ایده هایی هم که در این مقاله مطرح شد با توجه به نیاز مردم و رفع نیاز آن ها می توان راه اندازی شوند.

­

­

احمدرضا کرامت

گروه تحقیقاتی و آموزشی کرامت زاده

­

دانلودPDF مقاله:ایده هایی برای کسب درآمد از اینترنت

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,